اوناکیت (Unakite) یوناکیت ، خواص اوناکیت و کاربرد آن در جواهرسازی

اوناکیت (Unakite) یوناکیت :

 

 

اوناکیت

سنگ اوناکیت یک سنگ بسیار زیبا و بی نظیر می باشد که در ترکیب آن سه رنگ سبز، قرمز و صورتی دیده می شود. رنگ سبز و بسیار زیبای سنگ اوناکیت شور و شوق را در قلب و ذهن انسان ایجاد می کند و فرکانس عشق، شفقت و مهربانی را در اطراف طنین انداز می کند. سنگ اوناکیت یکی از سنگ های عالی برای ایجاد تعادل عاطفی در بدن می باشد.
سنگ اوناکیت قرمز رنگ ترکیب زیبایی دارد و تجسمی از قدرت و هماهنگی در روابط می باشد. از دیگر رنگ های سنگ اوناکیت می توان به اوناکیت صورتی اشاره کرد، رنگ صورتی این سنگ سبب ایجاد تعادل در قلب و بلند پروازی روح می گردد و در انتشار احساسات عمیق و همچنین ترویج صبر و پشتکار تأثیرگذار است. استفاده از سنگ اوناکیت به تدریج عادات بد و الگوهای نامناسب ذهنی را ازبین می برد و در رفع غم و اندوه و نا امیدی بسیار سودمند می باشد.
استفاده از سنگ اوناکیت برای افرادی که احساسات ناخوشایند دارند و یا مشکلات زیادی در زندگی شان وجود دارد، در رفع این پریشانی ها بسیار مؤثر می باشد.

اوناکیت


سنگ اوناکیت دارای خواص زیادی است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
برای ایجاد عشق پایدار می توانید سنگ اوناکیت را با بومادران خشک ترکیب کرده و در یک کیسه نگه داری نمایید. در قدیم نیز بر این باور بوده اند که استفاده از سنگ اوناکیت به این روش، سبب ایجاد تعهد و پایبندی در ازدواج می گردد؛ برای انجام این کار باید در هر سالگرد ازدواج محتوی کیسه قبلی را در آب روان ریخته و یک محتوای جدید از سنگ اوناکیت و بومادران جایگزین آن نمایید.

اوناکیت
نگه داری از سنگ اوناکیت در زیر بالش زن و شوهر،  درک و احساسات مشترک در بین آن ها افزایش می دهد. همراه داشتن این سنگ در دوران بارداری نیز سبب ایجاد ارتباط معنوی بسیار قوی میان پدر و مادر و نوزاد می گردد.
استفاده از سنگ اوناکیت سبب ایجاد تعادل در احساسات و روابط می گردد و مشارکت و هماهنگی در کسب و کار را فراهم می آورد. بنابراین استفاده از سنگ اوناکیت به عنوان یک پشتیبان حرفه ای سبب افزایش موفقیت و پیشرفت در کسب و کار می گردد.

اوناکیت
سنگ اوناکیت در درمان بیماری ها و بهبود روحی و جسمی بدن بسیار تأثیرگذار است. انرژی موجود در این سنگ سبب ایجاد روحیه در بدن می گردد و نشاط و سرزندگی را برای انسان به ارمغان می آورد و درک و تحمل افراد را افزایش می دهد.
سنگ اوناکیت تأثیر قابل توجهی در ترک سیگار و مواد مخدر دارد و در طولانی مدت با حذف سموم مضر و انرژی های منفی موجود دربدن به بازسازی سلول های بدن کمک می کند و محرک های احساسی را برای تداوم در ترک مواد مخدر تقویت می کند.

اوناکیت
استفاده از نمونه های بزرگ سنگ اوناکیت محیطی سرشار از آرامش و انرژی های مثبت را فراهم می آورد و آلودگی حاصل از امواج الکترومغناطیسی حاصل از تلویزیون و سایر دستگاه های الکترونیکی را کاهش می دهد.
سنگ اوناکیت بر روی چاکرای چشم سوم تأثیرگذار است و سبب بهبود فکر و اندیشه در افراد می گردد. سنگ اوناکیت به رشد بافت های سالم در بدن کمک می کند و به خصوص از قلب و ریه محافظت می کند و همچنین در بهبود گردش خون و تعادل مایعات در بدن و بهبود عملکرد و سوخت و ساز بدن تأثیرگذار است. حتی در برخی موارد سنگ اوناکیت می تواند در درمان بیماری هایی نظیر سرطان نیز مفید باشد و به ترمیم بافت های بدن بپردازد.

اوناکیت
سنگ اوناکیت با چاکرای قلب نیز در ارتباط است و تعامل انسان را با جهان خارج تنظیم می کند. انرژی کریستال سبز و صورتی موجود در سنگ اوناکیت سبب ایجاد تعادل در چاکرای قلب می گردد و درک نیازها و احساسات گوناگون را در انسان افزایش می دهد و به این ترتیب کنترل انسان را در فراز و فرود روابط عاطفی افزایش می دهد.
سنگ اوناکیت انرژی های آرام را برای مدیتیشن فراهم می آورد و خشونت و خشم را از بین می برد، به همین دلیل استفاده از این سنگ برای رهایی از تأملات روحی و روانی بسیار سودمند می باشد و یک سنگ ایده آل برای یوگا و مدیتشین محسوب می شود.

اوناکیت

این کانی دارای خواص درمانی است. تحریک دستگاه تولید مثل و افزایش قدرت باروری، باز انسدادهای انرژی، کمک به رشد بافت پوست و مو، کمک به ترمیم اندامها، تنظیم وزن بدن از فواید استفاده از این سنگ می باشد. خواص درمانی روانی این سنگ نیز: ایجاد تسلط بر خشم و اعصاب، رفع اندوه و گوشه گیری و درون گرایی مفرط. استفاده از این سنگ در دوران حاملگی بسیار مفید است و باعث رشد نوزاد سالم در بدن مادر می شود. این سنگ باعث ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای چهارم می شود.
 

اوناکیت