مقالات جواهرسازی

حلقه نامزدی
گوشواره های فلزی چکش خورده

گوشواره های فلزی چکش خورده

مقاله آموزشی مربوط به کار با گوشواره های فلزی شامل تکنیک های کار با فلز و کمی کار با سیم و جلادهی می شود.  مراحل انجام این پروژه آسان است و نتایج بسیار زیبایی بدست خواهد آمد.

مخراجکاری در قدیم و امروزه

هنر مخراجکاری در قدیم که با ابزار ساده ای انجام میگرفت، ظرافت کمتری نسبت به امروزه داشتند. امروزه با وجود ابزار دقیق هنر مخراجکاری به اوج خود رسیده است.
الماس | خواص الماس

الماس | خواص الماس | تفاوت برلیان و الماس

الماس چیست ؟ خواص الماس را بشناسیم و تفاوت الماس با برلیان چیست ؟ در این مطلب با ما باشید تا جواب این سئوالات را بدانید ...

چطور بعد از یادگیری یک کسب‌ وکار جواهرسازی راه‌ اندازی کنیم؟

در این مقاله اشاره خواهیم کرد که چطور می‌توانید نیش خود را در این بازار پیدا کنید و مسیرتان را پیش بگیرید.

جواهر سازی چیست ؟ و چه لوازمی برای ساخت زیور آلات مورد نیاز است .

جواهر سازی چیست ؟ امروزه یکی از مشاغل پردرآمد جواهرسازی است. اگر مایل به فراگیری این هنر و کسب درآمد از این طریق هستید این مطلب را مطالعه نمایید.

عقیق ، خواص و کاربردهای آن در جواهرسازی

عقیق چیست ؟ و خواص آن چه می باشد ؟ ، عقیق سبز ، سرخ ، مشکی و ... در این مطلب با ما باشید تا با خواص عقیق آشنا شوید .

مخراج کاری چیست ؟

در صنعت جواهر سازی، مراحل مختلفی طی میگردد تا یک شیئ زینتی ساخته شده و عرضه گردد. مخراج کاری در قسمت نهایی کار قرار دارد که در این مطلب به شرح آن میپردازیم.
طلا ، خواص طلا

طلا چیست ؟ ، خواص طلا ، کاربرد طلا

طلا چیست ؟ اگر می خواهاید با خواص طلا آشنا شوید ، ا ین مقاله را پیگیری کنید ...

10 نکته‌ی مهم برای کسانی که می‌خواهند جواهرسازی را شروع کنند

آنچه که قبل از تصمیم به یاد گیری جواهرسازی باید بیاموزید را در این مطلب می توانید مطالعه کنید

تمیز کردن جواهرات

تمیز و درخشان نمودن جواهرات ابدا کار دشوار و پرهزینه ای نیست. در حقیقت، می توان طلا و جواهر را در خانه با ابزاری ساده همچون مایع ظرفشویی، خمیر دندان، مسواک نرم یا برس آرایش و سرکه تمیز کرد و نتایج فوق العاده ای به دست آورد. اگر چه برای براق نمودن برخی از جواهرات ظریف، به کمک جواهرساز حرفه ای نیاز خواهید داشت، بسیاری از انواع جواهرات به سادگی در منزل قابل تمیز و درخشان شدن هستند.
تاریخچه جواهرسازی

تاریخچه جواهر سازی در ایران

تاریخچه جواهرسازی ، جواهرسازی هنری مدرن که ریشه در ایران باستان دارد ، در این مطلب با ما همراه باشید تا با تاریخچه جواهرسازی آشنا شوید .
turquoise فیروزه

سنگ فیروزه و خواص و کاربردهای آن

سنگ فیروزه چیست و خواص آن چه می باشد ؟ در این مطلب با ما باشید تا با خواص سنگ فیروزه آشنا شوید .
مروارید ، جواهر سازی با مروارید ، خواص مروارید

مروارید | جواهر سازی با مروارید | خواص مروارید

مروارید چیست ؟ جواهر سازی با مروارید و خواص مروارید ، در این مطلب با موارد فوق آشنا شوید .
جواهرات معاصر

جواهرات معاصر چه جواهراتی هستند؟

به عنوان یک طراح، در طول دوران کاری خود با این پرسش روبرو می شوید که « ویژگی سبک خود را چگونه توصیف می کنید؟». اصطلاحاتی از جمله جواهرات باستانی، سنتی وجود دارند که تعریف دقیق تری از انواع جواهرات را ارائه می دهند که به راحتی توسط مجموعه داران، حرفه ای ها و شخصیت های برجسته ی این صنعت و البته مشتریان معنا می یابند. اصطلاح دیگری با عنوان «جواهرات معاصر» وجود دارند که با توجه به معنی لغوی آن باید جواهراتی باشند که « امروزه ساخته می شوند»، و این بخش دست کم برخی از طراحان را گمراه می سازد،
مهارت های جواهرسازی

آشنایی مقدماتی با مهارت های جواهر سازی

آشنایی با مهارت های مقدماتی جواهر سازی فرصتی برای آموزش مهارت های مختلف جواهر سازی را برای شما فراهم می آورد. به دلیل تنوع انواع جواهر سازی، مهارت های مختلف آن نیز ممکن است گیج کننده به نظر آید. در اینجا به برخی از تکنیک های اولیه آشنا می شویم به خصوص برای مبتدیان این رشته، و همچنین در ساخت جواهرات دست ساز کارآمد خواهد بود.
جواهر سازی یاقوت

یاقوت ، جواهر سازی با یاقوت ، خواص یاقوت

سنگ یاقوت و خواص آن ، جواهر سازی با یاقوت
آندالوسیت

آندالوسیت و کاربرد آن در جواهرسازی

آندالوسیت سنگ جواهری کمتر شناخته شده است که به نام جامعه ی مستقل اسپانیایی، اندلس که ابتدا در آنجا یافت شد، نامگذاری شده است. ترکیب، آندالوسیت از سیلیکات آلومینیوم و مرتبط با سیلیمانیت و سیانیت می باشد. در حقیقت، این سه ماده ی معدنی چندشکلی هستند، به این معنی که آنها ترکیب شیمیایی مشابهی دارند، اما ساختارهای بلوری آنها متفاوت است.
توپاز ازتی

تاریخچه و خلاصه ای از توپاز ازتی

توپاز از لحاظ تاریخی یکی از مهمترین سنگ های جواهر موجود است. این سنگ شاخص انکساری نسبتا بالا و درجه ی سختی 8 در مقیاس موس دارد. توپاز ازتی را عمدتا به دلیل تطبیق و دوام بسیار زیاد جواهری مخصوص جواهرسازان می دانند. این سنگ حساسیت خاصی نسبت به مواد شیمیایی غیر از اسید سولفوریک داغ نداشته و برای هر نوع کاربرد و طراحی طلا و جواهر مورد استفاده قرار می گیرد.
امولیت

تاریخچه و خلاصه ای از امولیت

امولیت را با نام امونیت نیز می شناسند که حقیقتا یکی از کمیابترین سنگ های جواهر بر روی کره ی زمین محسوب می شود. امولیت متعلق به گروه کوچکی از سنگ های جواهر ارگانیک است که شامل کهربا، مرجان، کهربای سیاه و مروارید نیز می باشد. امولیت از بقایای پوسته ی فسیلی امونیت عمدتا آراگونیت تشکیل شده است، و این همان ماده ای است که مروارید براق را تشکیل می دهد. رنگ بسیار جذاب، عقیق مانند، رنگین کمانی معمولا به رنگ های سبز و قرمز هستند، اما رنگ های طیفی نیز یافت می شوند.
یشم

سنگ یشم چیست ؟ جواهر سازی با سنگ یشم و خواص آن

سنگ یشم چیست ؟ اگر می خواهید با سنگ یشم و جواهرسازی با یشم آشنا شوید در این مقاله با ما همراه باشید ...

چگونگی طراحی مجموعه ی جواهرات موثر بخش اول

« تنها اشیای خوش ساخت زیبا خواهند بود. کیفیت زیبای یک با سودمندی آن در تعامل است، زیرا محصولاتی که هر روزه مورد استفاده قرار می گیرند بر مردم و سلامت آنها تاثیر دارند.» دیتر رامز
آکوامارین

سنگ آکوامارین و خواص و کاربردهای آن

آکوامارین گونه ی آبی تا سبز آبی با کیفیت سنگ جواهر بریل است. گروه بریل سنگ جواهر با زمرد سبز، یکی از چهار سنگ ارزشمند( به همراه الماس، یاقوت کبود و یاقوت سرخ) می باشد. آکوامارین سنگ تولد رسمی برای متولدین ماه مارس است. آکوامارین سخت است و درخشندگی شیشه ای زیبایی مشابه با شیشه دارد. این سنگ به رنگ فوق العادی آبی دریا که از آبی کم رنگ تا آبی تیره ی متوسط متفاوت است. نام «آکواماریند» از اصطلاح قدیمی لاتین به معنی «دریای شیرین» برگرفته شده است.
سنگ دلربا

سنگ دلربا و کاربرد و خواص آن

سنگ دلربا به واسطه ی تراشفافیت و ناسرگی های متالیک براق از گونه های کوارتز شناخته می شود. ناسرگی های براق اغلب از ترکیب میکای مسکویت به وجود می آید که اغلب به سنگ دلربای سبز تیره تا متوسط با درخشش سبز یا آبی نقره ای منتهی می شود. ناسرگی های متالیک سبب اتر رنگین کمانی درخشان در کوارتز سنگ دلربا می شود که با نام «آوانتورسنس» شناخته می شود. اثر جالب توجه بصری از آثار وجود میکای مسکویت و یا گئوتیت و هماتیت می باشد.
کریزوکولا

سنگ کریزوکولا و خواص و کاربرد آن

کریزوکولا یک سیلیکات مس با کیفیت بالا است که اغلب با نمک های مس، اکسید آهن و منگنز تشکیل می شود. این سنگ به دلیل داشتن رنگ های جذاب و منحصر به فرد بسیار ارزشمند است. کریزوکولا متعلق به یک گروه بسیار کوچک از سنگ های مس دار است که شامل مالاکیت (مرمر سبز)، آزوریت، لاریمار، سنگ خورشید اورگان، تورمالین پارایبا و فیروزه می شود.

