نرم افزار TSplines در کنار راینو صنعت طراحی جواهرات را متحول می کند

نرم افزار TSplines در کنار راینو صنعت طراحی جواهرات را متحول می کند
نرم افزار TSplines نام محصولی است که کاربر را قادر می سازد تا با آزادی عمل بیشتر و دقیقتر اقدام به طراحی انواع زیور آلات و جواهرات نماید. نرم افزار TSplines اولین بار در سال 2003 بصورت آزمایشی عرضه شد و تا سال 2007 بعنوان یک برنامه در معدود شرکتهایی استفاده می شد. از 2007 به بعد تیم توسعه شرکت بزرگ Autodesk تصمیم به خرید امتیاز و توسعه این نرم افزار نمود. و در سال 2011 آنرا رسماً تحت امتیاز Autodesk عرضه نمود.

ویژگی های نرم افزار TSplines
حذف محدودیت های طراحی با تکنیک NURBS
امکان استفاده بصورت پلاگین در Rhino
دارای ابزارهای اختصاصی خلق جواهرات
دارای ابزارهای اختصاصی طراحی کیف و کفش و...
پردازش سریع و خروجی با کیفیت
نورپردازی عالی و واقعی در طرح ها
حذف گره های زائد بین دو نقطه برخورد
استفاده از تکنیک NURBS بجای
Polygon

در طراحی جواهرات، بدلیل ریزه کاری های فراوانی که دارد و اغلب بخاطر کوچک بودن طرح ها پس از زوم بر روی تصویر مشاهده میکنید که نقاط متصل شده به هم بصورت نقطه ای و کنج دار نمایش داده می شود و کاربر برای هر بار مشاهده کردن نتیجه میبایست یک خروجی بصورت رندر شده تهیه نماید. که این خود در طرح های پیچیده بسیار زمان بر و البته زجر آور خواهد بود.
در نرم افزار TSplines بدلیل استفاده از سیستم NURBS بجای حالت لانه زنبوری این قابلیت بوجود آمده است که کلیه نقاط متصل به هم که بصورت کنج هستند حذف شده و لبه ها گرد می شود. بنابراین کاربر می تواند با ایجاد تغییرات بخوبی متوجه نتیجه کار شده و از رندر گرفتن های پی در پی خلاصی خواهد یافت.

لازم به یاد آوری است که در حال حاضر نرم افزار TSplines بصورت یک افزونه یا پلاگین توسط شرکت اتودسک ارائه میگردد که با نصب آن بر روی نرم افزار دیگر این شرکت یعنی Rhino ( راینو ) که معرف حضور بسیاری از طراح هان است می توان از قابلیت های فراوان آن استفاده نمود. توجه داشته باشید برای نصب و استفاده از TSplines حتما باید از نسخه 5 نرم افزار راینو استفاده نمایید.