آمیتیس

جواهر سازی با استفاده از آمیتیس (amethyst):

سنگ جواهر آمیتیس یکی از انواع کانی های کوارتز است، این سنگ جواهر که یک کریستال شش وجهی است ، در بسیاری از نقاط جهان یافت می شود. رنگ ارغوانی سنگ جواهر آمیتیس از محدوده صورتی تا بنفش متغیر است. این سنگ را با عنوان روح سنگ نیز می نامند که این به دلیل سایه های بنفش موجود در آن است. نام دیگری که به سنگ آمیتیس اختصاص می دهند، چاکرای تاج است زیرا این سنگ جواهر نمادی از اتصال به عشق، انرژی و قدرت است.


آمیتیس

 

از قدرت سحرآمیز سنگ آمیتیس در دوران باستان برای سحر و جادو و توانمند سازی روحی استفاده می کردند. این سنگ همچنین برای محافظت و شفا مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از جواهرات پرطرفدار محسوب می شود.
در کتاب های مقدس، کشیشان مذهبی سنگ آمیتیس را با عنوان یکی از دوازده سنگ مقدس یاد می کرده اند. در مصر باستان از این سنگ برای دستیابی به موفقیت و محافظت از خود به خصوص در سفرهای طولانی استفاده می کردند. در طب سنتی چینی هم از این سنگ به عنوان درمانی برای درد معده و هم چنین برای رهایی از خواب های بد استفاده می شده است. سنگ جواهر آمیتیس، سنگ ماه تولد برای برج دلو است.
سنگ آمتیس
سنگ جواهر آمیتیس در واقع یک تولید کننده میدان مغناطیسی است و از آنجایی که بدن هم دارای یک میدان مغناطیسی درون خود است، امکان تبادل انرژی بین بدن و سنگ آمیتیس فراهم می شود و هنگامی که شما برای چند ثانیه در برابر میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط این سنگ قرار بگیرید، به این ترتیب می توانید میدان مغناطیسی طبیعی بدن خود را بهبود ببخشید.
سنگ جواهر آمیتیس از خواص درمانی بی شماری برخوردار است که ناشی از سطح بالای انرژی موجود در آن است. سنگ آمیتیس می تواند به عنوان منبع بی نهایتی از قدرت مورد استفاده قرار گیرد که تأثیر بسیار خوبی روی ذهن و روح و روان دارد.

 

 

آمیتیس

فواید بی نظیر سنگ آمیتیس برای بدن
سنگ جواهر آمیتیس امواج مادون قرمز را که سرشار از انرژی است در محیط منتشر می کند و هم چنین یک تولید کننده یون منفی به شمار می رود که این دو خاصیت، از منحصر به فردترین خواص این سنگ به شمار می روند.
نگه داری از این سنگ در زیر بالش، در رفع مشکلات مربوط به خواب بسیار تأثیرگذار است.
آن را در قسمتی از بدن خود که بیمار است قرار دهید تا به این ترتیب بتوانید از آثار درمانی آن در بهبود بیماری های خود استفاده کنید.
اگر از سنگ آمیتیس در اطراف منزل خود استفاده کنید، می توانید با استفاده از آثار بسیار مثبت یون های منفی تولید شده توسط این سنگ انرژی و آرامش را برای اعضای خانواده خود به ارمغان آورید.
قدرت های نهفته درون سنگ آمیتیس سبب ایجاد یک تغییر مثبت و کامل در درون بدن می شود و همچنین می تواند از لحاظ روحی و عاطفی و معنوی، تأثیرات مثبت بی نظیری را به ارمغان بیاورد.
سنگ آمیتیس به عنوان منبعی سرشار از انرژی به شمار می رود و ارتعاشات یون های منفی تولید شده توسط آن می تواند آرامش و امنیت خاطر را فراهم آورد.
رنگ بنفش بسیار زیبای سنگ آمیتیس هم می تواند به عنوان یکی از مناسب ترین منابع برای رنگ درمانی مورد استفاده قرار گیرد. رنگ درمانی توسط این سنگ به شیوه دور کردن استرس و احساسات منفی از بدن صورت می پذیرد.
سنگ جواهر آمیتیس زمانی که به عنوان جواهراتی مانند حلقه، گردنبند، دستبند، آویز و یا گوشواره مورد استفاده قرار می گیرد می تواند بسیار مؤثر واقع شود. شما همچنین می توانید از این سنگ به عنوان زینتی برای لباس خود استفاده کنید و یا قطعه ای از آن را درون جیب خود به همراه داشته باشید. 
طراحی جواهر با آمتیس

از دیگر فواید سنگ آمیتیس ، می توان به موارد زیر اشاره کرد :
-تقویت کننده غدد و هورمون های بدن
-بهبوددهنده دردهای ناحیه سر، میگرن، فشار های عصبی و سیستم کلی بدن
-افزایش دهنده سوخت و ساز سلولی
-محافظ ما در برابر اضطراب ها و کابوس ها و بی خوابی
-بهترین مداوا برای مشکلات روانی ، عصبی و استرس
-موثر برای کم خونی و سایر بیماری های خونی
نکته : برای رفع بیماری های خونی و ناراحتی های لوزالمعده، آمیتیست را یک شب در نیم لیتر آب قراردهید و صبح ناشتا میل کنید.


سنگ آمیتیس