آموزش راینوگلد | آموزش RhinoGold

لوگو راینوگلد

راینوگلد برای طراحی جواهر

راینو گلد RhinoGold پلاگینی برای طراحی آسان و سریع طلا و جواهر


صنعت طلا و جواهرسازی از دیرباز در ایران زمین وجود داشته و صنعت گران ایرانی با دستان هنرمند خود آثاری بی بدیل را برای زینت و تزیین خلق می کردند.

امروزه با فراگیر شدن نرم افزارهای طراحی طلا و جواهر، شیوه سنتی و قدیمی طراحی جواهرات  کمتر دیده می شود.

علاقه مندان به هنرهای ظریفی چون جواهرسازی عموماً از قشر جوان می باشند که تمایل بیشتری برای استفاده از آخرین ورژن نرم افزاری برای خلق آثار هنری دارند.

آموزش راینو گلد
 

یکی از بهترین نرم افزارهای طراحی جواهرات و طلا  Rhino می باشد که در ایران و بین قشر تحصیل کرده و هنرمندان طراح بیش از دیگر نرم افزارها محبوبیت پیدا کرده است.

دلیل محبوبیت Rhino قابلیت های ویژه و خصوصیات جذابی است که طراحان امروزی به آن علاقه نشان می دهند.

کاربرد گسترده Rhino در سطح جهان موجب طراحی پلاگین های متفاوتی برای این نرم افزار شده است .

پلاگین های بسیار اختصاصی و جذابی که هر کدام ویژگی های خاصی را در طراحی و مدل سازی جواهرات زینتی به نمایش می گذارند.


پلاگین‌های Matrix ، RhinoGold ، RhinoRing ، RhinoJewel و JewelersCAD برخی از پلاگین های Rhino می باشند که هر کدام به منظوری خاص به کاربرده می شوند.

هر کدام از این پلاگین ها، قابلیت هایی را به Rhino اضافه می کنند افزوده و در طراحی جواهرات انقلابی را به وجود آورده اند.

این در حالی است که نرم افزار طراحی جواهرات Rhino خود به تنهایی نیز به اندازه کافی قدرتمند و منحصر به فرد است.

 

آموزش راینو گلد


راینو گلد RhinoGold پلاگینی جذاب برای طراحی جواهرات

شرکت TDM solution عرضه کننده این پلاگین دوست داشتنی می باشد که برای طراحی سه بعدی جواهرات بسیار خوب عمل می کند.

راینو گلد RhinoGold پلاگینی است با رابط کاربری آسان و روان که می تواند در تولید دقیق  و سریع جواهرات به طراحان و تولیدکنندگان کمک کند.

 

راینو گلد


پلاگین راینو گلد RhinoGold برای طراحی های پیچیده بسیار مناسب تر است و در برنامه مجموعه ای از سنگ های قیمتی برای افزودن به جواهر در نظر گرفته شده که جذابیت کار را دوچندان می کند. برخی از ابزارهای این پلاگین عبارت‌اند از : 


Automatic and Dynamic Pave
the Gem Studio
the Ring Wizard
the Ring Scaler
the Head Studio
the Bezel Studio
the Channel Studio
the CAM export Assistant
the STL Repair Assistant
Clayoo
Tools for calculating metal and gem weights

 

قابلیت های راینو گلد RhinoGold برای جواهرسازان
برخی از اوقات در طراحی جواهر، طراح مایل به استفاده از روش های دستی است و طرحی را به صورت دستی کشیده و می خواهد با نرم افزار آن را آماده ساخت کند.

کافی است طراحی دستی را اسکن کرده و به نرم افزار اضافه کنید. منحنی ها و جزئیات را تکمیل کرده و شروع به ساخت مدل سه بعدی کنید.
سازندگان جواهر و طراحان با استفاده از پایه Shank، سنگ قیمتی Gem، سربند Head، انگشتر خاتم دارSignet ring، زنجیرChain می توانند نوع کار را مشخص کرده و پایه ای برای طراحی در اختیار داشته باشند.

