طراحی جواهر

  • 1طراحی جواهر

طراحی جواهر

   هنر طراحی جواهرات از برخی احساسات؛ تمایل به زیبایی، نیاز به پذیرش، نیاز به تحت تاثیر قرار دادن یا نشان دادن تعهد. الهام می گیرد. نیاز به بیان احترام، وفاداری یا یادآوری، طراحان طلا و جواهر را از ابتدای آفرینش این هنر، به رویا پردازی وا داشته است.

 هنرمندانی که مشغول طراحی جواهر بوده اند، نمادهای معنوی و مذهبی را برای نشان دادن ایمان ایجاد کرده اند. آنها از طلا و جواهر جهت نمادی برای ازدواج و تعهد ابدی و همچنین جواهرات نمادی برای وفاداری به خانواده و سازمان ها استفاده می کنند. این طراحی ها جهت یادآوری خاطرات، یادآور عزیزان از دست رفته، و البته، افزایش زیبایی به جواهر استفاده می شوند.

طراحی جواهر گردنبند

بنابراین به نظر می رسد که هر بحثی در خصوص طراحی جواهرات از الهام آغاز می شوند. منابع زیادی برای الهام گرفتن طراحان جواهر وجود ندارد.انگیزه های اولیه برای طراحی طلا و جواهر در مورد تمرکز بر نیازها و تمایلات مخاطبان مورد نظر می باشند. یکی دیگر از الهامات همگام شدن با جریان بازار و روند مد از طریق ساخت تم های مشهور روز می باشد. یکی دیگر از رویکردهای روحانی، روحیه ای است که هنرمندان رویاهای خود را از طریق طراحی بر روی مواد و سنگ های زینتی پیاده می کنند.

به طور خلاصه، طراح جواهرات باید به فردی که از کارها استفاده خواهد نمود و سبک زندگی و نیازهایش توجه کند، و یا به بهترین شکلی که می توان به سنگ های زینتی جلوه بخشید توجه کند، که البته این مورد مهمتر می باشد. در نهایت، طراحی جواهرات برای جلوه ی بیشتر یک بخش از جمعیت با سبکی خاص به کار می روند، و یا تنها در برجسته سازی جواهرات با مواد خاص به کار می روند.

آموزش طراحی جواهر

از دیدگاه جزیی تر، در طراحی جواهرات باید به تخیلات اجازه داد تا در هر مسیری و بدون هیچ محدودیتی در ذهن ایجاد شوند. در واقع، سنگهای قیمتی و فلزات نیاز به برنامه ریزی بیشتری دارند. در طراحی ها باید به مسائل مختلفی ، از رنگ و حالت ها گرفته تا هزینه ی مواد اولیه دقت داشت. دانستن محدودیت های فرایند ساخت جواهر و همچنین توانایی های سازنده ی جواهر در ساخت این قطعات نیز از وظایف طراح است.

هنگامی که موضوع، ارزش و مخاطب هدف مشخص شدند، هنرمند می تواند کار خود را در محدودیت های اعمال شده آغاز نموده و استعداد ها و تمایلات شخصی خود را به رخ بکشد. با انتخاب موضوع و انتخاب مواد اولیه، طراحی جواهر و بروز احساسات شخصی آسان تر خواهد بود.

 برای برخی از طراحان، نقاشی با جزییات رنگی روند کار را تسریع خواهد بخشید، اما برخی دیگر از طرح های ساده و پایه به عنوان راهنما استفاده می کنند. امروزه بسیاری از هنرمندان از طریق نرم افزار طراحی جواهر CAD، طراحی های پیچیده و جامعی خلق می کنند، و بعضی دیگر به سادگی با تصویری بصری در ذهن خود کار می کنند. صرف نظر از روش ها، طراحی اصلی در همه ی فرایند خلق، ادامه خواهد داشت. از آغاز ساخت جواهر، تغییرات جزیی و ظریف اعمال می شوند. پیش بینی مسائل مهندسی در خلال آماده سازی مواد جواهرات و ترکیب سنگ ها برای طراحان دشوار خواهد بود. زیبایی و امکان پذیر بودن یک طرح به خلاقیت و مهارت دستان سازنده بستگی دارد.