طراحی مجموعه ی جواهرات ۲

در این قسمت ساخت یک مجموعه و رفتن به مرحله ی بعد یعنی طراحی کار و مشتریان احتمالی را خواهید آموخت. طراح بودن می تواند به معنای مهندس بودن هم باشد. باید اطمینان یابید که هر قطعه در جای مناسب خود قرار گرفته و روی گردن، گوش ها و دست جای بگیرند. این اجزا نباید خیلی سنگین باشند تا به راحتی جابه جا شوند و همچنین پوشیدن و درآوردن آنها آسان بوده و نیاز به دستورالعمل خاصی برای استفاده نداشته باشند.

سنگ آپتیت و خواص و کاربرد آن

آپتیت ها مواد معدنی شایعی هستند، اما آپاتیت با کیفیت سنگ جواهر بسیار کمیاب است. علیرغم اینکه آپاتیت یک ماده ی معدنی با سختی ۵ در سنجه ی موس است، این سنگ تقریبا ناشناخته باقی مانده و به ندرت در فروشگاه های طلا و جواهر یافت می شوند. به دلیل گستره ی پهناور آپتیت در رنگ ها و اشکال جذاب، این سنگ برای کلکسیونرهای سنگ های جواهر بسیار جالب توجه است. نام «آپاتیت» از واژه ی یونانی به معنای «تقلب» برگرفته شده است. این نام به دلیل شباهت بسیار زیاد با چندین سنگ جواهر با ارزش دیگر بر روی آن نهاده شده است.
سنگ آکسینیت

سنگ آکسینیت و خواص و کاربرد آن

آکسینیت گروهی کمیاب در میان مواد معدنی سیلیکات بورات آلومینیوم به شمار می رود که به ندرت در کیفیت سنگ های جواهر یافت می شود. نام «آکسینیت» از یک کلمه ی یونانی به معنای «تبر» برگرفته شده است. رنگ آکسینیت با توجه به ترکیب دقیق آن متفاوت است، اما اغلب سنگ های آکسینیت به رنگ قهوه ای طلایی وجود دارند. رنگ های دیگر از یاسی تا بنفش و قهوه ای تا قهوه ای مایل به قرمز متفاوت می باشد.
الکساندریت

سنگ الکساندریت و کاربردهای آن

الکساندریت یکی از کمیاب ترین سنگ های جواهر موجود در بازار امروز است. این سنگ یکی از گونه های تغییر دهنده ی رنگ کریزوبریل(سیکلوسیلیکات) است. بر عکس نام این سنگ، کریزوبیل که به معنی آلومینات بریلیوم است، در واقع به گروه معدنی بریل تعلق نداشته و در یک گروه معدنی مستقل طبقه بندی می شود.
مراحل طراحی جواهر

یک طراح جواهر چه مراحلی را پشت سر می گذارد؟

طراح جواهر بودن نوعی آزادی عمل در اختیار فرد قرار می دهد تا خلاقیت های خود را بروز داده و طراحی های خود را با دنیا به اشتراک بگذارد. طراح می تواند به صورت شخصی کار کرده و یا در جواهرسازی های معتبر مشغول به کار شود. می توانید مشغول به کار شده و از آن طریق کار خود را بیاموزید و یا از طریق آموزشگاه ها مدارک لازم را دریافت کرده و یک طراح شوید.
4بازار جواهرات

تفکر طراحی چگونه سبب رشد بازار جواهرات می شود؟

اصول تفکر طراحی در حال حاضر در صنایع مختلف اعمال می شود و تاثیر آن تا حد زیادی مثبت بوده است. به نظر می رسد که می توان از این اصول در فروش کلی بازار جواهرات نیز حساب نمود.

اصول زیبایی شناختی در طراحی جواهر

«جواهرات کوچکترین چیزهایی هستند که در شما حس منحصر به فرد بودن را ایجاد می کنند.» جنی وان به همین دلیل است که بسیاری از ما هنگامی که وارد فروشگاه جواهری می شویم، به قدری صبر می کنیم تا جواهرات با ما سخن بگویند. یقینا، سلایق و علایق شخصی نیز باید در نظر گرفته شوند. بنابراین، بروز احساسات اصلی و درست چند ثانیه به طول می انجامد. به گفته ی وارن فلد، مدیر گروه طراحی جواهرات، یک خریدار فرضی از مغز و چشم خود برای انجام دو فعالیت شناختی استفاده می کند. این دو جواهر را هر یک از طریقی مورد بررسی قرار به همین دلیل است که بسیاری از ما هنگامی که وارد فروشگاه جواهری می شویم، به قدری صبر می کنیم تا جواهرات با ما سخن بگویند. یقینا، سلایق و علایق شخصی نیز باید در نظر گرفته شوند. بنابراین، بروز احساسات اصلی و درست چند ثانیه به طول می انجامد. به گفته ی وارن فلد، مدیر گروه طراحی جواهرات، یک خریدار فرضی از مغز و چشم خود برای انجام دو فعالیت شناختی استفاده می کند.
جواهر زینتی

انواع جواهرات

آیا تا به حال به تفاوت میان جواهرات تجاری و جواهرات طراح فکر کرده اید؟ طبیعتا در هر فروشگاهی شاهد نمونه هایی از جواهرات تجاری خواهید بود. با ورود به فروشگاه و یا گالری جواهر با موضوعی کاملا متفاوت آشنا خواهید شد: جواهرات زینتی.اگر سنگ های قیمتی داشته باشید، از این اطلاعات می توانید در استفاده ی صحیح از سنگ خود استفاده نمایید.توضیحاتی در خصوص فرایندهای مورد استفاده در طراحی جواهرات زینتی و همچنین تجاری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. با این اطلاعات می توانید کیفیت این دو نوع جواهر را بسنجید.
لعل

لعل چیست ؟ خواص و کاربرد های لعل

لعل چیست ؟ اگر می خواهید با خواص سنگ لعل آشنا شوید در این مقاله با ما همراه باشید ...
لعل آلماندین ، خواص و کاربردهای آن

لعل آلماندین ، خواص و کاربردهای آن

تاریخچه و خلاصه ای از لعل آلماندین لعل آلماندین، که با نام آلماندیت نیز شناخته می شود، به گروه گسترده ای از سنگ های جواهر لعل تعلق دارد. آلماندین یکی از رایج ترین انواع لعل است، اما متاسفانه سنگهایی با کیفیت سنگ جواهر در دهه ی گذشته در بازارهای بین المللی سنگهای جواهر بسیار کمیاب شده اند. با این حال، قیمت هر قیراط آلماندین ثابت و موقر باقی مانده است، درست مانند پیروپ، یکی دیگر از انواع لعل قرمز که بسیار شناخته شده است. اگر چه مقادیر زیادی آلماندین از سراسر جهان به دست می آید، تنها درصد کمی از
اکتینولایت چشم گربه ای

اکتینولایت چشم گربه ای و کاربردهای آن

اکتینولایت چشم گربه ای سنگ جواهری تراشفاف و از گونه ی سنگ براق و صیقلی موجدار اکتینولایت است. برخی مواقع به دلیل ارتباط نزدیک به یشم نفریت به اشتباه از آن با عنوان «یشم چشم گربه ای» یاد می شود. لغت «اکتینولایت» از کلمه ی یونانی به معنی «شعاع نور» یا «پرتو» گرفته شده است، که به طبیعت رشته ای آن اشاره دارد. این الیاف باعث به وجود آمدن آثار چشم گربه ای اکتینولایت می شود. هنگامی که ناسرگی های رشته های هم تراز در مقدار و کیفیت کافی قرار می گیرند، یک خط متمرکز نور در سراسر سطح سنگ های گنبدی جهت دار و
آندزین لابرادوریت

آندزین لابرادوریت و کاربردهای آن

آندزین لابرادوریت اولین بار در سال 2003 مشاهده شد و به این خاطر سنگ جواهری نسبتا جدید محسوب می شود. این سنگ معمولا به رنگ های نارنجی قرمز با رگه های سبز و زرد یافت می شود. آنچه این سنگ را از سایر سنگ های قیمتی متفاوت می سازد، زرق و برق فلزی و درخشندگی ضعیف که با عنوان labradorescence شناخته می شود، می باشد. حالت رنگین کمانی امکان وقوع گستره ی رنگی وسیعی را در آنذزین لابرادوریت با توجه به زاویه ی دید فراهم می سازد. این سنگ هنوز هم برای بسیاری از مردم نسبتا ناشناخته است، و اختلافات بسیاری بر سر خا
اوپال و خواص آن

اوپال چیست ؟ خواص سنگ اوپال

اوپال چیست ؟ اگر می خواهید با خواص سنگ اوپال آشنا شوید این مقاله را پیگیری کنید .

دوره های تاریخی سبک های جواهرات

با شروع قرن هجدهم، به مهمترین دوره ی سبک های جواهرات، مشهور ترین قطعه ها و مضامین و جو اجتماعی، سیاسی و اقتصادی که بر طراحی های جواهرات تاثیرگذار بودند، وارد می شویم. برای اینکه قطعه ای «آنتیک» محسوب شود، باید بیش از صد سال از عمرش گذشته باشد. روش های بسیاری برای تشخیص دوره ی ساخت یک قطعه وجود دارد، مثلا، در قرن هجدهم میلادی، بالاتنه ی لباس ها با جزییات بسیار زینت می شدند و گوشواره های بسیار بلند آویزان، بسیار محبوب بوده اند. سنگهای قیمتی به طور معمول با برش کوسن یا برش گل رز (سنگی است که در یک
آمازونیت

آمازونیت و خواص و کاربردهای آن در جواهرسازی

آمازونیت به عنوان سنگ آمازون نیز شناخته می شود. آمازونیت از سبز روشن تا سبز متمایل به آبی متفاوت است، و رنگی نرم و جذاب دارد که به شدت شبیه به نفریت و یشم سبز می شود.

