نرم افزار TinkerCad ابزاری مناسب برای طراحی جواهرات

طراحی جواهرات با نرم افزار TinkerCad
احتمالاً همه شما تا کنون مجسمه های زرین و نقره ای را دیده اید حال چه از نزدیک باشد و چه از تلویزیون. امروزه برای ساخت زیورآلات نیاز به طراحی های بسیار دقیقی می باشد که انجام آن با دست عملاً غیر ممکن است. در این مطلب قصد داریم نرم افزار TinkerCad را حضورتان معرفی کنیم.
مرور کلی نرم افزار TinkerCad
قیمت برنامه: رایگان
سیستم عامل مورد نیاز: وب بیس (Web GL)
قابلیت ها: طراحی سه بعدی اجسام، ارتباط با پرینتر سه بعدی
سطح کاری: نیمه حرفه ای
شرکت سازنده: اتودسک
طراحی جواهرات با نرم افزار TinkerCad
تینکرکد یکی از محصولات بسیار خوب شرکت معروف Autodesk میباشد که با بهره گیری از تکنیک ارتباط آسان با کاربر ، محیطی را فراهم آورده تا کاربر قادر باشد از همان ابتدا نحوه کار با نرم افزار را یاد گرفته و مدل های جالبی را طراحی نماید. 
نرم افزار TinkerCad درقابلیت جالبی که دارد با استفاده از تکنولوژی 3DView و Web GL در مرورگرها کار می کند. یعنی بصورت وب بیس بوده و شما تنها با وارد شدن به سایت آن می توانید کارتان را شروع نمایید. و نیازی به نصب برنامه بر روی سیستم خود نخواهید داشت.
البته این برنامه تنها برای آشنایی شما با مدل سازی است لذا نباید انتظار داشته باشید که بتوانید طرحهای خیلی پیچیده با آن طراحی نمایید. بنابراین استفاده از آن به افراد حرفه ای توصیه نمی شود.
کار با نرم افزار TinkerCad بسیار ساده است. کافیست وارد سایت TinkerCad.com شوید و روی دکمه Start Tinkering Now کلیک نمایید. با توجه به سرعت اینترنتتان باید حدود 1 الی 5 دقیقه منتظر بمانید تا صفحات کاملاً لود گردد. خاطر نشان میشود بدلیل مسائل تحریم با آی پی ایرانی نخواهید توانست وارد محیط طراحی شوید. پس با استفاده از یک فی**تر شکن قوی اقدام به ورود به سایت نمایید.
پس از ورود صفحه ی زیر را مشاهده خواهید نمود.
 شاید با دیدن محیط ساده برنامه فکر کنید که با نرم افزاری بسیار ساده و پیش افتاده روبرو هستید. اما جالب است بدانید همین سادگی، طرحهای فوق العاده ای را به همراه دارد.
نرم افزار TinkerCad
نرم افزار TinkerCad را میتوان برای طراحی جواهرات ساده و مجسمه های زیبا یا سکه های طلا به کار برد. هر چند که همه چیز به خلاقیت کاربر بستگی دارد، همانند گل ساده و بی شکلی که توسط دستان هنرمند یک کوزه گر به چنان گلدان زیبایی تبدیل می شود که گویی این گلدن هرگز روزی گل نبوده.
یکی از تکنولوژیهایی که امروزه در اختیار کاربران کامپیوتر و طراحی قرار دارد چاپگرهای سه بعدی میباشد. نرم افزار TinkerCad نیز از قافله عقب نمانده و بخوبی این ارتباط را با چاپگر سه بعدی برقرار میکند. کافیست طرح دلخواهتان را در اندازه مناسب طراحی نموده و دستور پرینت را صدر نمایید... بعد از گذشت مدت زمان مورد نیاز میتوانید طرح زیبایی را که اجرا کرده بودید به شکل سه بعدی و قابل لمس در دستان خود حس نمایید.
طراحی TinkerCad
 اگر به طراحی سه بعدی و طراحی جواهرات علاقه مندید استفاده از نرم افزار TinkerCad را فراموش نکنید. مسلماً از کار با آن لذت خواهید برد.