طراحی جواهر

  • 1طراحی جواهر

طراحی جواهر

   هنر طراحی جواهرات از برخی احساسات؛ تمایل به زیبایی، نیاز به پذیرش، نیاز به تحت تاثیر قرار دادن یا نشان دادن تعهد. الهام می گیرد. نیاز به بیان احترام، وفاداری یا یادآوری، طراحان طلا و جواهر را از ابتدای آفرینش این هنر، به رویا پردازی وا داشته است.

 هنرمندانی که مشغول طراحی جواهر بوده اند، نمادهای معنوی و مذهبی را برای نشان دادن ایمان ایجاد کرده اند. آنها از طلا و جواهر جهت نمادی برای ازدواج و تعهد ابدی و همچنین جواهرات نمادی برای وفاداری به خانواده و سازمان ها استفاده می کنند. این طراحی ها جهت یادآوری خاطرات، یادآور عزیزان از دست رفته، و البته، افزایش زیبایی به جواهر استفاده می شوند.

طراحی جواهر گردنبند

بنابراین به نظر می رسد که هر بحثی در خصوص طراحی جواهرات از الهام آغاز می شوند. منابع زیادی برای الهام گرفتن طراحان جواهر وجود ندارد.انگیزه های اولیه برای طراحی طلا و جواهر در مورد تمرکز بر نیازها و تمایلات مخاطبان مورد نظر می باشند. یکی دیگر از الهامات همگام شدن با جریان بازار و روند مد از طریق ساخت تم های مشهور روز می باشد. یکی دیگر از رویکردهای روحانی، روحیه ای است که هنرمندان رویاهای خود را از طریق طراحی بر روی مواد و سنگ های زینتی پیاده می کنند.

به طور خلاصه، طراح جواهرات باید به فردی که از کارها استفاده خواهد نمود و سبک زندگی و نیازهایش توجه کند، و یا به بهترین شکلی که می توان به سنگ های زینتی جلوه بخشید توجه کند، که البته این مورد مهمتر می باشد. در نهایت، طراحی جواهرات برای جلوه ی بیشتر یک بخش از جمعیت با سبکی خاص به کار می روند، و یا تنها در برجسته سازی جواهرات با مواد خاص به کار می روند.

آموزش طراحی جواهر

از دیدگاه جزیی تر، در طراحی جواهرات باید به تخیلات اجازه داد تا در هر مسیری و بدون هیچ محدودیتی در ذهن ایجاد شوند. در واقع، سنگهای قیمتی و فلزات نیاز به برنامه ریزی بیشتری دارند. در طراحی ها باید به مسائل مختلفی ، از رنگ و حالت ها گرفته تا هزینه ی مواد اولیه دقت داشت. دانستن محدودیت های فرایند ساخت جواهر و همچنین توانایی های سازنده ی جواهر در ساخت این قطعات نیز از وظایف طراح است.

هنگامی که موضوع، ارزش و مخاطب هدف مشخص شدند، هنرمند می تواند کار خود را در محدودیت های اعمال شده آغاز نموده و استعداد ها و تمایلات شخصی خود را به رخ بکشد. با انتخاب موضوع و انتخاب مواد اولیه، طراحی جواهر و بروز احساسات شخصی آسان تر خواهد بود.

 برای برخی از طراحان، نقاشی با جزییات رنگی روند کار را تسریع خواهد بخشید، اما برخی دیگر از طرح های ساده و پایه به عنوان راهنما استفاده می کنند. امروزه بسیاری از هنرمندان از طریق نرم افزار طراحی جواهر CAD، طراحی های پیچیده و جامعی خلق می کنند، و بعضی دیگر به سادگی با تصویری بصری در ذهن خود کار می کنند. صرف نظر از روش ها، طراحی اصلی در همه ی فرایند خلق، ادامه خواهد داشت. از آغاز ساخت جواهر، تغییرات جزیی و ظریف اعمال می شوند. پیش بینی مسائل مهندسی در خلال آماده سازی مواد جواهرات و ترکیب سنگ ها برای طراحان دشوار خواهد بود. زیبایی و امکان پذیر بودن یک طرح به خلاقیت و مهارت دستان سازنده بستگی دارد.

طراحی جواهر

طراحی جواهرات سنگ نشان

در طراحی جواهرات سنگ نشان، مهمترین عامل تشخیص جواهر است. در اکثر مواقع، در طراحی جواهرات سنگ ها نقش مهمی ایفا می کنند، به این خاطر که سنگ ها کمیاب بوده، خاصیت های خاص و اندازه و اشکال غیر معمولی دارند.