طراحی جواهر

هنر طراحی جواهرات از برخی احساسات؛ تمایل به زیبایی، نیاز به پذیرش، نیاز به تحت تاثیر قرار دادن یا نشان دادن تعهد. الهام می گیرد. نیاز به بیان احترام، وفاداری یا یادآوری، طراحان طلا و جواهر را از ابتدای آفرینش این هنر، به رویا پردازی وا داشته است. هنرمندانی که مشغول طراحی جواهر بوده اند، نمادهای معنوی و مذهبی را برای نشان دادن ایمان ایجاد کرده اند. آنها از طلا و جواهر جهت نمادی برای ازدواج و تعهد ابدی و همچنین جواهرات نمادی برای وفاداری به خانواده و سازمان ها استفاده می کنند. این طراحی ها جهت ی
کریزوبریل

کریزوبریل ، خواص و کاربردهای آن در جواهرسازی

کریزوبریل یک گروه نادر و عجیب و غریب از سنگ های قیمتی است که اولین بار در سال 1789 توسط زمین شناس معروف، آبراهام گاتلاب ورنر کشف شد. گونه کریزوبریل شامل چندین نوع سنگ قیمتی است.

راهنمایی برای انتخاب رنگ سنگ قیمتی

رنگ سنگ قیمتی، یکی از مهمترین مشخصه و ویژگی های آن سنگ است. هنگام تصمیم گیری برای انتخاب سنگهای قیمتی باید رنگ اصلی (نما)، تن و اشباع (یا سیری رنگ) را در نظر بگیرید.
مقایسه طراحی سنتی

مقایسه طراحی سنتی و پیشرفته جواهرات

در سال های اخیر، اتفاقات قابل توجهی در خصوصی طراحی و تولید جواهرات رخ داده است و این انقلاب تکنولوژی با نرم افزار CAD و سخت افزار CAM مانند پرینتر سه بعدی، حاصل شده است قبل از این تکنولوژی های پیشرفته، طراحان طراحی اولیه جواهرات را شروع میکردند و وقتی به پایان رسید، با استفاده از مداد ، خودکار یا آبرنگ طرح را کامل میکردند بعد سازندگان جواهرات طراحی های خود را با استفاده از فلز و وکس مدل سازی کردند.

تاریخچه و خلاصه ای از آمترین

آمترین یک کوارتز رنگی ماکروکریستالی است. برخی مواقع به آن تریستین گفته می شود و ترکیبی دو رنگ طبیعی از آمتیست و سیترین می باشد. ترکیبات نوار رنگی در آمترین از ارغوانی کمرنگ تا بنفش پررنگ و از زرد کمرنگ تا طلایی- قهوه ای متفاوت است. تقسیم رنگ آمترین نسبتا درهم و برهم است و ترکیبی یکدست از رنگ ها نمی باشد. رنگ های بنفش و زرد موجود در آمترین نشان از آهن موجود در آن هستند. تنها تفاوت بین آمتیست، سیترین و آمترین میزان ناخالصی های آهن اکسید شده در نوارهای رنگی قابل مشاهده است. این سه سنگ جواهر رنگ خود

چگونه طراح جواهرات شویم؟

در این حرفه باید با افراد بسیاری همکاری داشته باشید. زمان بیشتری را صرف هنر، ساخت و تنظیم جواهر کنید و به همه نشان دهید که علاقه ی شدیدی به طراحی جواهر و حرفه ی خود دارید. و این بهترین فرصت برای همکاری با سایر طراحان و جواهرسازان به شمار می رود.
معروف ترین برندهای طراحی جواهر

معروف ترین برندهای طراحی جواهر

بسیاری از مشهورترین طراحان جواهر در ابتدا ناشناخته و جویای نام بودند، اما به مرور نام آنها با سبک هایی را خلق نمود که زنان و مردان را مجذوب جواهرات با شکوه و با کیفیت نموده بود. در ادامه ۱۵ طراح برتر جواهرات را معرفی کرده ایم که دهه ها در عرصه ی لوازم جانبی خانم ها و آقایان در سراسر جهان با طرح های خاص گوشواره، ساعت، گردنبند، دستبند و انگشتر حضور موثری داشته اند.

تاریخچه و مختصری از عقیق ژئود

عقیق ژئود از بیرون شبیه به سنگ است، اما هرچه عمیق تر به آن نگاه کنیم رشد و اشکال بلور فوق العاده ی آن به چشم خواهد آمد. بلورهای عقیق ژئود از کوارتز یا رسوب سنگ یمانی تشکیل شده است، اما بسیاری از مواد معدنی دیگر مانند کلسیت، سلستین و دولمیت به عنوان گونه های ژئود یافت می شوند.
سنگ جواهر آزوریت

تاریخچه و مختصری از سنگ جواهر آزوریت

سنگ آزوریت یکی از گونه های نایاب سنگ معدن مس با کیفیت سنگ های جواهر است. آزوریت یکی از دو گونه ی سنگ معدنی کربنات مس است (گونه ی دیگر مرمر سبز است). آزوریت نسبت به مرمر سبز کمیاب تر بوده و در نتیجه ارزشمندتر است. نام آزاریت از لغت فارسی «لاجورد» برگرفته شده است، که به گونه ی شاخص و آبی رنگ آن اشاره دارد. آزوریت سنگی تقریبا نرم است و کاربرد آن در جواهرسازی بسیار اندک است. در حقیقت، می توان گفت که کلکسیون داران جواهرات و سنگ های قیمتی بیش از طراحان جواهر به دنبال آزوریت هستند.
اتصال آویز به گردنبند

روش های اتصال آویز به گردنبند

بعد از اینکه نحوه ی اتصال آویز به گردنبند را آموختید، ساخت گردنبند های آویزی جذاب آسان تر خواهند بود. در اینجا به راه های اتصال آویز به گردنبند نگاهی می اندازیم. گردنبندهای آویز یکی از مشهورترین انواع جواهرات هستند. اگر به ساخت جواهر علاقه مندید، دانستن نحوه ی اتصال آویز ها به طور مناسب به گردنبند لازم و ضروری است. چهار روش برای اتصال آویز به گردنبند وجود دارد، که در اینجا به صورت مختصر به آنها اشاره خواهیم داشت.
زبرجد

زبرجد چیست ؟ کاربردها و خواص زبرجد در جواهرسازی

زبرجد چیست ؟ در این مقاله با ما باشید تا با سنگ زبرجد و خواص آن آشنا گردید .
تشخیص سنگ های قیمتی

چگونه میتوان سنگ های قیمتی اصل را از تقلبی تشخیص داد ؟

موقع خرید سنگ های قیمتی، بسیار مهم است که بتوان تشخیص داد سنگ مورد نظر اصل است یا تقلبی.مطمئنا نمیخواهید قیمت یک سنگ قیمتی اصل را پرداخت کنید و بعد یک سنگ تقلبی نصیبتان شود
سنگ کلینوهومیت (Clinohumite)

سنگ کلینوهومیت (Clinohumite)

کلینوهومیت یک سنگ با کیفیت از جنس سیلیکات منیزیم با یک فرمول شیمیایی متمایز از سیلیکات و اکسید است. این سنگ، یک ماده معدنی و یک سنگ قیمتی بسیار نادر است. کلینوهومیت از دسته هومیت ها و همچنین شامل هومیت، نوربرگیت و کندرودیت است. از گروه هومیتها، فقط کندرودیت و کلینوهومیت به عنوان سنگ های قیمتی شناخته می شوند.
لحیم کاری و جوشکاری

لحیم کاری و جوشکاری

لحیم کاری و یا جوشکاری؟ سوال اصلی این است. این سوالی است که اغلب دانشجویان از من می پرسند. از آنجاییکه لحیم کاری و جوشکاری در اولیت من برای تکنیک های فلزکاری هستند، در ابتدا می خواهم به برخی از مزایا و معایب هر یک از این روش ها بپردازم.
عناصر طراحی جواهر

عناصر طراحی جواهر: واحدهای اصلی و ابتدایی که باید بدانید

قوانین طراحی جواهر به این ترتیب هستند که باید تمام قطعات را با دقت زیر نظر داشته باشید. در اینجا به مواد مورد نظر این قوانین نگاهی اجمالی می اندازیم. عناصر طراحی مبنای هر طراحی بصری هستند که برای رساندن و همچنین گسترش پیام مورد استفاده قرار می گیرند. در سال ۱۹۴۱ کتابی توسط نظریه پرداز طراحی، میتلند ای گریوز با عنوان « هنر رنگ ها و طراحی» منتشر شد، وی در این کتاب عناصر طراحی که همه ی طراحی ها بر مبنای آنها بنا شده اند عبارتند از « خطوط، مسیر، شکل، اندازه، بافت، ارزش و رنگ». هر قطعه از جواهر از
انتخاب جواهرات

انتخاب جواهرات بر اساس رنگ پوست

جواهر از محدود لوازمیست که دقیقا در کنار پوست قرار می گیرد، و اغلب اولین چیزی است که دیگران در مورد پوشش شما به آن توجه می کنند. پیشنهاد کلی انتخاب آن چیزیست که خود بیشتر دوست دارید، اما نکته ی مهم چگونگی انتخاب رنگهای متناسب با پوست شما می باشد. در این خصوص سریع ترین و آسان ترین راه برای انتخاب جواهر مناسب، تعیین رنگ پوست شماست. رنگ پوست ها به طور کلی به دو دسته ی سرد یا گرم تقسیم می شوند. بهترین روش برای تعیین رنگ پوست افراد مشاهده ی قسمت داخلی مچ دست است.

