ابسیدیان (Obsidian) ، خواص ابسیدایان و کاربرد آن در جواهرسازی

ابسیدیان (Obsidian):

ابسیدیان

خواص سنگ آبسیدین
آبسیدین یک سنگ شیشه ای آتشفشانی است که به طور طبیعی از سنگ های آذرین آتشفشانی تشکیل شده است. در واقع زمانی که گدازه های آتشفشان به سرعت سرد می شوند، بلور های آبسیدین شکل می گیرند. سنگ آبسیدین در رنگ های سیاه و سفید، قهوه ای، سبز، نقره ای، قرمز و طلایی روشن یافت می شود. ترکیب شیمیایی آبسیدین بسیار شبیه گرانیت می باشد، 70 الی 80 درصد سنگ آبسیدین از سیلیکا تشکیل شده است و حدود 20 الی 30 درصد آن منیزیم و اکسید آهن می باشد و درصد سختی آن نیز بین 5 تا 5.5 می باشد، بزرگترین ذخایر این سنگ در مکزیک و هند می باشند.

ابسیدیان
آبسیدین شیشه ای آتشفشانی طبیعی در روند سرد شدن سریع مواد آتشفشانی تشکیل می شود. 35 تا 80 درصد از این سنگ را سیلیکا (کریستال سنگ) تشکیل میدهد. ترکیب شیمیایی آبسیدین بسیار شبیه به گرانیت است. سنگ آبسیدین در رنگ های قرمز، قهوه ای و سیاه یافت می شود. 
آبسیدین نمادی از حقیقت، حفاظت و صداقت است و سبب افزایش شجاعت و بهبود حافظه ناخودآگاه انسان می گردد و موجب کشف توانایی های پنهان را برای افراد فراهم می آورد. به طور کلی سنگ آبسیدین ذهن ما را از انواع انرژی های منفی به در نگه می دارد و از آنجا که دارای امواج بازتابنده مثبت است، همانند آینه ای است که اشتباهات و نقاط ضعف ما پدیدار می کند و در رفع آن ها بسیار مفید است.

ابسیدیان
در گذشته از سنگ آبسیدین برای تولید چاقو و تیغه های تیز استفاده می شد، در واقع این سنگ نماد تیزی است و می تواند همانند چاقو در قلب مشکلات فرور رود و تحمل درد و اندوه را آسان گرداند. امروزه نیز از چاقوهای تهیه شده به وسیله سنگ آبسیدین در جراحی ها استفاده می شود، زیرا این چاقوها بسیار تیز و هموار هستند و برای این کار مناسب می باشند.
سنگ آبسیدین همچنین به عنوان یک محرک استفاده می شود و می تواند روحیه افراد را در زندگی افزایش دهد و یک انگیزه قوی برای حرکت رو به جلو فراهم آورد، به همین دلیل برای این که از تجربیات زندگی خود لذت ببرید و لحظات خوشی را در پیش رو داشته باشید استفاده از سنگ آبسیدین به شما توصیه می شود.

ابسیدیان
سنگ آبسیدین بر روی چاکرای ریشه تأثیرگذار است و می تواند احساسات ناخوشایند و منفی را دور کرده و سبب بهبود زندگی و التیام روحی افراد گردد.
استفاده از سنگ آبسیدین خواص درمانی زیادی برای بدن دارد که از آن جمله می توان به بهبود گردش خون و ایجاد تعادل برای هضم غذا در بدن اشاره کرد. اگر سنگ آبسیدین زیر بالش و یا در کنار تخت قرار داده شود، تأثیر بسیار زیادی در از بین بردن استرس و تنش دارد و آرامش را برای ما به ارمغان می آورد.

ابسیدیان

انواع مختلفی از سنگ آبسیدین وجود دارد که هر یک از آن ها دارای خاصیت منحصر به فردی هستند، در زیر به بیان برخی از انواع سنگ های آبسیدین و خواص آن ها می پردازیم:
آبسیدین سیاه: استفاده از این سنگ در افزایش کنترل اشخاص بر روی افکار و نیت های درونی تأثیر گذار است و استفاده از آن در مراقبه نیز بسیار مفید است. هنگامی که سنگ آبسیدین سیاه در مناطق دریایی قرار می گیرد، انرژی های معنوی موجود در زمین را برای بدن فراهم می آورد. قرار دادن سنگ آبسیدین سیاه بر روی چاکرای چشم سوم، سبب از بین بردن موانع ذهنی می گردد و انرژی های عاطفی پراکنده را متمرکز می کند.
آبسیدین نقره ای: سبب ترویج استقامت و صبر می گردد و استفاده از آن در بهبود عملکردهای ذهنی و روحی افراد بسیار تأثیرگذار است
.

ابسیدیان
آبسیدین آبی: بر روی چاکرای پنجم تأثیرگذار است و به بهبود ارتباطات خارج از احساسات عادی کمک بسیار زیادی می کند.
آبسیدین سبز: این نوع از سنگ آبسیدین نیز در درمان صفرا و افزایش سلامت قلب بسیار مفید است.
شارژ مجدد سنگ آبسیدین توسط آب ولرم ویا آب جاری صورت می پذیرد و پس از آن باید حدود یک ساعت در زیر نور خورشید قرار بگیرد و بهتر است این کار صبح زود یا دیروقت انجام شود.

ابسیدیان

این سنگ در بین انرژی درمانگران معروف به سنگ سپر امواج منفی می باشد. این سنگ مفید در حل مشکلات مفاصل و گرفتگی عضلات است و درد آرتروز را کاهش می دهد.این سنگ در برابر حملات روانی و آزاد کردن انرژی و همچنین افزایش میل جنسی فوق العاده مفید است. نام دیگر این سنگ، سنگ محافظ است و قدرت را زیاد میکند و استرس را دفع و تنش روانی را از بین می برد.تحریک ذهن و قوه خلاقیت، حل انسداد هیجانی و تروما و کمک به هضم و سم زدایی از دیگر خواص این سنگ می باشد.

ابسیدیان

ابسیدیان

ابسیدیان