هالیت (Halite) ، خواص هالیت و کاربرد آن در جواهرسازی

هالیت (Halite) :

هالیت

 

خواص سنگ هالیت
 سنگ هالیت
از یک کلمه یونانی به معنای نمک دریا گرفته شده است و به عنوان سنگ نمک شناخته می شود.همه ما می دانیم که نمک های معمولی در حد بسیار کم برای بدن لازم هستند اما استفاده از نمک های معدنی مزایای بی شماری برای سلامتی انسان دارد، سنگ نمک هالیت نیز دارای خواص بی شماری است که از آن جمله می توان به ایجاد تعادل روحی و عاطفی آن اشاره کرد. سنگ نمک هالیت همچنین از بین برنده انرژی های منفی و ناخالصی های موجود در محیط می باشد و سبب ایجاد تعادل در احساسات می گردد.
استفاده از لامپ نمک هم تأثیر بسیار زیادی در از بین بردن امواج منفی و امواج الکترومغناطیسی دارد و هم چنین برای درمان بسیاری از بیماری ها نظیر آسم و آلرژی بسیار سودمند است. استفاده از سنگ نمک هالیت به خصوص برای درمان افرادی که از بیماری اختلال عاطفی فصلی رنج می برند، اهمیت بسیار زیادی دارد.

هالیت
هالیت یک نمک طبیعی است که از اقیانوس ها و دریاچه های نمک به دست می آید. در طول فصول خشک که تبخیر آب دریاچه ها زیاد است، این نمک در اشکال مختلف در سواحل دریاچه ها یافت می شود؛ زیرا تبخیر آب دریاچه ها سبب انباشته شدن توده های نمک هالیت در کنار این دریاچه ها می گردد.
هالیت معمولا به رنگ سفید یافت می شود اما وجود ناخالصی ها در این سنگ موجب تغییر رنگ آن می گردد؛ بنابراین سنگ هالیت به رنگ های صورتی، قرمز، نارنجی، زرد یا خاکستری نیز یافت می شود و این بستگی به مقدار و نوع ناخالصی های موجود در آن دارد.
سنگ نمک هالیت با سنگ های معمولی تفاوت بسیار زیادی دارد و برخلاف نمک هلی ید دار سنگ نمک هالیت دارای دانه های کریستالی بزرگتر است و یک جایگزین سالم برای نمک معمولی به شمار می رود. استفاده از سنگ هالیت به عنوان یک نمک کعدنی دارای فواید بی شماری برای بدن می باشد و دیگر مشکلات سلامتی نظیر فشارخون بالا و یا ایجاد پف در بدن را در پی نخواهد داشت. سنگ هالیت عاری از آلاینده های زیست محیطی و ترکیبات شیمیایی زیان بار است و این سنگ همچنین حاوی عناصر کمیاب و مورد نیاز بدن است که از آن جمله می توان به کلسیم، آهن، روی،پتاسیم، منیزیم و مس اشاره کرد.

هالیت
برخی از خواص درمانی و مزایای سنگ هالیت به شرح زیر است:
استفاده از سنگ نمک هالیت در هضم غذا کمک بسیار زیادی می کند و در بهبود اختلالات گوارشی بسیار تأثیرگذار است. استفاده از این نمک همچنین در افزایش اشتها و بهبود سوزش سر دل بسیار مفید می باشد.
استفاده از سنگ نمک هالیت جذب مواد معدنی مورد نیاز بدن را آسان می گرداند و تعادلph  بدن را حفظ می نماید. سنگ نمک هالیت با بهبود گردش خون در بدن، سبب ایجاد تعادل مواد معدنی در بدن می گردد و رسوبات و مواد معدنی موجود در بدن را از دفع می کند و همچنین موجب تعادل فشار خون می گردد.

هالیت
استفاده از سنگ نمک هالیت کمک بسیار زیادی به کاهش وزن بدن می کند و چربی ها و سلول های مرده بدن را حذف می کند.
سنگ نمک هالیت به صورت حل شده در آب برای درمان بیماران مبتلا به آسم، برونشیت و یا سایر بیماری های مربوط به گوش و حلق و بینی مفید است. غرغره کردن سنگ نمک هالیت سبب کاهش گلو درد و سرفه های خشک می گردد و مشکلات تنفسی و سینوس را بهبود می بخشد. 
صرف سنگ نمک هالیت یه همراه آب لیمو می تواند در از بین بردن کرم معده بسیار تأثیرگذار باشد و همچنین سبب بهبود آنفولانزا در بدن می گردد.

هالیت
سنگ نمک هالیت به صورت لامپ های بسیار زیبا نیز موجود می باشد که استفاده از این لامپ ها نیز تأثیرات شگفت انگیزی در سلامت روحی و جسمی افراد دارد:
لامپ نمک هالیت برای از بین بردن انرژی های منفی موجود در محیط کاربرد زیادی دارد و استفاده از آن در محیط منزل سبب دورکردن امواج منفی و انرژی های زیان بار در محیط می گردد.
استفاده از لامپ نمک هالیت سبب افزایش مقدار یون های منفی موجود در محیط می گردد و انتشار یون های منفی در محیط نیز تأثیرات مثبت بسیار زیادی بر سلامت روحی و جسمی افراد دارد. 
لامپ نمک هیمالیا همچنین سبب تنطیم الگوی خواب می گردد و استفاده از آن برای ایجاد آرامش و انرژی های مثبت در محیط زندگی کاربرد دارد. از لامپ نمک هالیت در مدیتیشن نیز کاربرد دارد وسبب ایجاد الگوهای رفتاری مناسب و بهبود خلق و خوی افراد می گردد.

هالیت

این  کانی در درمان های ریوی، آسم، سرفه بکار برده می شود. استفاده آن در محیط سکونت یا کار باعث ایجاد آرامش در افراد می شود. همچنین باعث کم کردن استرس، عصبانیت و اضطراب می شود.