تری دی مکس در طراحی جواهرات

نرم افزار تری دی مکس و امکان طراحی جواهرات و زیورآلات با ابزارهای گسترده

به جرأت می توان گفت 99 درصد از افرادی که با کامپیوتر آشنا می شوند اگر بخواهند روزی به دنبال یادگیری طراحی اجسام و محیط های سه بعدی بروند، بدون شک اولین انتخاب آنها نرم افزار تری دی مکس خواهد بود. در میان کلکسیون نرم افزار های مدلینگ شرکت اتودسک، نرم افزار تری دی مکس همیشه جایگاه خود را حفظ کرده و بعنوان گل سرسبد این کمپانی شناخته می شود.

3dmax در طراحی جواهر
نرم افزار تری دی مکس یا کاملتر آن 3DS Max که مخفف 3D Sutdio Max می باشد، به واقع نیز یک استودیوی کامل برای طراحی انواع چیزهاست.

از طراحی یک دانه ی شن گرفته، تا جواهرات و نمای سه بعدی ساختمان ها و حتی یک شهر کامل و بیشتر و بیشتر... هیچ محدودیتی در نرم افزار تری دی مکس وجود ندارد و اگر هم به محدودیتی برخوردید، بدون شک با نصب یکی از پلاگین های موجود به نتیجه ی دلخواه خواهید رسید.

تری دی مکس درطراحی جواهر
 

ویژگی های مهم نرم افزار تری دی مکس
مناسب برای خلق هر نوع مدل سه بعدی
دارای ابزارهای کامل و حرفه ای
امکان کار بر روی پروژه های ساخته شده توسط نرم افزارهای دیگر
امکان استفاده از پلاگین قدرتمند V-ray
امکان ایجاد و اضافه کردن انواع متریال
امکان متحرک سازی و افزون نور و دوربین و صدا
دارای محیط جذاب و کاربر پسند
وجود آموزشهای گسترده فارسی و انگلیسی

تری دی مکس در طراحی جواهر


طراحی جواهرات در نرم افزار تری دی مکس به گونه ای است که می توانید با کمترین آموزش و اندکی خلاقیت طرح های فوق العاده ای را خلق نمایید. تقریبا هر نوع ابزاری که بخواهید در نرم افزار تری دی مکس وجود دارد و با کمی دقت میتوان استفاده لازم را برد.
ممکن است بخواهید برای قسمت نگین یک انگشتر از نوعی خاصی سنگ استفاده نمایید. ولی متریال مناسبی برای اعمال کردن بر روی سنگ نمی یابید. کار بسیار آسان است، عکس سنگ دلخواهتان را در اینترنت بیابید و قسمتی از آن را بصورت یک کارد چهار گوش انتخاب و در قسمت متریال وارد نمایید. به همین راحتی متریال جدیدی را به طرح خود اضافه کرده اید.

تری دی مکس در طراحی جواهرات


یکی از مزیتهای بزرگ استفاده از نرم افزار تری دی مکس در زمینه طراحی جواهرات و زیورآلات وجود پلاگین V-Ray در آن است. این پلاگین با ایجاد نور و رنگ بصورت واقعیت مجازی، درخششی فوق العاده طبیعی به طرح تان خواهد بخشید. در کل برای رندرینگ بهتر هر طرحی که نیازمند درخشش باشد، مانند عقیق و الماس و شیشه و طلا و یا حتی نور خورشید، پلاگین V-Ray به راحتی از پس انجام آن بر خواهد آمد.
نکته مهم دیگری که در نرم افزار تری دی مکس وجود دارد امکان فراخوانی پروژه هایی است که در نرم افزارهایی مثل پوزر، رینو، مایا، کاتیا و... انجام داده اید. با ایمپورت کردن این فایلها در تری دی مکس به آسانی به طراحی خود در محیط آن ادامه دهید و از این طریق طرح خود را کاملتر کنید.
نرم افزار تری دی مکس نیز نسخه ای تجاری است که باید لایسنس آن خریداری گردد. اما با کمی جستجو در اینترنت و یا فروشگاه های نرم افزاری میتوانید نسخه کامل آن را به آسانی تهیه نمایید.