تفکر طراحی چگونه سبب رشد بازار جواهرات می شود؟

  • بازار جواهرات

تفکر طراحی چگونه سبب رشد بازار جواهرات می شود؟

تفکر طراحی از سال ۲۰۱۰ در روند کاری ووگ قرار گرفته است. این اصطلاح در ابتدا توسط شرکتی به نام IDEOمورد استفاده قرار گرفت، شرکتی که اصول تفکر طراحی را در توسعه ی محصولات نوآورانه ی موفق به کار گرفته بود.

محصولات این شرکت همان ماوس اپل و سبد خرید مشهور هستند که زنان خانه دار را قادر می سازد تا با نوزاد خود به خرید بروند. اصول تفکر طراحی در حال حاضر در صنایع مختلف اعمال می شود و تاثیر آن تا حد زیادی مثبت بوده است به نظر می رسد که می توان از این اصول در فروش کلی بازار جواهرات نیز حساب نمود.

اصل اول: شکل

این اصل، قلب تفکر طراحی است و دلیل اصلی موفقیت بسیاری از محصولات IDEO به شمار می آید. طراحانIDEO همیشه بر اصل شکل به عنوان یک نکته ی کلیدی تاکید داشته اند. شکل ظاهری تاییدکننده ی اهمیت نظر مشتری بوده و اطمینان می دهد که تولیدکننده راحتی و استفاده ی مشتری را در درجه ی اول قرار داده است.

این اصل برای جواهرات عمده فروشی به معنی استفاده از محصولاتی است که برای مشتری تهیه شده و بر اشکال شیک همراه با سهولت استفاده متمرکز شده است.

بازار جواهرات1

اصل دوم: عملکرد

اصل دوم تفکر طراحی،عملکرد است. عملکرد به شدت بر قابلیت استفاده و انعطاف پذیری متمرکز است. سهولت استفاده و دسترسی نکات بسیار مهمی هستند، و محصولاتی که این ویژگی ها را ندارند، به ناچار به نارضایتی مشتری می انجامد. جنبه ی عملکرد تفکر طراحی در محصولات مختلفی از ماوس اپل به صندلی IDEO که در سراسر جهان مطرح شده اند، دیده می شودبرای جواهرات عمده فروشی، عملکرد از طراحی محصولاتی که به آسانی مورد استفاده قرار می گیرند و برای مصرف کننده ناراحت کننده نیستند، گرفته می شود.

اصل سوم: سادگی

تفکر طراحی به شدت بر روی سادگی، مینیمالیسم و ​​فضای منفی متمرکز است که همه ی اینها نقش عمده ای در طراحی محصولات دارند. اهمیت سادگی را نمی توان به راحتی بیان کرد. بسیاری از طراحان محصول معتقدند که پیچیدگی الزاما برابر با کیفیت است … اما در مورد جواهرات لزوما اینگونه نیست. طرح های ساده و ظریف، منحصر به فرد و غیرقابل انعطاف هستند، و مهمترین ویژگی طرح های ساده، نتیجه ی بسیار با مواد اندک است. بسیاری از طرح ها بیش از حد دستکاری شده و در نهایت ناراحتی بسیاری برای مصرف کننده به دنبال دارد.

و در نهایت ناراحتی بسیاری برای مصرف کننده به دنبال دارد.

رشد بازار جواهرات

اصل چهارم: ظرافت

تفکر طراحی منجر به محصولاتی درجه یک و جذاب شده است که در طول سالیان این جذابیت خود را حفظ نموده اند. بسیاری از طرح های جواهرات امروزی، به نظر برای تولید انبوه طراحی شده اند. جنبه ی مهم طراحی ظریف این است که سه اصل اول یعنی شکل، عملکرد و سادگی را برای تحقق یک رویکرد با سبک های خلاقانه که برای مشتری اصالت و جذابیت دارند را ادغام می نماید.

 طرح های ظریف از پایه های اصلی سبک های روز هستند و در تجارت جواهرات عمده فروشی نقش مهمی ایفا می کنند تا چشم ها را به ظرافتی که همیشه در طرح های محبوب پنهان است، خیره کند.