چه نرم افزاری برای شروع کار طراحی جواهرات مناسب است ؟

چه نرم افزاری برای شروع کار طراحی جواهرات مناسب است ؟ اولین کاری که باید انجام دهید این است که بدانید چطور میخواهید از نرم افزار طراحی استفاده کنید. انواع مختلفی از نرم افزارهای طراحی وجود دارد که هر کدام برای هدف متفاوتی طراحی شده است

سنگ خورشید و خواص آن

در این مطلب به معرفی سنگ خورشید و خواص آن پرداخته ایم . شما با رنگ ، نوع برش ، خصوصیات و نحوه نگهداری و تمیز کردن این سنگ آشنا خواهید شد.
11 نرم افزار برتر طراحی جواهرات

11 نرم افزار برتر طراحی جواهرات

برای پرینت سه بعدی جواهرات،اول باید روی یک فایل سه بعدی کار کنید و یک مدل سه بعدی بسازید این کار با نرم افزار طراحی سه بعدی انجام میشود چه با تجربه باشید چه تازه کار، برنامه ای وجود دارد که نیازهای شما را برطرف کند. ما به شما 11 تا از بهترین نرم افزارهای طراحی جواهرات را معرفی میکنیم تا بتوانید انتخاب کنید

تنظیم سنگ ها بر روی جواهر

بدون هنر تنظیم سنگ، سنگ های قیمتی بر روی جواهرات تنها خواهند بود. بدیهی است که حتی اگر کار تنظیم سنگ به درستی انجام گرفته باشد، به خودی خود جلب توجه نخواهد نمود. هدف واقعی این است که سنگ های قیمتی به طریقی نمایش داده شوند که بیشتر بازخورد را داشته باشد. سازندگان ماهر با چالش محکم کردن الماس و سنگ های قیمتی با کمترین تغییرات مواجه هستند. هدف تنظیم سنگ استفاده از حداقل مقدار مواد لازم برای حفاظت از جواهر است. در انجام این کار تنظیم کننده باید حداکثر مقاومت را در جواهرات سنگی در حال پوشیده شدن، ار
کوارتز

کوارتز ، خواص و کاربردهای آن

کوارتز یکی از مهمترین سنگ های معدنی در روی زمین است که یکی از مهمترین گروه های سنگ های قیمتی در بین سنگ های رنگی را در دنیا تشکیل می دهد. کوارتز به عنوان دومین ماده معدنی از نظر فراوانی بر روی پوسته زمین بعد از فلدسپار ها است. 
هماتیت

سنگ حدید یا هماتیت

سنگ حدید یا هماتیت و خواص آن ...
لحیم کاری

چه نوع لحیم برای ساخت جواهرات استفاده می شود؟

لحیم قطعه ای کوچک از فلز آلیاژی است که ذوب می شود تا برای لحیم کاری دو تکه از فلز مورد استفاده قرار گیرد. محلی که دو تکه فلز به یکدیگر متصل می شوند، محل اتصال نامیده می شود. لحیم به نسبتِ دو فلزی که بهم می چسبند درجه حرارت کمتری دارد.
عکاسی جواهرات

عکاسی جواهرات | عکاسی زیورآلات

عکاسی جواهرات، چالش‌های خاص خود را دارد. این محصولات ریز و براق هستند و آماده کردن آنها برای عکاسی دشوار است. با این حال، با کمی برنامه‌ریزی می‌توان بر این چالش‌ها غلبه کرد. در ادامه به 10 اشتباه رایجی که در هنگام عکاسی از جواهرات رخ می‌دهد و همچنین روش‌های غلبه بر آنها اشاره خواهیم داد.
درآمد طراحی جواهر

درآمد طراحی جواهر

در آمد حرفه طراحی جواهر نیز همانند بسیاری از حرفه های دیگر به سطح تجربه فرد، میزان تقاضا و درخواست مشتریان برای محصول بستگی دارد، البته عوامل دیگری مانند محل جغرافیایی و نوع جواهرات موجود در منطقه نیز در این زمینه تعیین کننده هستند.

پلاتین ، خواص و کاربردهای پلاتین

پلاتین محبوب ترین فلزی است که برای ساخت حلقه های نامزدی و عروسی مورد استفاده قرار می گیرد.درخشندگی سفید رنگ پلاتین هرگز از بین نمی رود

آمیتیس ، خواص و کاربردهای آن

سنگ جواهر آمیتیس یکی از انواع کانی های کوارتز است، این سنگ جواهر که یک کریستال شش وجهی است ، در بسیاری از نقاط جهان یافت می شود.

نقره ، خواص نقره

در حال حاضر نقره یکی از جواهرات محبوب و پرطرفدار محسوب می شود و به این دلیل که این فلز به عنوان یک فلز پایه در جواهر سازی به شمار می رود
تورومالین (Tourmaline) ، خواص ترومالین

تورومالین (Tourmaline) ، خواص ترومالین

تورومالین (Tourmaline) ، خواص ترومالین
انواع قفل جواهرات

انواع قفل جواهر

انواع قفل جواهرات نقش مهمی در ساخت جواهرات دارند. از آنجایی که تنوع آنها در بازار بسیار زیاد است، شاید این پرسش پیش آید که کدام یک مناسب تر هستند. این مقاله نکاتی در خصوص این انتخاب مهم ارائه می دهد.
اصول و قوانین طراحی جواهرات

اصول و قوانین طراحی جواهرات

اصول و قوانین طراحی جواهرات، اجزای سازمانی طرح هستند. اگر اجزا را بعنوان کلمات در زبان طراحی در نظر بگیریم، بنابراین اصول و قوانین، روشی برای مرتب کردن این کلمات خواهند بود. اصول، مفاهیم غیر قابل روئیت هستند که موجب ایجاد یا از بین بردن یک طرح موفق می شوند و شاملِ تاکید، تعادل، ریتم، نسبت، و انسجام می باشد.

آیا آینده طراحی جواهر متعلق به نرم‌افزار های CAD است؟

در قرن حاضر، جواهرسازها مجموعه‌ای از ابزارهای مدرن را در اختیار دارند که کمک شایانی به آنها می‌کند.
دیوپتاز (Dioptase) ، خواص دیوپتاز

دیوپتاز چیست ؟ خواص دیوپتاز

دیوپتاز (Dioptase) چیست ؟، اگر می خواهید با خواص دیوپتاز آشنا شوید در این مقاله با ما باشید ...
بریل طلایی (Heliodor) ، خواص بریل طلایی

بریل طلایی (Heliodor) ، خواص بریل طلایی

بریل طلایی (Heliodor) ، خواص بریل طلایی
تکنیک های اساسی دستگاه بُرش

تکنیک های اساسی دستگاه بُرش

دستگاه بُرشِ یک جواهر ساز یکی از کاربردی ترین ابزار روی او بشمار می رود. این دستگاه در دستانِ یک جواهرساز ماهر می تواند الگوها و خطوط صاف و منظم دقیقی را خلق کند. این ابزار اغلب در مناطقی که با ابزار دیگر قابل دسترسی نیست مورد استفاده قرار می گیرد.

رودوکزیت (Rhodochrosite) ، خواص و کاربردهای آن

رودوکزیت (Rhodochrosite) ، خواص رودوکزیت
باریت (Baryte) ، خواص باریت

باریت (Baryte) ، خواص باریت

باریت (Baryte) این سنگ بسیار زیبا و خاص، دارای خواص درمانی میباشد که اعم از: موثر ایجاد اعتماد به نفس در شخص، تمیز کردن سیستم های بدن از سموم، تسکین دردهای معده و موثر در درمان اعتیاد.
پالادیوم در صنعت جواهرسازی

جایگاه پالادیوم در صنعت جواهرسازی

در جهان پالادیوم در حال رقابت با طلا و پلاتین برای مورد استفاده قرار گرفتن در جواهرات است بسیاری از مصرف کنندگان و خریداران جواهرات، به دلیل بازاریابی نامناسب ، اسم پالادیوم را نشنیده اند
الیوین (Olivine) ، خواص الیوین

الیوین (Olivine) ، خواص و کاربردهای آن

الیوین (Olivine) هم ارزش با سنگها و کانی های با ارزش است که خواص متعددی در زمینه شفا بخشی دارند.خواص درمانی این سنگ اعم از درمان اگزما، بهبود بخشی به ناراحتی های قلبی و گردش خون، درمان جوش ها است

زمرد ، خواص و کاربردهایش

زمرد گران قیمت ترین سنگ در گروه بریل است. نام این سنگ از کلمه قدیمی فرانسوی esmeralde گرفته شده که ریشه یونانی از کلمه smaragdos به معنی سنگ سبز دارد.
کیانیت

کیانیت (Kyanite) ، خواص و کاربردهای آن

کیانیت (Kyanite) ، خواص کیانیت . اگر می خواهید با خواص سنگ کیانیت و کاربرد آن در جواهرسازی آشنا شوید در این مقاله با ما همراه باشید ...

آندرادیت (Andradite) ، خواص و کاربردهای آن

آندرادیت (Andradite) ، خواص آندرادیت ، در این مقاله با ما همراه شوید تا کاربرد سنگ آندرادیت را در جواهرسازی را بشناسید .

اپوفیلیت (Apophyllite) ، خواص اپوفیلت و کاربرد آن در جواهرسازی

اپوفیلیت (Apophyllite) ، خواص اپوفیلت و کاربرد سنگ اپوفیلیت در جواهرسازی
رودونیت (Rhodonite)

رودونیت (Rhodonite) ، خواص و کاربردهای آن در جواهرسازی

رودونیت (Rhodonite) ، خواص رودونیت ، در این مقاله با ما همراه شوید تا با کاربرد سنگ رودونیت در جواهرسازی آشنا شوید . مرکز تخصصی آموزش جواهرسازی - تصویرگران پویا اندیش

ابسیدیان (Obsidian) ، خواص ابسیدایان و کاربرد آن در جواهرسازی

رنگ سنگ قیمتی، یکی از مهمترین مشخصه و ویژگی های آن سنگ است. هنگام تصمیم گیری برای انتخاب سنگهای قیمتی باید رنگ اصلی (نما)، تن و اشباع (یا سیری رنگ) را در نظر بگیرید.
فلوریت

فلوریت (Flourite) ، خواص و کاربردهای آن

فلوریت (Flourite) ، خواص فلوریت . اگر می خواهید با خواص سنگ فلوریت و کاربرد آن در جواهرسازی آشنا شوید در این مقاله با ما همراه باشید ...
کروندوم (Corundum) ، خواص کروندوم

کروندوم (Corundum) ، خواص و کاربردهای آن

کروندوم (Corundum) ، خواص کروندوم ، اگر می خواهید با خواص کروندوم و کاربرد آن در جواهرسازی آشنا شوید در این مقاله با ما همراه شوید .
هالیت (Halite) ، خواص هالیت / لعل سبز (Demantoid) ، خواص لعل سبز

هالیت (Halite) ، خواص و کاربرد آن در جواهرسازی

هالیت (Halite) ، خواص هالیت . اگر می خواهید با خواص سنگ هالیت و کاربرد آن در جواهرسازی آشنا شوید در این مقاله با ما همراه باشید ... مرکز تخصصی آموزش جواهرسازی و طراحی جواهرات - تصویرگران پویا اندیش

لابرادوریت (Labradorite) ، خواص و کاربرد آن در جواهرسازی

لابرادوریت(Labradorite) ، خواص لابرادوریت ، در این مقاله با ما باشید تا با کاربرد سنگ زیبای لابرادوریت در جواهرسازی آشنا شوید .

