آکوامارین (Aquamarine) ، خواص آکوامارین و کاربرد آن در جواهرسازی

آکوامارین (Aquamarine):

اکومارین

خواص سنگ آکوامارین
 سنگ آکوامارین جزء سنگ های زمرد کبود است و از خانواده سنگ های بریل محسوب می شود و نام آن از یک واژه لاتین به معنی آب دریا گرفته شده است که اشاره به رنگ این سنگ دارد که شباهت بسیار زیادی به رنگ آبی اقیانوس و دریا دارد.
در گذشته از آن برای آرام کردن امواج دریا و ایمن نگه داشتن ملوانان استفاده می شده است. سنگ آکوامارین مخصوص متولدین ماه مارس است و برای افزایش شادی و نشاط از آن استفاده می شود. سنگ آکوامارین یکی از سنگ های زلال و  شفاف است و به رنگ های آبی و سبز مایل به آبی دیده می شود. رنگ این سنگ به دلیل اکسید های آهن موجود در ترکیب شیمیایی آن می باشد.

اکومارین
سنگ آکوامارین همچنین دارای خاصیت نفوذ امواج مغناطیسی است و امواج مغناطیسی منتشر شده از ماه می تواند به راحتی درون آن نفوذ کند. نفوذ مغناطیس موجود در ماه بر روی اکسیدهای آهن موجود در سنگ آکوامارین سبب تقویت توانایی این سنگ برای پیش بینی است و به همین جهت برخی از افراد از این سنگ برای پیشگویی استفاده می کنند.
سنگ آکوامارین را با عنوان بریل معدنی نیز می شناسند، این سنگ برای فردی که آن را به همراه داشته باشد محافظت و ایمنی به همراه می آورد. استفاده از سنگ آکوامارین همچنین موج احساس قدرت و شکست ناپذیری در افراد می شود و افزایش حافظه نیز یکی دیگرا از خواص بی نظیر این سنگ محسوب می شود.

اکومارین
سنگ آکوامارین تداعی کننده خلوص و نشاط و آرامش آب دریا است و از آن برای آرامش بخشی و تسکین استفاده می شود، علاوه بر آن این سنگ نماد صداقت، اعتماد و پاکی است. در افسانه ها و روایات قدیمی، از سنگ آکوامارین با عنوان گنج متعلق به پری دریایی یاد می شد و برای اولین بار توسط ملوانان به عنوان طلسمی برای موفقیت، شجاعت و حفاظت مورد استفاده قرار می گرفت. 
به سنگ آکوامارین، عنوان سنگ جوانی ابدی وشادی داده شده است. امروزه نیز از آن برای محافظت افرادی که به سفرهای دریایی می روند و یا این که در ارتباط مستقیم با راه های آبی و دریا هستند، استفاده می شود.
سنگ آکوامارین مظهر تمام خواص بی نظیر موجود در آب دریا و منعکس کننده آن ها می باشد. این انعکاس موجب شده است که از این سنگ به عنوان سنگی برای مراقبه و مکاشفه استفاده شود.

اکومارین
 

سنگ آکوامارین ارتباط مستقیمی با چاکرای گلو دارد و می تواند بر ترس از صحبت کردن غلبه کند، به همین دلیل یک سنگ عالی برای معلمان و مجریان محسوب می شود. استفاده از سنگ آکوامارین برای تقویت مهارت سخنوری بسیار تأثیرگذار است و موجب ایجاد وضوح در بیان افراد می گردد و همچنین فرد در هنگام صحبت کردن، با استفاده از سنگ آکوامارین می تواند بر استرس خود غلبه کرده و یک سخنرانی شیوا و عالی را ارائه دهد.
سنگ آکوامارین فرآیند های مربوط به استدلال فکری را بهبود می بخشد و توانایی افراد را برای پاسخگویی سریع افزایش می دهد. این ویژگی سبب می شود که یادگیری افراد افزایش یافته و بتوانند با پشتکار، نظم و نور قلبی ایجاد شده توسط این سنگ به یادگیری علوم مختلف بپردازند.

اکومارین
سنگ آکوامارین انرژی ملایمت و مهربانی را از خود ساطع می کند. موجب ترویج اعتدال و افزایش احساس مسئولیت در افراد می گردد. این سنگ الهام بخش به خصوص برای افرادی که در مقام قضاوت قرار دارند، یک سنگ با ارزش و مفید به شمار می رود. علاوه بر آن موجب افزایش تحمل و حس انسان دوستی در میان افراد می گردد.
از این سنگ با عنوان سنگ کریستال سفر یاد می شود و از آن برای محافظت در سفرهای دریایی و کاهش ترس از آب استفاده می شود.

اکومارین
سنگ آکوامارین با عنوان کریستال عشق نیز شناخته می شود؛ زیرا رنگ آبی روشن این سنگ موجب ایجاد تعهد در میان افراد عاشق می گردد و تأثیر بسیار زیادی در بازگشت فرد عاشق دارد. این سنگ همچنین باعث ایجاد نوعی هماهنگی و کاهش نزاع و دعوا در میان افراد می گردد و برای ایجاد ارتباط بین دو فرد با فرهنگ های گوناگون بسیار کاربرد دارد. از سنگ آکوامارین به عنوان نشانه ای برای عشق و یا حلقه ابدیت استفاد می شود و تا زمانی که آب در زمین جاری باشد، سنگ آکوامارین تعهد و وفاداری را در میان افراد افزایش می دهد.
اکومارین
این سنگ از زمانهای بسیار قدیم شناخته شده است و باعث تقویت شجاعت در انسان شده و عرفا و صوفیان برای بیشتر شدن آگاهی معنوی از آن استفاده می کردند. خواص درمانی زیادی دارد مانند: زیاد کردن سیستم دفاعی بدن ، کاهش دادن انواع آلرژی و زکام که در اثر پرکاری سیستم دفاعی بدن ، می باشد.این سنگ بلور بسیار آرام و کم کننده استرس و اضطراب می باشد.

 

اکومارین

اکومارین

 

اکومارین

 

اکومارین