جواهرات معاصر چه جواهراتی هستند؟

جواهرات معاصر  چه جواهراتی هستند؟

به عنوان یک طراح، در طول دوران کاری خود با این پرسش روبرو می شوید که « ویژگی سبک خود را چگونه توصیف می کنید؟». اصطلاحاتی از جمله جواهرات باستانی، سنتی وجود دارند که تعریف دقیق تری از انواع جواهرات را ارائه می دهند که به راحتی توسط مجموعه داران، حرفه ای ها و شخصیت های برجسته ی این صنعت و البته مشتریان معنا می یابند. اصطلاح دیگری با عنوان «جواهرات معاصر» وجود دارند که با توجه به معنی لغوی آن باید جواهراتی باشند که « امروزه ساخته می شوند»، و این بخش دست کم برخی از طراحان را گمراه می سازد، زیرا معنی آن اندکی تفاوت دارد.

جواهرات معاصر
پس از بررسی تحقیقات و مقالات مختلف به این نتیجه رسیدیم که تعریف پاول کولو از این اصطلاح نزدیک تر به معنای حقیقی آن بوده است. «مجبور می شوی از خانه بیرون بروی، از صحرا عبور کنی و یا شاید حتی از کوه ها بالا بروی، تنها برای یافتن پاسخی که از ابتدا نزد خودت بوده است». گرچه این اصطلاح بیش از پنجاه سال است که به کار برده می شود، هنوز هم تفاوت هایی میان معانی مختلف آن در نشریات، مراسم ها و کنفرانس ها مورد استفاده قرار می گیرند و همه ی آنها سعی دارند که تعریف مناسبی از جواهرات معاصر ارائه دهند.

یکی از دلایل این تفاوت ها به این خاطر است که در مناطق مختلفی به کار برده می شوند، مثلا در فرانسه اصطلاح « ساخت یا جواهرات خلاقانه» کاربرد دارد، در ایتالیا به آن « هنر طلاسازی» گفته شده و در ایالات متحده با اصطلاح «کارگاه یا هنر جواهرسازی» می شناسند. بخشی از دشواری این معنی مربوط به تفاوت درونی، آسیب پذیری در برابر غافلگیری ها و هم چنین تمایلات و روش های زمان هستند. بنابراین، به جای تشخیص معنی، بهتر است اهداف این اصطلاح را تعیین کرده و آن را با موضوع خود مطابقت دهید.

اهداف

در طی تحقیقات خود به این نتیجه دست یافتیم که جواهرات معاصر تنها جنبه ی تزیینی ندارند. در واقع راهبردی هنری و روشی خاص برای به کارگیری مهارت های سنتی و مدرن می باشد که به یک ایده مفهوم می بخشد، به معنای خودمانی تر رگی که مهارت های فردی را انتقال می دهد. این شکل از جواهر نه تنها بازتابی از فرهنگ زمان است، بلکه آن را تحت تاثیر قرار می دهد. در نتیجه، عوامل مختلفی از مادیت تا زمینه های اجتماعی را در بر می گیرند تا محصول نهایی را ایجاد نمایند. در حالی که بسیاری از این قطعات بی بدیل هستند، جواهرات معاصر در جواهرات امروزی نیز خودنمایی می کنند.

دیدگاه دیگری نیز وجود دارد که آن را نوعی عرف می داند. با تغییراتی که در دهه ی ۶۰ رخ داد، ساخت جواهر تنها به ساخت جواهرات قیمتی و سنگ ها محدود نمی شد. که در نتیجه دوره ای جدید به وجود آمد که انعطاف پذیری بیشتری نسبت به مواد داشته و طراحان را به متنوع و خلاق بودن تشویق می نمود. این موقعیت به نوبه ی خود نقش بزرگتری از قطعه ی نهایی را برای طراحان به اندازه ی پیامی که در برداشت تعریف می کرد. برخی از تحقیقات زمانی را مورد بررسی قرار داده اند که طراحان کار فردی و ساخت را ترجیح می داده اند. طراحان ترجیح می دادند که کار طراحی را خود به عهده گرفته و پیام خود را منتقل سازند و مشتری نیز بر اساس نام و پیام جواهر آن را خریداری نماید.

