طراحی جواهرات با نرم افزار ZBrush

خلق نسخه اولیه نرم افزار ZBrush در سال 1999 توسط کمپانی Pixologic که بسیاری از کاربران افزونه های پرکاربرد این کمپانی را در فتوشاپ می شناختند، غوغایی در صنعت طراحی و سه بعدی سازی برپا کرد. زیرا پیکسولوژیک در تولید نرم افزار Zbrush بنا را بر جزئیات طراحی گذاشته بود. جزئیاتی که در هیچ یک از نرم افزار های مطرح قبل از آن رعایت نمی شد.
 

زیبراش در طراحی جواهرات


ویژگیهای منحصر بفرد نرم افزار ZBrush
طراحی جواهرات با بالاترین رزولوشن ممکن
کار بر روی جزئیات بسیار ریز تصویر
امکان خلق تصاویر 2.5 بعدی
دارای بهترین خروجی رندرینگ
دارای بیش از 40 میلیون سلول تصویری در هر طرح
و دهها ابزار جدید که نظیر آنها در نرم افزار های مشابه یافت نمیشود

ZBrush پس از ورود به عرصه بازار جهانی گوی سبقت را از بسیاری از نرم افزارهای مشابه ربود و حتی در بین طراحان و خلق کنندگان تصاویر ویژه ی افکت های سینمایی و تلویزیونی نیز به سرعت مورد استقبال قرار گرفت. طراحان با کمک نرم افزار ZBrush می توانستند با ایجاد جزئیات بسیار ریز بر روی تصویر، چنان جسم واقعی گرایانه ای را خلق کنند که تشخیص آن با واقعیت سخت می نمود. به عنوان نمونه می توان به شخصیت های طراحی شده در فیلم دزدان دریایی کارائیب ، بیگانه ، غارتگر، پارک ژوراسیک و بسیاری از موجودات خوفناکی که امروزه در فیلمهای مطرح هالیوودی به تصویر کشیده می شوند اشاره نمود.


زیبراش در طراحی جواهرات

نرم افزار ZBrush با ایجاد یک جسم بصورت شبکه ای از سلول های لانه زنبوری باعث شد تا آنهایی که حتی از طراحی سر رشته ای نداشتند بخاطر آزادی عمل در کار بر روی این شبکه ها توانایی خلق مدل های زیبایی را بیابند. 
پشتیبانی از پرینترهای سه بعدی نیز باعث شده نرم افزار مدلسازی زد براش از اهمیت بالایی برخوردار شود و برای طراحی مدلهایی چون جواهرات و زیور آلات کاربرد فراوان داشته باشد. اگر طراح جواهرات و یا به دنبال یادگیری آن هستید به شما پیشنهاد می کنیم حتما ً برنامه ی زد براش را امتحان کنید. 
طراحی جواهرات با نرم افزار Zbrush

زیبراش در طراحی جواهرات
 
از آنجایی که ظرافت در طراحی جواهرات حرف اول را می زند، و ظرافت را فقط در جزئیات ریز یک طرح می توان یافت، استفاده از زدبراش برای طراحی زیور آلات می تواند گزینه مناسبی باشد. فقط تصور کنید که بتوانید طرحی را پیاده کنید که دارای صدها نگین ریز باشد. ایجاد درخشش روی طرح نهایی و گرفتن خروجی تصویر که کاملا واقعی به نظر برسد ، وجه تمایز نرم افزار ZBrush از دیگر نرم افزارهاست. 

زیبراش در طراحی جواهرات


نرم افزار ZBrush برنامه ای تجاری است البته برای اینکه طعم آنرا بچشید می توانید از نسخه دموی آن استفاده کنید. البته در ایران این نرم افزار بصورت کرک شده نیز پیدا می شود.