دیاسپور چشم گربه ای ، خواص و کاربردهای آن

دیاسپور چشم گربه ای گونه ی چشم گربه ای متمایز دیاسپور تغییر رنگ دهنده، ماده ی معدنی هیدروکسید اکسید آلومینیوم می باشد. دیاسپور یکی از سه اجزای معدنی اصلی بوکسیت، ماده ی معدنی مهم آلومینیوم می باشد

اوپال سیاه ، خواص و کاربردهای آن

اوپال سیاه یکی از خارق العاده ترین و همچنین از مشهورترین گونه های اوپال یافت شده می باشد

سنگ اپیدوت ، خواص و کاربردهای آن

اپیدت در واقع گروهی از مواد معدنی مرتبط به هم است اما در تجارت جواهرات این نام تنها به گونه سبز رنگ اپیدوت با کیفیت لعل اشاره دارد. نام اپیدت برگرفته از کلمه یونانی به معنی افزوده است که به اشکال متعدد کریستالی آن اشاره دارد.
باباقوری Botswana ، خواص بابا قوری

باباقوری Botswana ، خواص و کاربردهای آن

باباقوری Botswana ، خواص بابا قوری
اوناکیت (Unakite) یوناکیت ، خواص اوناکیت

اوناکیت (Unakite) یوناکیت ، خواص و کاربردهای آن در جواهرسازی

اوناکیت (Unakite) یوناکیت ، خواص سنگ اوناکیت ، در این مقالبه با ما باشید تا با کاربرد سنگ اوناکیت در جواهرسازی بیشتر آشنا شوید .
رنگ البیت Albite

سنگ البیت Albeit ، خواص و کاربردهای آن

خواص سنگ البیت Albeit و کاربرد آن در جواهرسازی

کوارتز دومورتیریت ، خواص و کاربردهای آن

کوارتز دومورتیریت یکی از گونه های کمیاب و آبی رنگ سنگ جواهر کوارتز است. این سنگ جواهر دارای کیفیت ترکیبی سنگ دانه کوارتز است که با ماده معدنی به نام دومورتیریت ادغام شده است

سنگ یشم خطایی یا bloodstone ، خواص و کاربردهای آن

سنگ یشم خطایی گونه ی مات تا تراشفاف کوارتز سنگ یمانی است.سنگ خطایی به طور ویژه به عنوان گونه ای از کوارتز میکروکریستالی طبقه بندی می شود. سنگ خطایی با رنگ سبز تیره و قرمز، ناسرگی های شبیه به خون شناخته می شود که همچنین نام خود را مدیون این ویژگی است
اوپال بولدر

اوپال بولدر ، خواص و کاربردهای آن

اوپال بولدر پس از اوپال سیاه استرالیایی دومین گونه ی ارزشمند اوپال شناخته می شود. گونه های مرغوب اوپال بولدر با رنگ های متمایز دارای طیف متنوعی هستند. شاید اوپال بولدر نسبت به اوپال سیاه ارزش کمتری داشته باشد اما در واقع بسیار کمیاب تر است.
سنگ قمر چشم گربه ای

سنگ قمر چشم گربه ای

سنگ قمر چشم گربه ای گونه ی شفاف تا کدر فلدسپار ارتوکلاز است، سیلیکات آلومینیوم پتاسیم گونه ی کمیاب با آثار چشم گربه ای است. جلوه ی چشم گربه ای یک پدیده ی بصری است که به واسطه ی بازتاب نوری بسیار شبیه به باریکه ی چشم گربه به وجود می آید.

دانبوریت ، خواص و کاربردهای آن

امروز دانبوریت یکی از سنگ های جواهر نه چندان مشهور است و در ابتدا به عنوان جواهر یک مجموعه دار دسته بندی می شد.
خواص چاروئیت

چاروئیت و خواص و کاربرد آن در جواهرسازی

خواص سنگ چاروئیت و کاربرد آن در جواهرسازی در این مقاله با ما باشید تا با خواص سنگ زیبای چاروئیت آشنا شوید .

خواص سنگ کلسیت و کاربرد آن در جواهرسازی

خواص سنگ کلیسیت (Calcite ) و کاربرد آن در جواهرسازی - مرکز تخصصی آموزش جواهرسازی - تصویرگران پویا اندیش
کهربا Amber ، خواص کهربا

کهربا Amber ، خواص و کاربرد آن در جواهرسازی

سنگ کهربا Amber ، خواص کهربا - در این مقاله با ما همراه باشید تا با کاربرد سنگ زیبای کهربا در جواهرسازی آشنا شوید .

اسکاپولیت چشم گربه ای ، خواص و کاربردهای آن

اسکاپولیت چشم گربه ای گونه ی چشم گربه ای اسکاپولیت؛ سیلیکات آلومینیوم کلسیم سدیم با ترکیب شیمیایی پیچیده تر می باشد. جلوه ی چشم گربه ای یک پدیده ی بصری است که از طریق بازتابش منحصر به فرد نور که مشابه باریکه ی چشم گربه است، به وجود می آید. این پدیده ی کمیاب تنها در تعداد معدودی از سنگ های جواهر مانند کریزوبریل، آپاتیت، آکوامارین و تورمالین رخ می دهد.
cad جواهرسازی

فناوری CAD چطور توانست صنعت جواهرسازی را تغییر دهد

CAD ایده‌های سنتی جواهرسازی را تغییر داده و در این مقاله به طور مختصر این موضوع را بررسی می‌کنیم. و همچنین به این می‌پردازیم که چطور با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان ایده‌های مختلف مشتری را پیاده کرد.

تورمالین-چشم-گربه-ای ، خواص و کاربردهای آن

تورمالین چشم گربه ای از انواع کمیاب تورمالین است که منعکس کننده ی نوری شبیه به چشم گربه است.
دمانتوئید

دمانتوئید یا لعل الماسگونه ، خواص و کاربردهای آن

دمانتوئید نوعی آندرادیت سبزرنگ درخشان است که کرومیم و فریک آهن رنگ آن را پدید آوردند. این لعل کمیاب ترین و ارزشمندترین عضو گروه لعل های معدنی است.

عقیق آتش و کاربرد آن در جواهرسازی

عقیق آتش نوع کمیاب سنگ یمانی لایه دار است، کوارتزی که رنگین کمان آتشین را نمایش می دهد.

کاسیتریت خواص و کاربرد آن در جواهرسازی

با وجود اینکه کاسیتریت در شکل ماده ی معدنی به وفور یافت می شود، ماده ی شفاف با کیفیت سنگ جواهر کمیاب تر است. کاسیتریت به خاطر کمیاب بودن سنگ کلکسیونرها شناخته می شود.
آکوامارین چشم گربه ای

آکوامارین-چشم-گربه-ای

آکوامارین چشم گربه ای یکی از گونه های سبز-آبی بریل است که با پدیده ی کمیاب چشم گربه ای یافت می شود. جلوه ی چشم گربه ای یک ویژگی بصری است که توسط بازتایش نور مشابه با باریکه ی چشم گربه متمایز می شود
سنگ مرجان

سنگ مرجان ، خواص و کاربرد آن در جواهرسازی

مرجان های گرانبها، نوعی مرجان طبیعی و قیمتی و شبیه به سنگ هستند. این مرجان ها، مخصوص دریاهای عمیق هستند و در دریاچه های سنگی دارای رسوبات در سطح پایینی دریاچه و معمولا در محیط های تاریک دارای بیش از 500 فوت عمق، از جمله غار ها تشکیل می شوند.. بیشتر سنگ مرجان های موجود در انواع روبروم کورالیوم و گونه های بسیار رنگی از صورتی تا قرمز هستند
یاقوت کبود

یاقوت کبود ،

از آنجایی که یاقوت کبود ، نوعی کوراندوم است، دومین سنگ معدنی روی زمین شبیه به الماس است. با توجه به سختی فوق العاده آن، به راحتی می توانند از سنگ های دیگر با رنگ و لعاب مشابه تمیز داده شود.

سنگ دیاسپور و خاصیت تغییر رنگ آن

سنگ دیاسپور دارای خاصیت تغییر رنگ یک سنگ قیمتی بسیار با کیفیت از هیدروکسید اکسید آلومینیوم است که یکی از سه عنصر اصلی بوکسیت (هیدروکسید آلومینیم اهن دار) است که به طور گسترده ای برای اهداف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.
آپاتیت چشم گربه ای

آپاتیت چشم گربه ای

آپاتیت چشم گربه ای توسط جلوه ی چشم گربه ای خود از سایر گونه های آپاتیت متمایز می شود. با چرخاندن سنگ بازتاب چشم گربه بر روی سطح سنگ شروع به درخشش می نماید که مشابه اثر ستاره ای در سایر گونه های سنگ جواهر مانند یاقوت کبود و یاقوت ستاره ای است.
انستاتیت

سنگ انستاتیت

انستاتیت یکی از گونه های کمتر آشنا در میان سنگ های جواهر است و به دلیل نایاب بودن در مجموعه های شخصی نگهداری می شود.
گراندیدریت

سنگ جواهر گراندیدریت

گراندیدریت بوروسیلیکات آلومینیوم منیزیم بوده و یکی از کمیاب ترین سنگ های جواهر دنیا می باشد. در حقیقت، این سنگ اغلب در رده ی ده سنگ کمیاب و یکی از گرانبهاترین سنگ های جهان می باشد.

سنگ گارنت دارای خاصیت تغییر رنگ

گارنت دارای خاصیت تغییر رنگ، یکی از انواع نادر و ارزشمند سنگ های قیمتی گارنت است. این سنگ به دلیل داشتن خاصیت تغییر رنگ بسته به نوع منبع نور بسیار قابل توجه است.
کریزوپراس

کریزوپراس ، خواص و کاربردهای آن

کریزوپراس یکی از انواع سنگ های قیمتی کوارتز کلسدونی است که به شکل کریپتوکریستالین دی اکسید سیلیکون است. کریزوپراس به خاطر داشتن ویژگی اپالسنت (کدر بودن) و رنگ سبز سیبی آن که منحصر به فرد است، متمایز از سایر سنگ ها و بسیار ارزشمند است.
هولیت

هولیت ، خواص و کاربردهای آن

هولیت یک ماده ی معدنی بورات بوده که در کانادا و بخش هایی از ایالات متحده یافت می شود، این ماده به شکل کلوخه های نامنظم است که به صورت کل کلم نمایان می شود

گوشنیت ، خواص و کاربردهای آن

گوشنیت به گروه بریل مواد معدنی تعلق دارد که همان سیلیکات آلومینیوم بریلیوم هستند.گوشنیت به دلیل عدم وجود رنگدانه و ناخالصی که دلیل رنگ سنگ ها هستند، خالص ترین شکل بریل محسوب می شود.
گروسولار

گروسولار ، خواص و کاربردهای آن

گروسولار یا گرانیت گراسولار یکی از شش عضو اصلی خانواده ی گارنت است که همچنین شامل پیروپ،الماندین، اسپسارتیت، اووارویت و اندرادیت می شود.

