بریل طلایی (Heliodor) ، خواص بریل طلایی

بریل طلایی (Heliodor):

 

بریل طلایی

بریل طلایی یکی از سنگ های معدنی زیباست که از آن برای جواهرسازی استفاده می شود.

سنگ بریل خالص بی رنگ است اما برخی ناخالصی های موجود درون این سنگ موجب شده است این سنگ به رنگ های زیبایی یافت شود.

رنگ زرد سنگ بریل طلایی معمولا به دلیل وجود مقدار کمی آهن در ساختار بلوری مواد معدنی تشکیل دهنده این سنگ است.

بریل طلایی


بریل طلایی از دو کلمه تشکیل شده است که بریل به معنی مواد معدنی و طلایی به دلیل رنگ زرد آن می باشد.

نام دیگر سنگ بریل هلیدور است که از دو کلمه یونانی مشتق شده است و معنای آن "هدیه ای از خورشید" است. همچنین برخی از فروشندگان سنگ بریل طلایی را با عنوان زمرد زرد به فروش می رسانند.
سنگ جواهر بریل طلایی به دلیل درخشندگی و رنگ زرد غنی آن یکی از سنگ های بسیار زیبا ومنحصربفرد در جواهر سازی به شمار می رود و ضریب سختی بالای سنگ بریل طلایی موجب مقاومت آن در برابر سایش و فرسودگی شده است و به همین دلیل این سنگ از طرفداران زیادی برخوردار است.

سنگ بریل، برای حلقه، آویز، پین، گوشواره، دستبند، و تقریبا هر گونه استفاده در جواهرات دیگر مناسب است.

بریل طلایی
آهن موجود در بریل طلایی را می توان با عملیات حرارتی تغییر داد؛ زیرا گرمایش در این سنگ موجب بهبود بخشیدن به رنگ زرد آن می شود. حتی گاهی اوقات دیده شده که با حرارت دادن سنگ بریل طلایی رنگ زرد آن به آبی مایل به سبز تبدیل می شود.
سنگ بریل طلایی روشن و بی عیب و نقص درخشش بی نظیری همانند درخشش الماس خواهد داشت. البته این نوع از بریل طلایی بسیار کمیاب و گران قیمت است. بریل طلایی در ماداگاسکار، برزیل و نیجریه استخراج می گردد، نمونه کمیاب آن نیز در اوکراین یافت می شود.
اعتقاد بر این است که سنگ بریل طلایی می تواند اعتماد به نفس و خودباوری را افزایش دهد. این سنگ همچنین با درخشش طلایی رنگ خود در تحریک ذهن برای افزایش یادگیری و بهبود عملکردهای مغز بسیار تأثیرگذار است.

بریل طلایی

بریل طلایی یک سنگ مناسب برای افزایش ظرفیت حافظه برای به خاطر سپردن اطلاعات جدید به شمار می رود و به همراه داشتن آن در زمان مطالعه، به خصوص برای دانش آموزان بسیار سودمند است.
از سنگ بریل طلایی با عنوان سنگ امید یاد می کنند، این سنگ همچنین کاهش تحریک پذیری و عصبی بودن را به ارمغان می آورد و یک راهکار مناسب برای رهایی از مشکلات و فشارهای روانی است و در نهایت ثبات و خوش بینی را به همراه می آورد.
استفاده از سنگ بریل طلایی در محل کارموجب افزایش میل و عزم و اراده برای موفقیت می گردد و شور و شوق را در وجود انسان تقویت می کند.

 

بریل طلایی


نگه داری از سنگ بریل طلایی در منزل موجب افزایش شادی و انرژی در محیط منزل می گردد و به خصوص در فصل زمستان و برای خانه هایی با نور کمتر بسیار تأثیر گذار و مفید است.
استفاده از سنگ جواهر بریل طلایی موجب تحکیم روابط شما می گردد و یک روش عالی برای افزایش میزان  قاطعیت و دقت به شمار می رود و میزان متقاعد کنندگی افراد را افزایش می دهد.
استفاده از سنگ بریل طلایی به ما در تصمیم گیری بر اساس عقل و دانش و یادگیری کمک می کند و مانع از تصمیم گیری بر پایه احساسات می شود.

بریل طلایی
نور طلایی منتشر شده از سنگ بریل طلایی ما را با لذت های ساده زندگی پیوند می دهد و شادی و رضایت را در وجودمان فراهم می کند. هر قدر رنگ زرد این سنگ از درخشش بیشتری برخوردار باشد در واقع تأثیر بیشتری در شور و اشتیاق و توانایی ما ایجاد می کند

 

بریل طلایی

در جواهرسازی و درمان با سنگ استفاده دارد. خواص درمانی آن بسیار زیاد است، مانند: درمان دردهای معده، درمان بی خوابی، آرامش بخشیدن به افراد، درمان بیماری های افسردگی و اضطراب، اختلالات روانی، بیماری های عصبی.