در خصوص سنگ های کمیاب، طراحان جواهر تمرکز خود را به سنگ ها معطوف می کنند. معمولا هدف سادگی و در عین حال جلب توجه به سوی سنگ های زینتی اولیه می باشد. عناصر حالت و تصمیم گیری در خصوص تناسب نیز قابل اجرا خواهند بود؛ گرچه، هدف اولیه تبدیل جواهر کمیاب به مهمترین عنصر موجود در قطعه می باشد.

هنگامی که با سنگ های نامتقارن غیرمعمول سر و کار داریم، روند طراحی آسان تر خواهد بود. شکل غیر عرفانی سنگ جواهر اغلب سبک آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. شکل و اندازه ی سنگ اغلب نشان دهنده ی نشستن سنگ بر روی حلقه، گردن، مچ و یا سنجاق خواهند بود. بیشتر طراح هابر این عقیده اشتراک نظر دارند که شکل بی قاعده ی سنگ بر روی شکل نهایی جواهر تاثیر خواهد نهاد و البته هنرمند حالت آن را مشخص می کند.

طراحی جواهرچگونست
Advertisement

قابل توجه هنرجویان محترم طراحی و جواهرسازی و اجراء زیورآلات

تصویرگران پویا اندیش یک مرکز آموزش تخصصی رشته های هنری است و در رابطه با آموزش طراحی و جواهرسازی و اجراء زیورآلات ، فقط و فقط کلاس های آموزشی بصورت آنلاین ( غیرحضوری ) و حضوری را برگزار می کند و هیچگونه سنگ قیمتی و یا هر نوع متریالی در رابطه با موضوع برای فروش ندارد . این مقاله فقط برای آگاهی بیشتر تهیه شده است و به هیچ عنوان در مورد فروش سنگ سوال نفرمایید . باتشکر .

           

در خانه بمانیم و Online یاد بگیریم !

دوره های آموزش آنلاین و غیرحضوری تصویرگران پویا اندیش - مدارک معتبر و قابل ترجمه

 

 

.

  ۳ کلاس برتر دوره های آموزشی تصویرگران پویا اندیش - مدارک معتبر و قابل ترجمه

کلاس های آموزش جواهرسازی کلاس های آموزش طراحی جواهرات دستی    کلاس های آموزش طراحی جواهرات دستی

مطالعه بیشتر

مخراج کاری چیست ؟
چه نوع لحیم برای ساخت جواهرات استفاده می شود؟
طراحی مجموعه ی جواهرات ۲
انتخاب جواهرات بر اساس رنگ پوست
جواهر سازی چیست ؟ و چه لوازمی برای ساخت زیور آلات مورد نیاز است .
ایدوکراز ، خواص و کاربردهای آن در جواهرسازی
لپیدولیت ، خواص و کاربردهای آن
راهنمایی برای انتخاب رنگ سنگ قیمتی
11 نرم افزار برتر طراحی جواهرات
سوراخ کردن فلز در جواهرسازی
سنگ آکسینیت و خواص و کاربرد آن
مالاشیت ، خواص و کاربردهای آن
کریزوبریل ، خواص و کاربردهای آن در جواهرسازی
آندرادیت (Andradite) ، خواص و کاربردهای آن
تاریخچه جواهر سازی در ایران
ابسیدیان (Obsidian) ، خواص ابسیدایان و کاربرد آن در جواهرسازی
لحیم کاری و جوشکاری
اندازه ی گردنبند مناسب برای بدن و استایل شما:
تری دی مکس در طراحی جواهرات
سنگ جواهر سیلیمانیت ، خواص و کاربردهای آن
یاقوت پیروپ ، خواص و کاربردهای آن
کاسیتریت خواص و کاربرد آن در جواهرسازی
تاریخچه و خلاصه ای از آمترین
پیترسیت ، خواص و کاربردهای آن
نرم افزار Modo در طراحی جواهرات
یاقوت کبود ،
هولیت ، خواص و کاربردهای آن
کلیه حقوق سایت محفوظ و متعلق به آموزشگاه جواهرسازی و طراحی جواهرات تصویرگران پویا اندیش می باشد .
آخرین فرصت ثبت نام در دوره های آنلاین (غیرحضوری) - تلفن های تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22اینستاگرم آموزش های جذاب طراحی جواهرات و جواهرسازی - کلیک کنید
+