پس برای چه در این موضوع سردرگمی به وجود می آید؟

درست است که طراحی جواهرات معاصر در حال گسترش می باشد، فرضیه هایی وجود دارند که باعث به وجود آمدن مشکلاتی شده اند. اول اینکه تعداد طراحان جواهر معاصر به اندازه ای نیستند که توانایی تاثیرگذاری بر جمعیت بزرگتری را داشته و قوانینی برای جواهرات معاصر تعیین کنند. دوما، ترس طراحان از تولید کلی و توزیع به این معناست که جواهرات معاصر حضوری قوی بر این صنعت ندارند که برابر است با پوشش کم رسانه ای و دسترسی به مشتریان اصلی. حتی تاثیری بر علاقه ی شدید طراحان به ادعای پیشرفت شخصی نخواهد داشت. جواهر معاصر با عنوان شغل کوچک یا فعالیت فرعی شناخته می شود.

به عنوان یک طراح، دانستن اصطلاحات جواهرسازی یکی از قواعد اصلی معرفی کار به شکل مناسب می باشد. با اینکه نمی توان معنی دقیقی در این مورد ارائه نمود، حال درک این موضوع اسان است که جواهرات معاصر «روان بوده و با رسوم سازندگان» در این رشته شکل می گیرند(ژانگ). در ادامه اشکال جدید ارتباط میان مشتری و منتقد را کشف نموده و همچنین در خصوص جواهرات، حالات عادی را به چالش می کشد

Advertisement

قابل توجه هنرجویان محترم طراحی و جواهرسازی و اجراء زیورآلات

تصویرگران پویا اندیش یک مرکز آموزش تخصصی رشته های هنری است و در رابطه با آموزش طراحی و جواهرسازی و اجراء زیورآلات ، فقط و فقط کلاس های آموزشی بصورت آنلاین ( غیرحضوری ) و حضوری را برگزار می کند و هیچگونه سنگ قیمتی و یا هر نوع متریالی در رابطه با موضوع برای فروش ندارد . این مقاله فقط برای آگاهی بیشتر تهیه شده است و به هیچ عنوان در مورد فروش سنگ سوال نفرمایید . باتشکر .

           

در خانه بمانیم و Online یاد بگیریم !

دوره های آموزش آنلاین و غیرحضوری تصویرگران پویا اندیش - مدارک معتبر و قابل ترجمه

 

 

.

  ۳ کلاس برتر دوره های آموزشی تصویرگران پویا اندیش - مدارک معتبر و قابل ترجمه

کلاس های آموزش جواهرسازی کلاس های آموزش طراحی جواهرات دستی    کلاس های آموزش طراحی جواهرات دستی

مطالعه بیشتر

سیترین (Citrine) ، خواص سیترین و کاربرد آن در جواهرسازی
تاریخچه جواهر سازی در ایران
سنگ البیت Albeit ، خواص و کاربردهای آن
آموزش ساخت آویز چرم با حلقه فلزی
کاسیتریت خواص و کاربرد آن در جواهرسازی
آموزش ساخت گوشواره های مربعی شکل
آندرادیت (Andradite) ، خواص و کاربردهای آن
یاقوت ، جواهر سازی با یاقوت ، خواص یاقوت
آپاتیت چشم گربه ای
سودالیت ، خواص و کاربردهای آن
عقیق ، خواص و کاربردهای آن در جواهرسازی
تفکر طراحی چگونه سبب رشد بازار جواهرات می شود؟
عکاسی جواهرات | عکاسی زیورآلات
چگونه طراح جواهرات شویم؟
بریل طلایی (Heliodor) ، خواص بریل طلایی
یاقوت ستاره ای ، خواص و کاربردهای آن
سرپانتین ، خواص و کاربردهای آن
سنگ جواهر Maw Sit Sit ، خواص و کاربردهای آن
اوپال بولدر ، خواص و کاربردهای آن
آندالوسیت و کاربرد آن در جواهرسازی
سنگ جواهر اسفین sphene ، خواص و کاربردهای آن
کهربا Amber ، خواص و کاربرد آن در جواهرسازی
عناصر طراحی جواهر: واحدهای اصلی و ابتدایی که باید بدانید
جایگاه پالادیوم در صنعت جواهرسازی
نرم افزار TinkerCad ابزاری مناسب برای طراحی جواهرات
نرم افزار ArtCam در طراحی جواهرات
آشنایی مقدماتی با مهارت های جواهر سازی
کلیه حقوق سایت محفوظ و متعلق به آموزشگاه جواهرسازی و طراحی جواهرات تصویرگران پویا اندیش می باشد .
آخرین فرصت ثبت نام در دوره های آنلاین (غیرحضوری) - تلفن های تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22اینستاگرم آموزش های جذاب طراحی جواهرات و جواهرسازی - کلیک کنید
+