آموزش ماتریکس | آموزش matrix

آموزش ماتریکس

آموزش کاربردی نرم افزار matrix در طراحی طلا و جواهرات مخصوص بازار کار
طراحی طلا و جواهرات هنری است که از دیرباز توسط استادکاران  ایران زمین انجام می گرفت عمده این طراحی ها به طریق مدل‌سازی دستی و سنتی تهیه می شد.

 
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری های پیشرفته تحولی عظیم در دانش بشری و به خصوص طراحی رخ داده است تا جایی که دیگر کمتر استادکاری را می توان یافت که به شیوه قدیمی و  دستی طراحی جواهرات زینتی را انجام دهد.
 
بسیاری از طراحان و جواهرسازان حرفه ای توانسته اند خود را با تکنیک های مدرن هماهنگ کرده و از طراحی تا اجرای جواهرات را با محاسبات دقیق توسط نرم افزارهای طراحی انجام دهند.

رایج ترین نرم افزارهای طراحی طلا و جواهر ، نرم افزارهای راینو  Rhino ، ماتریکس matrix-، تی اس پی لاین -T-Splines ، 3dmax می باشند که این روزها بین علاقه مندان و دوست داران طراحی طلا و جواهر بسیار محبوب شده اند.
 
همه این نرم افزارها از پاره ای جهات خوب و در پاره ای جهات نیز دارای معایبی می باشند.
در این میان نرم افزار ماتریکس Matrix بیش از نرم افزارهای دیگر مورد توجه هنرآموزان و مربیان جواهرسازی ایرانی قرار گرفته است. 

ماتریکس
 
آشنایی با نرم افزار matrix در طراحی طلا و جواهرات

نرم افزار ماتریکس بسیار حرفه ای طراحی شده و نسبت به سایر نرم افزارهای طراحی جواهر، سرعت عمل بیشتری دارد.
 
بدیهی است که صرفه جویی در زمان می تواند منجر به کاهش هزینه های طراحی و بهای تمام شده زیورآلات شود.
نرم افزار ماتریکس پیشرو در زمینه طراحی جواهرات  با کاربردی فوق العاده است.

با توجه به استفاده روز افزون از نرم افزار ماتریکس ،
مرکز آموزش تخصصی جواهرسازی و طراحی جواهرات ،  تصویرگران پویا اندیش تصمیم به معرفی این نرم افزار با شکوه کرده است در ادامه با ما همراه باشید:

نرم افزار ماتریکس Matrix یک نرم افزار کاربردی در زمینه طراحی جواهرات است که در واقع  تکمیل شده نرم افزارهای راینو Rhino بوده و ازنظر کارایی و امکانات طراحی از نرم افزارهای راینو  Rhino بسیار پیشرفته تر است.
به این صورت که نرم افزار ماتریکس Matrix علاوه بر استفاده از تمام امکانات و کدهای دستوری Rhino ، از ابزارهای ویژه و تخصصی دیگری نیز بهره می برد و توانسته در طراحی طلا و جواهرات انقلابی به وجود آورد.
 
نرم افزار ماتریکس

علاوه بر آن پلاگین TSPline که یک پلاگین انحصاری Autodesk است نیز در این نرم افزار استفاده می شود.
تا پیش از عرضه نرم افزار طراحی جواهرات ماتریکس،
پلاگین TSPline تنها در مدل های ارگانیک نرم افزار راینو  Rhino موجود بود ولی هم اکنون این امکان به صورت پیش فرض در نرم افزار ماتریکس موجود می باشد.
ابزارهای اختصاصی و منحصر به فرد ماتریکس توانسته توجه فعالان در رشته جواهرسازی را به خود جلب کند.
نرم افزار ماتریکس صنعت طلا و جواهرسازی را با علم روز دنیا تلفیق کرده و موجب جهش در صنعت دیرینه جواهرسازی شده است.
ماتریکس قابلیت طراحی انواع قطعات ظریف با جزئیان دقیق را داشته و از عهده طراحی های پیچیده نیز بر برمیاید.
طرح هایی از جواهرات ، فرم های انگشتر و زنجیرهای کار شده به صورت آماده و با امکان ویرایش در این نرم افزار وجود داشته که کاربر می تواند به عنوان پایه کار استفاده کند و با تغییر سایز و پوسته به طرح دلخواه خود برسد.
امکان چیدمان قطعات سنگ روی انگشتر و سطوح دیگر در طراحی با ماتریکس وجود دارد.
 
نرم افزار ماتریکس

نوار ابزار کارآمد ماتریکس بهترین امکانات را برای طراحی جواهرات در نظر گرفته است به طوری که کار با نرم افزار برای همه افراد به سادگی میسر است.
دستورات ترکیبی ساده همچون گرفتن Isocurve هایی به صورت زاویه دار از روی سطوح معمولی به سادگی میسر شده و History قوی تر برای دستورات اختصاصی برای طراحی جواهرات در نظر گرفته شده است.
امکان ویرایش مختصر، ابزارهای انتخاب و تغییر سایز انگشتر، چک کردن کیفیت ساخت پوسته ها، تخمین وزن، چیدمان قطعات و انواع سنگ ها روی سطوح  و یا در زوایای مختلف تنها برخی از  قابلیت های نرم افزار طراحی جواهرات ماتریکس می باشند.
 
نرم افزار ماتریکس

ماتریکس مجهز به سیستمی برای چیدمان اتوماتیک برلیان روی جواهرات پایه ای است و ابزارهای بخش Art بیشتر برای طراحی بافت ها و نقش برجسته ها کاربرد دارد.
در قسمت Job Bag می توان  طرح های کارکرده را در فضایی ذخیره کرد و در روزهای آینده طراحی را تکمیل نمود.
نسخه های آپدیت شده ماتریکس به طور مرتب عرضه می شود .
در این نسخه ها بخش های کمتر استفاده شده حذف و دسته بندی های جدیدتری به آن افزوده شده است.
جالب است بدانید که نسخه 6 این نرم افزار توسط یک طراح جواهر ساز و تیم طراحی وی عرضه شد.
این گروه با استفاده از دانش و تجربه خود در حوزه طلا و جواهرسازی توانستند بخش های مفیدتری را به نرم افزار ماتریکس اضافه کنند.

جهت اطلاعات بیشتر با آموزشگاه آموزش ماتریکس  – پویا اندیش تماس بگیرید : 

 22580505  - 22587587
آدرس :
تهران - پاسداران - باالاتر از برج سفید - گلستان سوم - ساختمان 120 - آموزشگاه طراحی جواهرات -  پویا اندیش

آموزش ماتریکس | آموزش matrix مشاهده شده توسط Customers آموزش ماتریکس | آموزش matrix - ماتریکس ، آموزش نرم افزار ماتریکس ، اموزش ماتریکس ، نرم افزار ماتریکس 8 ، آموزش ماتریکس pdf ، آموزش برنامه ماتریکس ، طراحی جواهرات با Matrix در مرکز تخصصی آموزش نرم افزارهای طراحی جواهرات - پویا اندیش رتبه:4.7