توپاز امپریال ، خواص و کاربردهای آن

سنگ توپاز امپریال به نام " توپاز نفیس" هم شناخته میشود. این سنگ نام خود را از تزارهای روس در قرن 17 گرفته است دلیلش این است که تزارها نسبت به حق انحصاری سنگ توپاز صورتی که در روسیه استخراج شد ، مدعی شدند.

ایدوکراز ، خواص و کاربردهای آن در جواهرسازی

این سنگ کمیاب است و معمولا در تن رنگ سبز یافت میشود و گاهی هم به رنگ زرد-قهوه ای یا آبی است. سنگ سنگ ایدوکراز به گروه سیلیکات از مواد معدنی تعلق دارد به خصوص کلسیوم آلومنیوم سیلیکا

هکمنیت ، خواص و کاربردهای آن

سنگ هکمنیت از انواع سنگ سودالیت و غنی از سولفور و کمیاب است.بعد از استخراج وقتی در مقابل نور خورشید قرار میگیرد تغییر رنگ میدهد اولین بار در سال 1896 درگرینلند توسط Boergstroem کشف شد اما بعدا به نام Victor Axel Hackman نامگذاری شد

آموزش جواهرسازی در منزل

آموزش جواهرسازی در منزل مسیر شغلی مناسبی را برای شما ایجاد خواهد کرد؛ زیرا بسیاری از افراد به دنبال خریداری و استفاده از جواهرات هستند و ترجیح می دهند جواهراتی را خریداری کنند که کار دست باشند. 

طلای آب شده چیست ؟

طلایی که ذوب شده باشد را طلای آب شده می نامند. برای تهیه طلای آب شده می توانید از هر نوع طلایی استفاده کنید؛ به عنوان مثال طلای آب شده می تواند طلای دست دوم و یا حتی شمش باشد.

همبرگیت ، Hambergite ، خواص و کاربردهای آن

سنگ همبرگیت بسیار نادر و غیر معمول است.این سنگ به دلیل نادر بودن؛ کمتر شناخته شده است اولین بار این سنگ در سال 1890 در وستفولد، نروژ، توسط زمین شناس و معدن شناس نروژی (W. C. Brogger (1940-1851) کشف شد
گردنبند

اندازه ی گردنبند مناسب برای بدن و استایل شما:

می دانید که چه گردنبندی برای شما مناسب تر است؟ آیا می توانید بگویید که چه ضخامتی از گردنبند برای استایل لباس های شما مناسب تر است؟ در اینجا به شما کمی تقلب یاد می دهیم تا بتوانید اندازه ی مناسب گردنبندتان را برای استایل شخصیتان و شکل بدنتان پیدا کنید.
راهنمای استفاده از جواهرات

راهنمای استفاده از جواهرات

جواهرات می تواند باعث شود یک لباس خیلی زیباتر یا زشت تر دیده شود.برای اینکه شیک و باکلاس باقی بمانید، از راهنمای استفاده از جواهرات که در زیر به آنها اشاره شده استفاده کنید:
اپال آتشی

اپال آتشی ، خواص و کاربردهای آن

اپال آتشی نوعی دی اکسید سیلیکون آمورف هیدراته شده است که ساختار کریستالی ندارد. مانند بقیۀ انواع اپال، بین سه تا ده درصد (و در برخی مواقع تا 21 درصد) از وزن آن را آب تشکیل می دهد.
لپیدولیت

لپیدولیت ، خواص و کاربردهای آن

لپیدولیت در گرانیت خارا و گاها به همراه کریستال های کوارتز و تورمالین Tourmaline شکل می گیرد. این ماده منبع عظیم لیتیوم -سبک ترین فلز جهان – می باشد .
آیولیت ، ایولیت

آیولیت ، ایولیت خواص و کاربردهای آن

ایولیت یک سنگ شفاف و قیمتی است و یک ماده Cordieriteاز آلومینیوم منیزیم معدنی است. با وجود این که این ماده معدنی، دارای تاریخی قدیمی ست اما سنگ 'ایولیت' جدید و کمتر شناخته شده است کوردیریت بعد از زمین شناس فرانسوی،  به نام Pierre Louis Antoine Cordierدر سال 1813 به این نام نامگذاری شد
عناصر طراحی جواهرات

استفاده از عناصر طراحی جواهرات

شما می توانید از عناصر طراحی جواهرات برای ایجاد یک ظاهر و حس خاص استفاده کنید و کاری کنید که جواهرتان کمتر خسته کننده به نظر برسد و بیشتر جالب و جذاب باشد.
گوشواره

انواع گوشواره

گوشواره ها یکی از جواهرات ضروری در کمد بیشتر خانم ها هستند. آنها ظاهر را کامل می کنند و برای صورت یک قاب ایجاد می کنند.

موکائیت Mookaite ، خواص و کاربرد آن در جواهرسازی

موکائیت  Mookaite ، در این مقاله با ما همراه باشید تا با کاربرد سنگ موکائیت در جواهرسازی آشنا شوید .
کارنلین

کارنلین (Carnelian) ، خواص و کاربردهای آن در جواهرسازی

کارنلین (Carnelian) ، خواص کارنلین

لعل سبز (Demantoid) ، خواص لعل سبز

لعل سبز (Demantoid) ، خواص لعل سبز

مرجان فسیلی ، خواص و کاربردها

مرجان فسیلی نوعی از سنگ های قیمتی طبیعی است که توسط مرجان های باستانی تشکیل می شود.

گاسپیت ، خواص و کاربردهای آن

گاسپیت یکی از جدید ترین انواع سنگ های قیمتی است که در بازار وجود دارد. نام آن برگرفته از شبه جزیرۀ Gaspé در کبک کانادا می باشد که مکانی است که برای اولین بار در سال 1977 این سنگ کشف شد.
هیدنیت

هیدنیت ، خواص و کاربردهای آن

هیدنیت به افتخار دبلیو. ای هیدن که آن را در سال 1879 در شمال کارولینا کشف کرد نامگذاری شد. هیدن برای پیدا کردن پلاتینیوم برای لامپ برق ادیسون به شمال کارولینا سفر کرد.
هسونیت

گارنت هسونیت خواص و کاربردهای آن

هسونیت نوعی متفاوت از گراسولاریت(گراسولار) گارنت است؛ کلسیم، آلومینیوم سیلیکات اجزای تشکیل دهنده این نوع گارنت است.
کورنروپین

کورنروپین – Kornerupine ، خواص و کاربردهای آن

کورنروپین بسیار کمیاب است که نام آن برای ادای احترام به طبیعت شناس , نقاش و سیاح دانمارکی آندریاس نیکولاس کورنروپ (1857-1881 ) گرفته شده است

سیترین (Citrine) ، خواص سیترین و کاربرد آن در جواهرسازی

سیترین (Citrine) ، خواص سیترین و کاربرد آن در جواهرسازی

کانزیت ، خواص و کاربردهای آن

کانزیت سنگی به رنگ صورتی کمرنگ تا بنفش یاسی کم رنگ , از گونه های اسپادومین معدنی پیروکسین و یک اینسوسیلیکات آلومینیوم لیتیوم است . اولین بار در کانکتیکات آمریکا کشف شد و نام آن از اسم جورج فردریک کانز 1856-1932(کانی شناس و مدیر عامل سابق شرک تیفانی  ) گرفته شد .

مالاشیت ، خواص و کاربردهای آن

مالاشیت ماده معدنی کربنات مس سبز است . نام این سنگ به نظر می رسد از کلمه یونانی مالاش Malache به معنی گل خطمی گرفته شده زیرا رنگ مالاشیت به رنگ برگ این گل شبیه است . 

سنگ جواهر گارنت مالایا

گارنت مالایا از گونه های هیبریدی بسیار کمیاب و زیبای گارنت ها است.این سنگ ترکیبی از پیروپ و اسپسارتیت است که نخستین بار در دهه ی ۱۹۶۰ در رودخانه ی اومبا درمرز کشورهای تانزانیا و کنیا کشف شد و همچنان منبع اصلی گارنت مالایا می باشد.

مولداویت ، خواص و کاربردهای آن

مولداویت که همچنین با نام «سنگ بطری» یا «Vltavin» در جمهوری چک شناخته می شود، سنگ جواهری شفاف به رنگ سبز زیتونی تا قهوه ای-سبز کدر می باشد. این سنگ جواهر سبز غیر طبیعی به خاطر خاستگاه غیر معمول خود به شهرت و توجهات بسیاری دست یافته است.

ملانیت یا لعل سیاه ، خواص و کاربردهای آن

ملانیت سنگ جواهر گارنت سیاه و درخشان است که برخی مواقع به دلیل دارا بودن عنصر تیتانیوم از آن با عنوان «آندرادیت تیتانی» یاد می شود.

سنگ جواهر Maw Sit Sit ، خواص و کاربردهای آن

برخی مواقع این سنگ را با نام یشم معرفی می کنند اما به جرات می توان گفت که با وجود دارا بودن یشم در محتویات خود، و استخراج از مناطق مشابه با یشم اعلی، Maw-Sit-Sit یشم نیست.

سنگ جواهر گارنت مالی ( mali garnet ) ، خواص و کاربردهای آن

گارنت مالی ، mali garnet یکی از گونه های کمیاب و هیبرید ترکیبی خاصی از گارنت است. این سنگ در سال ۱۹۹۴ در غرب کشور آفریقایی مالی کشف شد و بر این اساس نیز نامگذاری شده است.
سنگ قمر

سنگ قمر ، خواص و کاربردهای آن

سنگ قمر مشهورترین گونه ی سنگ فلدسپار ارتوکلاز یعنی سیلیکات آلومینیوم پتاسیم است. این سنگ اولیگوکلاز شفاف تا مات، یک گونه از البیت پلاگیوکلاز و میکای ورقه ای است. سنگ قمر در زیر شرایط نوری مشخص درخشش قابل توجهی دارد و همین درخشش سبب محبوبیت امروز این سنگ جواهر شده است.

