نرم افزار Modo در طراحی جواهرات

نرم افزار Modo یکی از اعجوبه های دنیای سه بعدی سازی و طراحی جواهرات
انجام طراحی سه بعدی اجسام یکی از مشاغلی است که اگر فردی در آن حرفه ای شود، محال است بیکار بماند. زیرا در هر مکان و شهر و کشوری که بخواهند می توانند بساط طراحی خود را پهن کرده و طرح های خلاقانه ی خود را ارائه دهند.
اما اینکه با چه نرم افزاری کار می کنند شرط است. نرم افزارهای زیادی در این زمینه وجود دارد که هر کدام بر روی موضوع خاصی تمرکز داشته در عین حال میتوان طرح های متنوعی در همه آنها پیاده نمود. در این مطلب قصد داریم نرم افزار Modo را حضورتان معرفی نماییم.

ویژگیهای نرم افزار Modo
دارای محیط ساده اما حرفه ای
دارای ابزارهای متعدد برای طراحی جواهرات و دیگر اشیاء
دارای قابلیت متحرک سازی طرح
دارای سیستم رندرینگ بسیار حرفه ای
امکان کار گروهی تحت شبکه
بسیار سریع و منعطف
دارای محیط اسکریپت نویسی
نرم افزار Modo تقریبا از پس انجام طراحی هر چیزی بر می آید. اما از آنجاییکه محوریت سایت ما در خصوص طراحی جواهرات و آثار هنریست، لذا تمرکز را بر روی همین موضوع می گذاریم. اگر به انگشتری که در دستتان دارید بدقت نگاه کنید خمها و ریزه کاری هایی را خواهید دید که ممکن است به روش دستی نتوان آن را ایجاد کرد. به خصوص اگر پای طلا وسط باشد، شیار قسمت سنگ ها و عقیق ها باید به گونه همتراز طراحی گردد که در حین مخراجکاری انگشتر آسیب نبیند. لذا برای بالا رفتن دقت انجام کار نهایی، سعی می شود در نرم افزارها نیز ابزارهایی در اختیار کاربر قرار گیرد که با دقت هرچه تمام تر عملیات محاسبه و طراحی را انجام دهد. نرم افزار Modo نیز مانند دیگر رقیبان خود از کیفیت و دقت بالایی در طراحی برخوردار است.

شاید بسیاری از نرم افزارهای طراحی سه بعدی را دیده باشید، غالبا دارای محیطی شلوغ و پر از ابزارهای مختلف هستند و ممکن است کاربری که اولین بار وارد این نرم افزار ها می شود دچار ترسی شود که باعث عدم تمرکز برای یادگیری صحیح کار با برنامه شود. اما در نرم افزار Modo بنا بر سادگی محیط گذاشته شده تا کاربر پس از ورود احساس راحتی بیشتر نموده و به مرور با ابزارهای مختلف که در قالب منو در برنامه وجود دارد آشنا شود.
نرم افزار Modo در اصل برای طراحی مجسمه پیاده سازی شده بود ولی بدلیل داشتن ابزارهای متنوع کاربران از این نرم افزار برای طراحی هنور شیئ استفاده بردند. در نسخه های جدید Modo امکانات طراحی گسترش پیدا کرده و یکی از مهمترین مزایای آن امکان کار کردن بر روی یک طرح بصورت گروهی در قالب یک شبکه از راه دور است.
توصیه می کنیم حتماً از نرم افزار Modo برای طراحی استفاده کنید و تجربه خودتان را با ما در میان بگذارید
.