خواص چاروئیت و کاربرد آن در جواهرسازی

چاروئیت ( :  (  Charoite

چاروئیت

چاروئیت یکی از سنگ های بسیار زیبا با اشعه های بنفش می باشد که از طریق آن جریان انرژی بسیار با شکوهی در اطراف ایجاد می شود. سنگ چاروئیت یکی از سنگ های شگفت انگیز و کمیاب می باشد و از بهترین سنگ های روشنگر و رویای طبیعت می باشد که با استفاده از آن می توان راه هایی را به سوی آینده ای درخشان کشف کرد. 


چاروئیت
سنگ چاروئیت یک سیلیکات پیچیده می باشد و از عناصر پتاسیم، سدیم، کلسیم، باریم، استرانسیم، اکسیژن، سیلیکون و هیدروژن تشکیل شده است. رنگ آن شبیه به رنگ اسطوخودوس می باشد و از ارغوانی تا بنفش متغیر می باشد و از آن برای ساخت حلقه و دست بند های زیبا استفاده می شود. برای تمیز کردن جواهرات ساخته شده با سنگ چاروئیت باید آن ها را توسط بخار آب تمیز نمود.

چاروئیت
از سنگ چاروئیت با عنوان منبعی از آسایش و نمادی از استقامت در سختی یاد می شود و استفاده از این سنگ شجاعت افراد را افزایش می دهد.
سنگ چاروئیت به عنوان کریستالی برای افراد بیمار و یا مسن و ناتوان شناخته شده است و تأثیر زیادی در رفع مشکلات رفتاری کودکان دارد.


چاروئیت
چاروئیت توانایی های تحلیلی و حل مسائل را در افراد تقویت می کند و تصمیم گیری را برای افراد آسان می گرداند و موجب سهولت در پاسخ به مسائل و مشکلات گوناگون می باشد. همراه داشتن این سنگ قدرت و عزم و اراده در غلبه بر موانع و مشکلات را تقویت می کند.
سنگ چاروئیت به طور کلی می تواند بدن را تقویت کرده و انرژی هایی با فرکانس بالا را برای بدن به ارمغان آورد و به این ترتیب سبب ایجاد بهبودی در بیماران و هم چنین غلبه بر خستگی می گردد. استفاده از سنگ چاروئیت سبب تنظیم فشار خون و ضربان قلب می گردد.
سنگ چاروئیت سبب تسکین اعصاب و غلبه بر بی خوابی می گردد. به همراه داشتن این سنگ کمک بسیار زیادی در رفع مشکلات بیی خوابی می کند و یک خواب عمیق و راحت را برای انسان به ارمغان می آورد و مشکلاتی نظیر راه رفتن در خواب و صحبت کردن در هنگام خواب را برطرف می نماید.
چاروئیت
استفاده از سنگ چاروئیت در رفع گرفتگی عضلات و رفع میگرن و سردرد بسیار تأثیرگذار است و در درمان چشم و قلب از آن استفاده می شود.
چاروئیت، سنگی برای غلبه بر ترس و انرژِ های منفی می باشد و با استفاده از آن می توان به بررسی علت ترس نا خود آگاه پرداخت و انرژی های منفی درونی و نا آرامی های ذهن را از بین برد. در واقع سنگ چاروئیت سبب ایجاد تمایز میان واقعیت و پرداخته های ذهن انسان می گردد.

چاروئیت
همراه داشتن سنگ چاروئیت انعطاف پذیری افراد را افزایش می دهد و ارتعاشات و امواج منفی را از انسان دور می گرداند و الهام بخش حرکت رو به جلو برای افراد می باشد.
سنگ چاروئیت چشم انداز روشنی از آینده را در اختیار انسان قرار می دهد و وسواس های فکری و سرخوردگی را از انسان دور می کند و سبب ایجاد نگرشی مثبت در افراد می گردد.
چاروئیت
سنگ چاروئیت در چاکرای تاج و قلب تأثیرگذار است و انرژی های معنوی را برای انسان به ارمغان می آورد. چاکرای تاج در بالای سر قرار دارد و در کنترل فکر افراد بسیار تأثیر گذار است، به همین دلیل سنگ چاروئیت با تأثیر بر روی چاکرای تاج منبعی از انرژی را برای بدن فراهم می آورد؛ زیرا هنگامی که چاکرای تاج در تعادل باشد، در واقع انرژی های بدن ما نیز در تعادل می باشند.
چاروئیت
چاکرای قلب در نزدیکی قفسه سینه قرار دارد و تعامل ما را با جهان خارج تنظیم و کنترل می کند و درک ما را از نیازها و خواسته هایمان افزایش می دهد و به این ترتیب فراز و فرود روابط عاطفی و پذیرش تغییرات را آسان می کند.
لایه های بنفش سنگ چاروئیت حامل انرژی های بسیار زیادی هستند و عشق وشور و احساسات و منطق را به ارمغان می آورند. اشعه های بنفش سنگ چاروئیت عزت نفس و خودشناسی افراد را افزایش می دهد و سبب ایجاد درک و بینش قوی در تصمیم گیری های بالقوه افراد می گردد.
چاروئیت
استفاده از سنگ چاروئیت در محیط زندگی شور و شوق، گرما، روشنایی، نور و فعالیت را فراهم می آورد و انرژی افراد را در زندگی افزایش می دهد.

چاروئیت

خواص درمانی این کانی عبارتند از: درمان بیماری های چشم، قلب، کبد، پانکراس، و رفع سردرد و از خواص روانی این سنگ می توان به کاهش درد و رنج و همچنین باعث کاهش کابوسهای شبانه اشاره نمود. این سنگ باعث می شود انسان به خواب عمیق و راحت برود.

چاروئیت