رودونیت (Rhodonite) ، خواص رودونیت

رودونیت (Rhodonite):

رودونیت

خواص سنگ رودونیت
 سنگ رودونیت از سیلیکات منگنز تشکیل شده است، این سنگ اغلب به رنگ های صورتی و یا رنگ قرمز با رگه های سیاه و سفید یافت می شود؛ البته این سنگ به رنگ های نارنجی مایل به قرمز نیز به چشم می خورد.
سنگ رودونیت برای اولین بار در سال 1790 در کوه های اورال روسیه کشف شد و مردم محلی آن را درون گهواره نوزادان خود قرار می دادند و این کار به یک سنت تبدیل شده بود. از دیگر موارد کاربرد این سنگ می توان به نقش محافظت آن به خصوص در زمان سفر اشاره کرد. 
رودونیت یک سنگ زیبا و بسیار دوست داشتنی است و تأثیر فوق العاده بی نظیری در چاکرای قلب دارد. سنگ رودونیت برای شفا و درمان بیماری ها بسیار کاربرد دارد و سبب افزایش تمرکز می گردد. رنگ های تیره تر این سنگ دارای اثرات بیشتری هستند و قدرت و پتانسیل موجود در این سنگ عمیق تر و ماندگارتر است.

رودونیت
از سنگ رودونیت به عنوان شفا دهنده عاطفی استفاده می شود و در افزایش تمرکز و کاهش استرس بسیار تأثیرگذار است. این سنگ امواج بسیار خوبی برای افزایش درک متقابل و آشتی و بخشش دارد و آرامش و دوستی را به ارمغان می آورد و در نهایت می تواند خشم و خشونت را کاهش دهد. همراه داشتن این سنگ در رسیدن به صلح و دوستی بسیار تأثیر گذار است و می تواند اختلافات را از بین برده و رسیدن به توافق را بسیار آسان گرداند.
سنگ رودونیت نماد عشق به دیگران است و باعث تشویق افراد به عشق ورزیدن به یکدیگر می گردد و معنویت موجود در این سنگ افراد را به سمت اهدافشان هدایت می کند و توانایی  های انسان را در این مسیر افزایش می دهد.
در موقعیت های چالش برانگیز، سنگ رودونیت را برای از بین بردن اضطراب همراه خود داشته باشید. استفاده از سنگ رودونیت در مواقع خظر بسیار سودمند است و برای ترویج آرامش و از بین بردن ترس و وحشت کاربرد زیادی دارد.

رودونیت


سنگ رودونیت هاله ای را در اطراف خود ایجاد می کند که این هاله می تواند به خوبی در برابر حسادت و امواج منفی موجود در محیط از انسان محافظت کند.
استفاده از سنگ رودونیت سبب ایجاد تعادل در احساسات و افزایش عشق می گردد و استفاده از آن در محیط کار سبب افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس در افراد می گردد. در محیط خانواده نیز می توان از سنگ رودونیت برای ایجاد آرامش و بهبود خلق و خو و عادات رفتاری اعضای خانواده بهره گرفت.
رودونیت سبب از بین رفتن غم و اندوه و ناامیدی در میان افراد می گردد و به تقویت روحی و عاطفی افراد می پردازد و برای از بین بردن خشونت و تسکین دردها بسیار مفید است.

رودونیت


از دیگر خواص سنگ رودونیت می توان به تأثیر آن در بهبود توانایی های افراد از لحاظ گفتاری و شنیداری اشاره کرد که همین خاصیت موجب افزایش مهارت های گوناگون در افراد می گردد و یادگیری زبان را نیز بسیار آسان می گرداند.
رودونیت یک سنگ منحصربفرد برای ترمیم انرژی های فیزیکی به شمار می رود و انرژی را در سراسر کانال های بدن منتشر می کند و نیروی سیستم غدد درون ریز بدن را بهبود بخشیده و موجب افزایش انرژی و نشاط در سراسر بدن می گردد. تقویت عضلات قلب و تحریک گردش خون از دیگر فواید بی نظیر سنگ رودونیت به شمار می رود. در واقع سنگ رودونیت یک تصفیه کننده طبیعی محسوب می شود و تأثیر شگفت انگیزی در پاک کردن بدن دارد. برخی نیز معتقدند که همراه داشتن سنگ رودونیت در از بین بردن سنگ های صفراوی و کلیوی تأثیرگذار است و حتی ردودنیت می تواند در درمان بیماری های کبدی نیز مفید باشد.

رودونیت
 

سنگ رودونیت بر روی چاکرای قلب بسیار تأثیرگذار است و از آنجا که چاکرای قلب در واقع تعامل ما با جهان خارج را کنترل می کند، استفاده از این سنگ سبب ایجاد صلح، تصمیم گیری صحیح، عشق، شفقت و آرامش روحی وروانی می گردد توانایی حفط تعادل و آرامش را برای ما به ارمغان می آورد.

این سنگ دارای منگنز می باشد. وجود منگنز باعث درمان دیابت است و در نتیجه این سنگ برای افراد دیابتی  مناسب است. همچنین از این سنگ برای درمان جراحات ، بریدگی ها و خونریزی از زخم و نیز به عنوان تسکین دهنده نیش حشرات نیز استفاده می شود . از دیگر خواص این سنگ اثر گذاری بر روی شنوایی و استخوان هاست. در قدیم از سنگ رودونیت به عنوان تسکین دهنده التهاب مفاصل و آرتریت استفاده می شده است. این سنگ دارای رگهای قرمز رنگ است و انرژی قرمز رنگ این سنگ باعث میشود به عنوان جذب کننده جنس مخالف بکار گرفته شود. همراه داشتن این سنگ بسیار سودمند است چون نیرویی جوانی را افزایش می دهد. اعتماد بنفس را تقویت می کند و موثر در تقویت شش ها و حافظه مب باشد. این کمک کننده سیستم ایمنی، غده هیپوفیز، قلب، سیستم عصبی و رفلاکسهای معده است برای ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای اول و چهارم مناسب است.