اصل پنجم: زیبایی

اگر چهار اصل اول را اجزای اصلی طراحی حساب کنیم، زیبایی اصل مهم و پنجم این قاعده است. زیبایی همیشه تفاوت طرح های محبوب را از طرح های ناموفق به وضوح نشان می دهد. زیبایی بر اساس بازار هدف می تواند متفاوت باشد. به این ترتیب، برای متفکران طراحی، شناسایی بازار مورد نظر و ارائه ی محصول مطلوب دشوار به نظر می آید. استفاده از زیبایی شناختی به منحصر به فرد شدن برند نیز کمک شایانی خواهد نمود.

در این بخش به بررسی جنبه های تفکر طراحی که در جواهرات عمده فروشی اعمال می شوند، خواهیم پرداخت:

تفکرات بازار جواهرات

۱- مشاهده

یک نقطه ی شروع خوب برای طراحان جواهرات، مشاهده ی روندهای صنعت است – از طرح های ارائه شده در نمایشگاه های اصلی تا هنرمندان بی نامی که در مدارهای کوچکتر صنایع کوچک قرار گرفته اند. این تمرین بسیار خوبی برای عمده فروشان است تا پیش از ورود به بازار رقابت از تازه ترین شیوه ها آگاه شوند. با گزینه های متفاوتی که پیش روی مصرف کنندگان امروز قرار دارد، کسب و کارهای سریع تر تمایز و ویژگی های خود را در بازار حفظ می کنند. رعایت اصول تفکر طراحی در تجارت جواهرات و تلاش برای بقا در این بازار از اهمیت بسیاری برخوردار است.

۲-آمادگی دریافت ایده های جدید

یکی دیگر از ویژگی های مهم برای فروشندگان جواهرات عمده فروشی، آمادگی دریافت ایده های جدید از هر منبعی است- از طراح برتر هفته گرفته تا کاتالوگ های گمنام، فرقی نخواهد داشت. آمادگی کسب ایده ها، موجب نوآوری و چابکی خواهد شد، که عامل فاصله ب برخی برندهای برتر جواهرات از سایرین می باشد. مهمترین خصوصیت آمادگی دریافت ایده ها، این است که همه ی ایده ها بدون محدودیت ورود کرده و مورد بررسی قرار گیرند. این بخشی از تفکر طراحی نکته ی اساسی شناخته شده و تقریبا در همه ی جلسات از آن یاد می شود.

۳- نمونه سازی از ایده ها

عمده فروشان جواهرات نیز باید در نمونه های اولیه شرکت کنند، چرا که این یک بخش اصلی استراتژی تفکر طراحی است تا اطمینان حاصل شود که نمونه های اولیه قبل از اجرای آنها در بازار پیش تولید خواهند شد. نمونه ی اولیه به مشکلات احتمالی در مرحله ی طراحی اشاره دارد. پس از تولید نمونه در صورتی که مشکلی در آن مشاهده شد در همان مرحله حل خواهد شد و از مشکلات بیشتر جلوگیری می شود. تفکر طراحی به تجارت جواهرات در نمونه ها نقص ها و ارزش ها را گوشزد می کند. بسیاری از نمونه های طراحی شده در جواهرات عمده فروشی می توانند قبل از فروش محصولات به بازار اقدام مورد استفاده قرار می گیرند.

۴- نوآوری

طراحان عمده فروشی همیشه باید به امکان ایجاد نوآوری و خلاقیت در طراحی محصول خود اقدام نمایند. طیف گسترده ای از طرح های جالب در طول سال ها به وجود آمده است و این ویژگی هاست که سبک های جدید را به مد روز تبدیل کرده است. اگر چه تمام ایده ها امکان پذیر نخواهند بود، اما مهم است که ذهن باز را حفظ کرده و نمونه های اولیه ی آن را به جای رد کامل، در بازار تست کرده و بازخورد آن را مشاهده نمایید.