آموزش ساخت زنجیر منگوله دار

در اینجا سعی داریم روش ساخت زنجیرهای منگوله دار را برای آویز، گوشواره یا هر نوع جواهر دیگری آموزش دهیم.  در این پست آموزشی قصد ما ساخت یک آویز بلند و سپس تقسیم آن به گوشواره های متعدد است.

آموزش ساخت آویز چرم با حلقه فلزی

آویزهای چرم را در میان دختران و پسران محبوبیت دارند و در طرح های بسیار متنوعی عرضه می شوند.  در این قسمت ما از چرم و آویز فلزی استفاده کردیم اما شما می توانید از انواع وسایل استفاده کنید. 

بازار کار طراحی طلا و جواهر

بازار کار طراحی طلا و جواهر. طراحی طلا و جواهر، صنعت پر ذرق و برقی به نظر می رسد که اگر در این زمینه تجربه و آگاهی کافی را داشته باشید می توانید به موفقیت دست یابید
تری دی مکس در طراحی جواهرات

تری دی مکس در طراحی جواهرات

از بین محصولات کمپانی اتودسک، نرم افزار تری دی مکس تقریباً برای طراحی هر عنصری مناسب است. از طراحی جواهرات گرفته تا هر حجمی که تصور کنید ... برای اینکه بدانیم تری دی مکس چه قابلیت هایی برای طراحی جواهرات دارد ... این مقاله رو دنبال کنید .

نرم افزار ArtCam در طراحی جواهرات

نرم افزار ArtCam در طراحی جواهرات

نرم افزار Blender و کاربرد آن در طراحی جواهرات

نرم افزار Blender از جمله برنامه های بسیار پرکاربرد و کامل برای طراحی جواهرات و اجسام بصورت سه بعدی و رندر شده می باشد. بلندر یک نرم افزار رایگان است.

نرم افزار Modo در طراحی جواهرات

با یادگیری یکی از نرم افزارهای طراحی جواهرات شغلی پرسود برای آینده تان رقم بزنید، نرم افزار Modo میتواند نقطه بسیار مناسبی برای یک شروع حرفه ای باشد.

نرم افزار TinkerCad ابزاری مناسب برای طراحی جواهرات

نرم افزارهای زیادی برای مدلسازی وجود دارند که بنا بر نوع سلیقه کاربران مورد استفاده قرار میگیرند، نرم افزار TinkerCad در عین سادگی سرشار از امکانات است.

نرم افزار TSplines در کنار راینو صنعت طراحی جواهرات را متحول می کند

شرکت اتودسک محصولات زیادی در زمینه طراحی و مدل سازی سه بعدی تا کنون عرضه کرده است، نرم افزار TSplines از تولیدات سالهای اخیر این کمپانی بزرگ برای طراحی جواهرات است.

لاریمار ، خواص و کاربردهای آن

لاریمار نام تجاری سنگی آبی رنگ و بسیار نادر و از گونه های کانی پکتولیت میباشد . پکتولیت ذاتا خاکستری ات و نایاب نیست و در مناطق زیادی در دنیا یافت می شود .
سنگ همی مورفیت

سنگ همی مورفیت

همی مورفیت گوهری بسیار کمیاب از شکل زینک سیلیکات است که قبلا به نام ‘کالامین’ شناخته میشد. همی مورفیت با اسمیتسونیت یکی دیگر از جواهرات کمیاب کلکسیونرها ارتباط نزدیکی دارد.
چشم شاهین

سنگ چشم شاهین ، خواص و کاربردهای آن

سنگ چشم شاهین به رنگ آبی خاکستری تا آبی سبزی مات از انواع فیبروز کوارتز است. در بیانی تخصصی تر می توان گفت سنگی از انواع کوارتز درشت کریستال است. چشم شاهین در واقع یک شبه کانی از کوارتز است.

ارتوکلاز‌ ، خواص و کاربردهای آن

ارتوکلاز یک سنگ قیمتی کمیاب است که به گروه فلدسپات ها تعلق دارد که شامل سنگ قمر، آمازونیت، اسپکترولیت، و لابرادوریت می شود. بنابراین، گاهی اوقات ارتوکلاز را K-spar می نامند.
پرهنیت

پرهنیت ، خواص و کاربردهای آن

پرهنیت سیلیکات آلمینیوم کلسیوم هیدارت شده با کیفیت جواهر از نیمه شفاف تا شفاف است. این سنگ اولین ماده معدنی است که نامش از کاشف آن گرفته شده و اولین ماده معدنی محسوب می شود که در جنوب آفریقا مدت ها قبل از اینکه آفریقای جنوبی به عنوان یکی از مهمترین منابع سنگ های جواهر گرانبها شناخته شود، پیدا شد.
آموزش نقره سازی

آموزش نقره سازی

در صورتی که لغت نقره کاری شما را به وحشت می اندازد، وقت آن است که شگفت زده شوید. در ابتدای کار آموزش نقره سازی به چه اطلاعاتی نیاز داریم. نقره کاری چندان هم کار دشواری نیست. این تخصص تنها مخصوص جواهرسازان مهارت دیده با ابزارهای ترسناک جواهرسازی نیست. 

پیترسیت ، خواص و کاربردهای آن

پیترسیت نوعی سنگ بوگان قرمزرنگ یا خاکستری تیره است . پیترسیت از نامیبیا برای اولین بار توسط سید پیترز در سال 1962 کشف شد که آنرا به یاد پدرش نامگذاری کرد. پیترسیت را به دلیل داشتن راه راه ها و خطوط مدور طلایی یا نارنجی می شناسند که علت این رنگ قرار گرفتن کروسیدولیت در بلور سیلیکاست.

پکتولیت ، خواص و کاربردهای آن

پکتولیت نوعی مادۀ معدنی رایج و معمول می باشد اما سنگ قیمتیِ نادری است. پکتولیت سنگ قیمتی کمتر شناخته شده ای است که در ابتدا فقط مجموعه داران آنرا در کلکسیون های خود داشتند.
توپاز روتیل

توپاز روتیل ، خواص و کاربردهای آن

روتیل ماده معدنی است که بیشتر از دی اکسید تیتانیوم تشکیل شده است. روتیل می تواند در سایر مواد معدنی نیز قرار بگیرد و یکی از این مواد کوارتز است.

اونیکس (Onyx) ، خواص و کاربردهای آن

اونیکس نوعی عقیق سفید و سیاه (کوارتز cryptocrystalline یا کلسدونی) است. این سنگ را نباید با اونیکس مرمر که یک سنگ آهک است، اشتباه گرفت. بافت اونیکس موازی و همگن است.
لاجورد

سنگ لاجورد ، خواص و کاربردهای آن

هزاران سال است که از لاجورد به عنوان سنگ قیمتی و تزیینی استفاده میشود . این سنگ از اوایل سده 7  قبل میلاد از افغانستان استخراج شده و سپس از مناطق دیگری نظیر ارمنستان , پاکستان و مناطقی در افریقا نیز بدست آمده است . ماسک تدفینی فرعون باستانی مصر , شاه توت , به این سنگ آراسته شده بوده است

زئوسیت ، خواص و کاربردهای آن

سنگ زئوسیت ترکیب طبیعی یاقوت و بلورهای زئوسیت در یک نمونه خاص است. این سنگ را به نام آنیولیت نیز می شناسند نامی که از زبان ماسای و واژه آنولی به معنی سبز گرفته شده است.

سنگ قمر رنگین کمانی ، خواص و کاربردهای آن

سنگ قمر رنگین کمانی نامی است که به انواع لابرادوریت با درخشش آبی یا چند رنگ بر روی بدنه ای با رنگ روشن اطلاق می شود. سنگ قمر رنگین کمانی عضوی از خانواده فلدسپار است که تقریبا 60% از پوسته زمینه را تشکیل داده است
پیریت رنگین کمانی

پیریت رنگین کمانی ، خواص و کاربردها

پیریت رنگین کمانی نام تجاری گونه رنگین کمانی دروزی پیریت است. دروزی اصطلاحی است که برای توصیف سنگ های جواهر به شکل پوسته دار یا مجموعه کریستال های بسیار ریز که روی بوگان سنگ را پوشانده اند، بکار می رود.

سوگیلیت ، خواص و کاربردهای آن

سوگیلیت ماده معدنی کمیاب سیکلوسیلیکات بنفش است که پس از اینکه سنگ شناس ژاپنی کن- ایچی سوگی آنرا برای اولین بار در 1944  در ایوانگی ژاپن پیدا کرد، بدین نام خوانده شد.

اسپودومن ، خواص و کاربردهای آن

اسپودومن ماده معدنی پیروکسین با ویژگی های سنگ جواهر است که نامش را از کلمه یونانی spodumenos به معنی رنگ خاکستر گرفته است. نام این سنگ برگرفته از رنگ مات بلورهایش است.

سنگ جواهر اسفین sphene ، خواص و کاربردهای آن

اسفین سنگ جواهر بسیار کمیاب و درخشانی به رنگ سبز مایل به زرد، سبز، نارنجی یا قهوه ای با درخشش زیاد است که به آن تیتانیت هم می گویند و دلیل این نام نیز وجود تیتانیوم در آن است.

سنگ جواهر اسفالریت ، خواص و کاربردهای آن

اسفالریت سنگ معدنی زینک و حاوی آهن است. وقتی آهنش زیاد باشد، رنگ آن تبدیل به سیاه مات می شود. موادی که کیفیت جواهر را دارند مقدار آهنشان کمتر است و در نتیجه بلورهایشان شفاف است.