طراحی جواهر

طراحی جواهرات سنگ نشان

در طراحی جواهرات سنگ نشان، مهمترین عامل تشخیص جواهر است. در اکثر مواقع، در طراحی جواهرات سنگ ها نقش مهمی ایفا می کنند، به این خاطر که سنگ ها کمیاب بوده، خاصیت های خاص و اندازه و اشکال غیر معمولی دارند.

در خصوص سنگ های کمیاب، طراحان جواهر تمرکز خود را به سنگ ها معطوف می کنند. معمولا هدف سادگی و در عین حال جلب توجه به سوی سنگ های زینتی اولیه می باشد. عناصر حالت و تصمیم گیری در خصوص تناسب نیز قابل اجرا خواهند بود؛ گرچه، هدف اولیه تبدیل جواهر کمیاب به مهمترین عنصر موجود در قطعه می باشد.

هنگامی که با سنگ های نامتقارن غیرمعمول سر و کار داریم، روند طراحی آسان تر خواهد بود. شکل غیر عرفانی سنگ جواهر اغلب سبک آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. شکل و اندازه ی سنگ اغلب نشان دهنده ی نشستن سنگ بر روی حلقه، گردن، مچ و یا سنجاق خواهند بود. بیشتر طراح هابر این عقیده اشتراک نظر دارند که شکل بی قاعده ی سنگ بر روی شکل نهایی جواهر تاثیر خواهد نهاد و البته هنرمند حالت آن را مشخص می کند.

طراحی جواهرچگونست
Advertisement

.

  ۳ کلاس برتر دوره های آموزشی تصویرگران پویا اندیش - مدارک معتبر و قابل ترجمه

کلاس های آموزش جواهرسازی کلاس های آموزش طراحی جواهرات دستی    کلاس های آموزش طراحی جواهرات دستی

مطالعه بیشتر

عکاسی جواهرات | عکاسی زیورآلات
اوپال بولدر ، خواص و کاربردهای آن
تورمالین-چشم-گربه-ای ، خواص و کاربردهای آن
زمرد ، خواص و کاربردهایش
لحیم کاری و جوشکاری: با مزایا و معایب هر یک در ساخت جواهرآلات آشنا شوید و بدانید از هر روش چه زمانی باید استفاده کرد.
سنگ دیاسپور و خاصیت تغییر رنگ آن
گاسپیت ، خواص و کاربردهای آن
سنگ الکساندریت و کاربردهای آن
اکتینولایت چشم گربه ای و کاربردهای آن
سنگ جواهر اسفالریت ، خواص و کاربردهای آن
جایگاه پالادیوم در صنعت جواهرسازی
مولداویت ، خواص و کاربردهای آن
هکمنیت ، خواص و کاربردهای آن
گارنت هسونیت خواص و کاربردهای آن
سنگ آکوامارین و خواص و کاربردهای آن
بریل ، خواص و کاربردهای آن در جواهرسازی
آپاتیت چشم گربه ای
توپاز امپریال ، خواص و کاربردهای آن
انواع گوشواره
بریل طلایی (Heliodor) ، خواص بریل طلایی
سنگ جواهر اسمیتسونیت یا اسمیت زونیت ، خواص و کاربردهای آن
تاریخچه و خلاصه ای از آمترین
سنگ جواهر تانزانیت ، خواص و کاربردهای آن
آموزش ساخت زنجیر منگوله دار
مرجان فسیلی ، خواص و کاربردها
سنگ جواهر لعل منگنزدار ( اسپسارتیت )
نرم افزار TSplines در کنار راینو صنعت طراحی جواهرات را متحول می کند
آخرین فرصت ثبت نام در دوره های آنلاین با هزینه های سال ۹۸ تا پایان امسال - تلفن های تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22
+ +