آموزش rhinoGold


در قسمت  جاگذاری سنگ Stone Setting می توان کاربردی ترین ابزار جای گذاری سنگ را در اختیار داشت. این بخش قابل ویرایش و تعویض سنگ نیز می باشد. امکان تعیین وزن سنگ و وزن کل کار نیز وجود دارد.
در طراحی جواهرات با پلاگین راینو گلد RhinoGold توانایی ایجاد برجستگی های پیشرفته و دقیق پیش بینی شده و برجسته سازی با ایجاد بافت، لوگو و مدال به راحتی امکان پذیر است.
گرفتن خروجی و تنظیم صفحات پرینت برای ساخت نمونه با استفاده از طرح پیاده شده ضروری است و برای سازندگان جواهر اهمیت زیادی دارد. امکان پرینت سه بعدی موجب تسریع در ساخت خواهد شد.


5 ویژگی اصلی در راینو گلد RhinoGold


Making : افزودن عناصر و ساخت سریع جواهر  


Rendering : شفاف سازی و رندر گیری با تصاویر واقعی و واضح  

 
Cost Control: گزارش کامل از ساخت نهایی جواهر شامل: وزن و قیمت


Manufacturing: سهل الوصول بودن و امکان استفاده حتی در خانه و ارائه طرح اصلی برای ساخت به تولید کننده. این ویژگی برای خرده فروشان و تولید کنندگان کوچک بسیار حائز اهمیت است.


Print از مدل سه بعدی ساخته شده قابل تبدیل به یک نمونه از جنس رزین است که برای قالب گیری و تولید انبوه کاربرد دارد.

پس از قالب گیری لاستیکی، مدل آماده عملیات ریخته گری طلا و تولید در نمونه های واقعی است.فرمت مناسب برای دستگاه‌های پرینتر سه بعدی، فرمت STL است که به صورت یکپارچه و بدون درز ارائه می شود. اگر تمام مراحل طراحی با پلاگین راینو گلد RhinoGold به درستی انجام شود.

طرح پرینت گرفته شده، مستقیماً قابل استفاده است و نیازی به دستکاری نیست.

 

تصویرگران پویا اندیش آماده پاسخگویی درزمینهٔ طراحی جواهرات و استفاده از این پلاگین می باشند.
 

دوره های تخصصی آموزش راینو گلد


هدف دوره : درک اصول طراحی طلا و جواهر و فراگیری کامل طراحی طلا و جواهر با  راینوگلد بصورت عملیاتی و مطابق با نیاز بازار کار

مخاطبین دوره : امروزه نرم افزارهای ماتریکس و راینوگلد برای طراحی جواهر که هر دو از نرم افزارهای مهم خلق اثر محسوب میشوند و از انجا که خلق اثر امیزه ای از هنر و فن می باشد بنابراین مخاطبین دوره می توانند از تمامی اقشار جامعه باشند از جمله دانشجویان و فارغ التحصیلان گروه فنی و مهندسی و گروه هنر و ...

پیش نیاز دوره راینوگلد : برای شرکت در دوره آموزش راینوگلد اشنایی اولیه با کامپیوتر و ویندوز الزامی میباشد.

پایان دوره اموزش راینوگلد

فراگیری کامل شیوه ترسیم خطوط،سطوح و انواع حجم ها..،شناخت کامل اشکال متداول نگین و همچنین سایزهای متداول نگین و حلقه..،ساخت انواع چنگ ها،زنجیرها و حلقه ها ازجمله حلقه جواهرنشان و خاتم دار..،اشنایی کامل با پارامترهای rendering از جمله پارامترهای پلاگین v ray موجود در نرم افزار...


در پایان دوره هنرجو تمام پارامترهای موجود در نرم افزار راینوگلد را شناخته و درک عمیقی نسبت به عملکرد انها دارد و قادر به انالیز و انتخاب بهترین شیوه طراحی برای خلق هر اثر می باشد...

راینو | آموزش راینو | نرم افزار راینو | دوره راینو مشاهده شده توسط Customers راینو | آموزش راینو | نرم افزار راینو | دوره راینو - نرم افزار راینوگلد ابزاری مهم در طراحی محسوب میشوند در دوره های ما هنرجو تمام پارامترهای نرم افزار RhinoGold را شناخته و درک عمیقی به عملکرد انها دارد - مرکز تخصصی آموزش راینوگلد - تصویرگران پویا اندیش رتبه:4.7