کیانیت (Kyanite) ، خواص کیانیت

کیانیت (Kyanite):

کیایت

خواص سنگ کیانیت
 
کیانیت یک سنگ معدنی تشکیل شده از سیلیکات آلومینیوم است و معمولا به رنگ های آبی کم رنگ، نیلی، سبز،سیاه و سفید یافت می شود؛ هرچند گاهی اوقات ممکن است این سنگ به رنگ های نارنجی، خاکستری، صورتی و زرد نیز دیده شود. نام سنگ کیانیت از یک واژه یونانی به معنای آبی پر رنگ گرفته شده است.
سنگ کیانیت از ارتعاش بسیار زیاد و قدرت انتقال انرژی برخوردار است، این ویژگی همانند پلی بزرگ، سنگ کیانیت را به کریستال فوق العاده ای برای ایجاد ارتباط تبدیل کرده است. بازکردن ذهن، افزایش توانایی های ذهنی و روانی و توانایی دریافت و انتقال انرژی از ویژگی های این سنگ به شمار می رود. سنگ کیانیت ارتباط مستقیمی با چاکراهای ظریف بدن دارد و آرامش را برای بدن به ارمغان می آورد، به همین دلیل این سنگ استثنایی برای مراقبه و رسیدن به آرامش بسیار سودمند است.

کیایت
سنگ کیانیت نیز همانند سنگ سیترین است و انرژی منفی درون آن تجمع نمی یابد به همین دلیل هرگز احتیاج به پاک کننده ندارد. انرژی موجود در سنگ کیانیت نامحدود است و آن را به یک سنگ ایده آل برای اهداف متافیزیکی تبدیل کرده است، حتی از سنگ کیانیت می توان برای پاکسازی و تمیز کردن کریستال های دیگر هم استفاده کرد.
کیانیت به عنوان نمادی برای وفاداری و رفتار منصفانه با دیگران شناخته شده است و در رفع اختلافات تأثیر بسیار زیادی دارد و می تواند روابط را تحکیم کند. سنگ کیانیت انرژی های متفاوت را به حرکت در می آورد و در نهایت یک فرکانس مشترک میان انرژی های مختلف پیدا کرده و به تشدید آن می پردازد، به همین دلیل استفاده از سنگ کرانیت در بسیاری از اختلافات و مشاجرات تأثیر گذار است و می تواند به حل اختلافات پیش آمده بپردازد.

کیایت
سنگ کیانیت در تقویت مهارت های ارتباطی بسیار تأثیر گذار است و استفاده از آن در محیط کار، سبب ایجاد ارتباطات خوب و سازنده و از بین بردن اختلاف نظرها و افکار مختلف و همچنین ایجاد وحدت و همکاری بیشتر می گردد. 
برای دسترسی به خاطرات فراموش شده دوران کودکی و یا به یاد آوردن یک کلمه یا نام افراد، مرکز پیشانی خود را با سنگ کیانیت لمس کنید، این سنگ با جهت دادن به افکار و بهبود عملکرد حافظه، یادآوری کلمه موردنظر را برایتان آسان می گرداند.
فرکانس بالای موجود در کیانیت فواید بسیار زیادی دارد که از آن جمله کسب مهارت ها و دانش های گوناگون است که سبب ایجاد یک هویت منحصربفرد برای افراد می گردد.

کیایت
زمانی که چاکرای گلو عملکرد مناسبی دارد و در تعادل است به راحتی می توانیم افکار و احساسات خود را بیان کنیم. ابراز ایده ها، باورها و احساسات یکی از راه های برقراری ارتباط میان انسان ها به شمار می رود. استفاده از سنگ کیانیت یک جریان قوی از انرژی را برای سراسر بدن و روح و روان ما به ارمغان می آورد. انرژی موجود در سنگ کیانیت موجب رهاسازی انرژی در بدن می گردد و سبب تعادل چاکرای گلو می گردد.
سنگ کیانیت با رنگ آبی تیره قدرت حقیقت و راستی را تقویت می کند و سنگ کیانیت آبی روشن موجب تقویت قدرت انعطاف پذیری، آرامش، و تعادل می گردد.

کیایت
چاکرای ابرو به عنوان چشم سوم نامیده می شود و مرکز ادراک و فرمان بدن محسوب می گردد که در واقع بر روی دید و نگرش افراد نسبت به جهان بسیار تأثیر گذار است. بسیاری از آگاهی ها و اطلاعات ما در این بخش قرار دارد. تعادل این چاکرا برای مرتب سازی داده ها و درک صحیح معانی بسیار مهم است. یکی از خواص بی نظیر سنگ کیانیت ایجاد تعادل در چاکرای چشم سوم می شود که موجب تقویت سطح درک گشته و دید ما را نسبت به زندگی وسیع تر می گرداند.

کیایت

استفاده از سنگ کیانیت تأثیر بسیار زیادی در افکار و ارتباطات داخلی ما دارد و سبب ایجاد جنب و جوش و نشاط درون بدن می گردد و ایده های جدید و رؤیاهای ناب و همچنین افق دید بازتر را برای ما به ارمغان می آورد. همراه داشتن سنگ کیانیت جریان انرژی را در تمام چاکراهای بدن کنترل می کند و به خصوص برای ایجاد تعادل در چاکرای پیشانی بسیار تأثیرگذار است.
سنگ کیانیت برطرف کننده خشم و ناامیدی و افکار منفی می باشد و انرژی معنوی موجود در این سنگ موجب ایجاد تعادل در زندگی و بهبود روابط میان افراد می گردد.

 

کیایت
سنگ کیانیت هم مانند هم خانواده های خود دارای خواص درمانی است.این بلور برای کسانی که دوره های انگیزش و جذب مطالعه آن را بکار می برند بسیار مفید است و همچنین افرادی که نیاز به تلقین پذیری دارند و یا از هیپنو آنالیز استفاده می کنند این سنگ باعث می شود ساخت تصاویر ذهنی آسان تر و تقویت شود. این بلور باعث می شود دور اندیشی، هوشیاری و تعمق و ارتباطات در فرد بیشتر شود.

کیایت