سنگ جواهر لعل منگنزدار ( اسپسارتیت )

لعل اسپسارتیت سنگ جواهری با رنگ نارنجی تا قرمز- قهوه ای است که به دسته لعل های جواهر بزرگ و متغیر تعلق دارد. این گروه را می توان به دو سطح ابتدایی تقسیم کرد: پیروسپیت (آلمینیوم) و یوگاندیت (کلسیم).
سودالیت

سودالیت ، خواص و کاربردهای آن

سودالیت ماده معدنی به رنگ آبی است که نامش را از سدیمی می گیرد که در آن وجود دارید. مخازن سودالیت در گرینلند در سال 1806 کشف شدند و سپس وسایل تزئینی سودالیتی در سال 1891 تولید شد، وقتی که منابع بزرگتری از این ماده با کیفیت سنگ جواهر در اوناریو کانادا پیدا شد.
سنگ جواهر اسمیتسونیت یا اسمیت زونیت

سنگ جواهر اسمیتسونیت یا اسمیت زونیت ، خواص و کاربردهای آن

اسمیت زونیت کربنات زینک با کیفیت سنگ جواهر (ZnCO3) است که گاهی به آن زینک اسپار نیز می گویند. با وجود اینکه اسمیت زونیت سنگ زینک مهمی است، به ندرت در شکل بلورهای منظم دیده می شود. بیشتر مخازن اسمیت زونیت به شکل خوشه های انگور یا گوی شکل هستند، البته چند مکان دیگر نیز وجود دارد که بلورهای بزرگ و خالص را تولید می کنند.
بریل

بریل ، خواص و کاربردهای آن در جواهرسازی

بریل یکی از مهم ترین انواع سنگ های قیمتی می باشد. این سنگ به وفور در اشکال معدنی یافت می شود اما به ندرت بصورت سنگ قیمتی کشف می گردد.
پیروپ

یاقوت پیروپ ، خواص و کاربردهای آن

یاقوت پیروپ یکی از انواع شناخته شدۀ لعل می باشد. این سنگ رنگ قرمز مشخصی دارد که شبیه به یاقوت سرخ و یا دانه های انار است. مانند تمامی لعل ها، پیروپ نیز بسیار نادر است و اغلب آنها دارای درصدی از آلماندین می باشند که لعل قرمز دیگری است.

یاقوت کبود ستاره ای ، خواص و کاربردهای آن

یاقوت کبود ستاره ای گونه ای کمیاب از یاقوت کبود است که زیر نور مخصوص طرح ستاره نشانی دارد. وقتی به یاقوت کبود ستاره ای نگاه می کنید، ستاره شش وجهی بر روی سطح سنگ ظاهر می شود.

سنگ سرافینیت ، خواص و کاربردهای آن

سرافینیت نام تجاری است که به انواع کلینوکلر که به دسته کلوریت تعلق دارند، اطلاق می شود. نام سرافینیت برگرفته از واژه یونانی seraphim است که به قدیسی با سه جفت بال اشاره دارد.

سنگ قمر ستاره ای ، خواص و کاربردهای آن

سنگ قمر ستاره ای گونه ای از فلدسپار ارتوکلاز با کیفیت جواهر، یک پتاسیم آلمینیوم سیلیکات است که به عنوان ماه سنک شناخته می شود و دارای تاثیر ستاره نشان زیر نور است.

اسکاپولیت ، خواص و کاربردهای آن

اسکاپولیت سنگ جواهر کمیابی است که نامش را از واژه skapos به معنی ساقه یا ترکه گرفته و دلیلش نیز شکل ستونی بلورهای این سنگ است. معمول ترین رنگ اسکاپولیت زرد عسلی است اما می تواند بنفش، نارنجی، صورتی، قهوه ای، خاکستری یا بی رنگ هم باشد.
سرپانتین

سرپانتین ، خواص و کاربردهای آن

سرپانتین سیلیکات مگنزیم ترکیبی با کیفیت جواهر به رنگ سبز، سبز مایل به زرد یا سبز مایل به قهوه ای است. نام این سنگ برگرفته از رنگ سبز مار است. سرپانتین فقط یک سنگ جواهر نیست بلکه گروهی از مواد معدنی متشکل از بیش از 20 عضو مرتبط به هم است

سنگ جواهر سیلیمانیت ، خواص و کاربردهای آن

سیلیمانیت جواهر بسیار کمیاب و ناشناخته ای برای کلکسیون دارهاست. سیلیمانیت متشکل از آلمینیوم سیلیکات چندشکلی است، سیلیمانیت، کیانیت و آندالوزیت همگی همین ترکیب شیمیایی (Al2SiO5) را دارند اما هر کدام شکل بلورهایشان با یکدیگر فرق می کند.
توپاز

سنگ جواهر توپاز ، خواص و کاربردهای آن

توپاز آلمینیوم سیلیکات است که حاوی فلورین و هیدروکسیل می باشد. در خالص ترین نوعش بی رنگ (سفید است). ناخالصی ها عامل تمایز رنگ محسوب می شوند. توپاز تاریخچه ای دارد که به دو هزار سال پیش بازمی گردد.

سنگ جواهر وردیت verdite ، خواص و کاربردهای آن

وردیت نام تجاری است که برای سنگ های دگردیسی شده به رنگ سبز روشن و تیره، متشکل از مواد رس و فاکسیت استفاده می شود. وردیت را گونه ای از فاکسیت می دانند که خود آن نیز نمونه ای از مسکویت است. رنگ سبز وردیت به دلیل وجود کرومیوم است.
تانزانیت

سنگ جواهر تانزانیت ، خواص و کاربردهای آن

تانزانیت سنگ جواهری به رنگ آبی و بنفش و عضوی از گروه مواد معدنی زوزیت است. این سنک در سال 1967 در قله های تانزانیای شمالی کشف شد جایی که تنها منبع تانزانیت تا به امروز است. اینکه دقیقا چه کسی این سنگ را پیدا کرده هنوز مشخص نیست.
سنگ چشم ببر

سنگ جواهر چشم ببر ، خواص و کاربردهای آن

چشم ببر گونه ای از کوارتز رشته ای به رنگ قهوه ای- طلایی و مات است. در واقع نوعی از کوارتز درشت بلورین است. با این حال برخلاف بیشتر سنگ های کوارتز، چشم ببر شبه کانی کوارتز است. شبه کانی اشاره به هر ماده معدنی دارد که به ماده معدنی دیگر تبدیل می شود.
زیرکن ، زرگون ، زرقون

سنگ جواهر زیرکن ، زرگون یا زرقون

زیرکن سنگ جواهر چندان مشهوری نیست اما امروزه یکی از مهمترین سنگ های جواهر است. خیلی ها زرگون را با الماس مصنوعی یا زرگون معکبی اشتباه می گیرند. بی شک این دو کاملا متفاوت هستند، زرگون مکعبی (CZ) نوعی ماده ترکیبی است که در آزمایشگاه ساخته شده در حالیکه زیرکن سنگ جواهر طبیعی با ترکیب خاص خودش است.

سنگ گارنت تساوریت ، خواص و کاربردهای آن

گارنت تساوریت گونه سبز و زمردین رنگ گارنت گروسولار است که متشکل از کلسیم آلمینیوم سیلیکات می باشد. سبز پررنگ تساوریت به دلیل وجود واندیوم یا کرومیوم است. این رنگ زیبا باعث می شود که تساوریت را با زمرد اشتباه بگیریم.
سنگ جواهر واریسیت

سنگ جواهر واریسیت ، خواص و کاربردهای آن

واریسیت یکی از کمیاب ترین سنگ های جواهر مجموعه داران است که شهرت زیادی ندارد. ظاهر این سنگ باعث شده که معمولا با فیروزه اشتباه گرفته شود اما رنگ واریسیت بیشتر سبز است تا آبی.

یاقوت کبود ، خواص و کاربردهای آن

یاقوت کبود گونه جواهری کروندوم معدنی است. این ماده پس از الماس با درجه 9 بر روی مقیاس Mohs دومین ماده سخت در زمین است.

یاقوت ستاره ای ، خواص و کاربردهای آن

یاقوت ستاره ای گونه بسیار کمیاب یاقوت است که پدیده ستاره نشان دارد، ستاره ی شش وجهی که وقتی سنگ را تکان بدهیم بر روی سطح آن ظاهر می شود. این تاثیر به دلیل وجود ناسرگی های سوزنی شکل روتیل است.
جاسپر

جاسپر ، خواص و کاربردهای آن

جاسپر یکی از گونه های مختلف سنگ کوارتز موجود در طبیعت امروز است. سنگی مات و پر از ناخالصی های دی اکسید سیلیکون می باشد .

سنگ اسپینل ، خواص و کاربردهای آن

اسپینل اکسید آلمینیوم مگنزیم سفت و شیشه ای است که قرن هاست به عنوان سنگ جواهر استفاده می شود. زیبایی اسپینل باعث شده که آنرا در گذشته به جای یاقوت سرخ و یاقوت کبود اشتباه بگیرند.
جیدیت ، (Jadeite)

سنگ یشم سبز یا جیدیت (Jadeite) ، خواص و کاربردهای آن

جیدیت نوعی ماده معدنی پیروکسین و یکی از دو نوع سنگ یشم خالص می باشد. نوع دیگر یشم ، نفریت Nephrite نام دارد. جیدیت گونه نایاب تر سنگ یشم بوده در نتیجه از ارزش بیشتری برخوردار است. ارزشمند ترین نوع سنگ جیدیت که از تلالو رنگ آن مانند سنگ زمرد می باشد، سنگ جیدیت امپراطور Imperial Jadeite نام دارد.

سوراخ کردن فلز در جواهرسازی

در این قسمت هر آنچه که برای سوراخ کردن در ورقه های فلزی لازم است، آموزش می دهیم. 

آموزش ساخت گوشواره سیمی لانه پرنده

ساخت گوشواره های سیمی لانه پرنده سریع و آسان است و می توان از آن برای ست کردن با لباس در بهار استفاده کرد.

نحوه ساخت زنجیر و 4 روش استفاده از آن

در این پست آموزشی به شما نشان خواهیم داد که چطور یک زنجیر بسازید و چهار ایده استفاده از آن را مطرح می کنیم.  طراحی این زنجیر به نحوی است که بسیار قوی و البته زیباست. در زمان ساخت زنجیر نیاز به دقت و عملکرد همراه با فکر دارید. 

آموزش ساخت گوشواره استیم پانک زیبا

یکی از نکات جذاب درباره سبک استیم پانک این ست که شما می توانید آنرا در انواع مختلف مسیرها پیش ببرید.  در این پست گوشواره هایی با زیبایی استیم پانک خواهیم ساخت. 

آموزش ساخت گوشواره های مربعی شکل

پس از چندبار تمرین در کمتر از 5 دقیقه می توانید گوشواره های مربعی بسازید. همچنین می توانید از یک حلقه نیز برای اتصال یک شکل، آویز یا هر چیز تزئینی دیگر به زیر حلقه مربعی استفاده کنید.