سنگ کهربا Amber ، خواص کهربا و کاربرد آن در جواهرسازی

 کهربا Amber :

کهربا

خواص کهربا :
کهربا یک تصفیه کننده طبیعی می باشد و با جذب انرژی های منفی موجود در محیط و تبدیل آن به انرژی مثبت نقش بسیار مؤثری در افزایش شور و نشاط و کمک به بازسازی سلول های بدن دارد و هم چنین موجب کاهش درد و بهبود روحی و عاطفی افراد می گردد.
سنگ کهربا در پاکسازی و فعال سازی مجدد چاکراها بسیار تأثیر گذار است و یک وسیله مناسب برای پاکسازی محیط زیست به شمار می رود.
سنگ کهربا انرژی های مثبت را از خود ساطع می کند و دارای اثر تسکین دهنده می باشد و منجر به افزایش سلامت و رفاه می گردد و به عنوان یک سپر قوی در برابر انرژی های منفی می باشد.
کهربا یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین گنجینه های جهان است که از آن با عنوان طلای دریا، یاد می شود؛ زیرا زیبایی و درخشندگی آن طلسمی از زیبایی و حفاظت را ایجاد می کند.

کهربا
سنگ کهربا یکی از سنگ های شگفت انگیز است که دارای خواص متافیزیکی بسیاری می باشد و از آن برای محافظت روح و روان استفاده می شود.
سنگ کهربا سبب ایجاد تعادل در احساسات، روشن شدن ذهن و کاهش انرژی های منفی می گردد و تأثیر بسیار زیادی در از بین بردن ترس دارد.
کهربا یکی از بهترین سنگ ها برای محافظت از کودکان می باشد و بهتر است از سنگ کهربا به عنوان دستبند و گردنبند برای کودکان استفاده شود و یا این سنگ به لباس کودکان دوخته شود؛ زیرا به همراه داشتن این سنگ سبب دفع انرژی های منفی از اطراف کودکان می گردد و آنان را از آسیب های مختلف محفوظ می دارد. همچنین استفاده از سنگ کهربا در کاهش دردهای ناشی از دندان در آوردن کودکان نیز تأثیرگذار است.

کهربا
به همراه داشتن سنگ کهربا در دوره نقاهت پس از بیماری سبب افزایش نشاط و شادابی و بهبود سریع فرد بیمار می گردد.
سنگ کهربا به عنوان نمادی از عشق شناخته می شود و در رنگ های طلایی و نارنجی نمادی از زیبایی و حس لطافت می باشدو از آن به عنوان طلسمی طبیعی برای جذب عشق پایدار استفاده می شود.

کهربا
سنگ کهربا قادر به درمان ناتوانی های جنسی و یرد مزاجی می باشد و در باروری زنان بسیار تأثیر گذار است.
ایجاد تماس بدن با سنگ کهربا سبب تخلیه انرژی های منفی موجود در بدن می گردد و نشاط و شادابی و انرژی مثبت را برای بدن به ارمغان می آورد برای ایجاد تماس بدن و سنگ کهربا، می توانید از این در جواهرات خود استفاده کنید و یا به عنوان تسبیح در هنگام نماز از آن استفاده نمایید.

کهربا
سایه های طلایی و نارنجی کهربا در رفع انسداد جریان انرژی و بازگرداندن حس تعادل و انعطاف پذیری در زندگی تأثیرگذار می باشد. این سنگ بر روی عملکرد چاکرای خاجی مؤثر می باشد و تعادل در این چاکرا سبب ایجاد تعادل در زندگی و همچنین کاهش سردرگمی و ترس می گردد و احساس لذت از زندگی را درافراد ایجاد می کند.
رنگ زرد سنگ کهربا نیز در کنترل سیستم ایمنی و گوارش بدن تأثیرگذار است و قدرت بدن را در مبارزه با میکروب ها و عفونت ها افزایش می دهد. 
درخشش طلایی رنگ سنگ کهربا موفقیت، شور و شوق، شادی و قدرت را برای افراد به ارمغان می آورد و حس از خودگذشتگی و تعهد را در انسان تقویت می کند.

کهربا
استفاده از سنگ کهربا در مراقبه و مدیتیشن نیز توصیه می شود؛ زیرا این سنگ تأثیر بسیار زیادی در روشن شدن ذهن دارد و سبب هوشیاری و آگاهی روح و جسم می گردد. کهربا یک ابزار فوق العاده برای اکتشاف در زندگی می باشد و انرژی های منفی موجود در محیط را از بین می برد. بنابراین می توانید از سنگ کهربا برای مراقبه استفاده کنید و با در دست گرفتن آن در طری جلسات مراقبه به آرامش و انرژی مثبت دست یابید و از فواید این سنگ برخوردار شوید.
کهربا با بهره گیری از انرژی آب، انرژی سکون، قدرت آرامش بخشی و تصفیه سبب ایجاد توانایی های بالقوه در افراد می گردد و قدرت بازسازی و تولد دوباره را به ارمغان می آورد، به همین دلیل بهترا است از این سنگ در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید و تعادل انرژی را در فضای زندگی خود ایجاد نمایید. به این ترتیب می توانید محیطی سرشار از آرامش و انرژی را برای اعضای خانواده خود فراهم آورید.

کهربا

کهربا به صمغ (انگم) فسیل شده درخت گفته می شود که معمولا به خاطر رنگ زیبایش دارای ارزش و قیمتی است که با گروه فسیل های سمغی در ترکیب های آبی (سنگهای ارگانیک) که منشا جانوری یا گیاهی دارند قرار دارد. عمر عمده کهرباهای جهان بین 30 تا 90 میلیون سال است. گاهی در داخل کهربا حشرات و حتی پستانداران کوچک به دام افتاده روزگاران پیش از تاریخ نیز یافت می شود.
خواص درمانی کهربا زیاد است و بیشتر از همه موثر در درمان بیماری های پوستی می باشد. کهربا ضد آلرژی و ضد اگزما و ضد ناراحتی های پوستی است و چاکرای مربوطه چاکرای سوم می باشد.

 

کهربا

کهربا

کهربا