 

ارزیابی بازار جواهرات

۵- تمرکز بر جلوه های بصری

اصول طراحی عبارتند از تعادل، نسبت، تضاد، اتحاد، هماهنگی، حرکت و تاکید. این اصول باید به طور کلی در همه ی  طراحی ها انجام گیرد.

تعادل : چپ گرایی و مینیمالیسم  دو نمونه ی افراطی گرایی در تعادل هستند … که به ندرت در بسیاری از طرح ها حفظ می شود. تعادل در ارائه ی بهترین راه حل های طراحی ممکن است نادیده گرفته شود و مهم ترین اصل از این هفت اصل است.

نسبت: اصل دوم نسبت است. اگر توازن  سبب ایجاد مقیاس در طراحی شود، نسبت طرح قاب را حفظ می کند. اغلب جواهرات بزرگتر ایده آل نبوده و گاهی اوقات با اندازه های کوچک نیز بی کاربرد باشند. در حالی که حفظ یک کلی نسبت منجر به طراحی عالی می شود، می تواند با حس تعادل همراه شود.

تضاد:  سوارفسکی استاد این زیبایی شناسی است، با طرح هایی که پیچیدگی های ظریف و خیره کننده دارد. سبک های تضاد در حال حاضر توسط بسیاری از طراحان دیگر اجرا شده و روند ترکیب اشیا روزمره با طرح های بزرگ طلا و جواهر در حال افزایش است.

وحدت: ترکیبی از چهار اصل اول است، وحدت در نهایت همان زیبایی شناسی است. هماهنگی محصول در هم آمیختن عناصر متفرقه است. بسیاری از طرح های جواهرات یک سبک کلی متحد دارند از جذابیت آنها کم می کند. نکته ی کلیدی، تاکید بر وجود وحدت در طرح های ارائه شده است.

هماهنگی: اصل پنجم از وحدت ناشی می شود و اطمینان می دهد که طراحی کلی مشکلی در پرداخت بیش از حد یک اصل و کوتاه مدت ندارد. طرح های هماهنگ اغلب در بسیاری از قطعات جواهرات وجود ندارند و اگر هماهنگی ایجاد شده باشد این بدان معنی است که بقیه اصول حفظ شده اند.

حرکت: چگونگی تولید جواهرات به اندازی طراحی آنها اهمیت دارند. حرکت عنصری است که همانند وحدت، تضاد، هماهنگی و نسبت در ظاهر کلی تاثیرگذار است.  

تاکید: اصل هفتم تاکید برای برجسته کردن یک جز خاص در میان تمام اجزا مفید است.

Advertisement

قابل توجه هنرجویان محترم طراحی و جواهرسازی و اجراء زیورآلات

تصویرگران پویا اندیش یک مرکز آموزش تخصصی رشته های هنری است و در رابطه با آموزش طراحی و جواهرسازی و اجراء زیورآلات ، فقط و فقط کلاس های آموزشی بصورت آنلاین ( غیرحضوری ) و حضوری را برگزار می کند و هیچگونه سنگ قیمتی و یا هر نوع متریالی در رابطه با موضوع برای فروش ندارد . این مقاله فقط برای آگاهی بیشتر تهیه شده است و به هیچ عنوان در مورد فروش سنگ سوال نفرمایید . باتشکر .

           

در خانه بمانیم و Online یاد بگیریم !

دوره های آموزش آنلاین و غیرحضوری تصویرگران پویا اندیش - مدارک معتبر و قابل ترجمه

 

 

.

  ۳ کلاس برتر دوره های آموزشی تصویرگران پویا اندیش - مدارک معتبر و قابل ترجمه

کلاس های آموزش جواهرسازی کلاس های آموزش طراحی جواهرات دستی    کلاس های آموزش طراحی جواهرات دستی

مطالعه بیشتر

کلیه حقوق سایت محفوظ و متعلق به آموزشگاه جواهرسازی و طراحی جواهرات تصویرگران پویا اندیش می باشد .
آخرین فرصت ثبت نام در دوره های آنلاین (غیرحضوری) - تلفن های تماس : 05 05 58 22 - 587 587 22اینستاگرم آموزش های جذاب طراحی جواهرات و جواهرسازی - کلیک کنید
+